respublika.lt

Tikroji demokratija pakeista kita santvarkanuotraukos (14)

2019 balandžio mėn. 21 d. 07:30:59
Ričardas ČEKUTIS

Svarbiausius praėjusios savaitės pasaulio politikos įvykius ir reikšmingiausias tendencijas specialiai „Respublikai“ komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas ir saugumo politikos ekspertas Audrius BUTKEVIČIUS.

×
nuotr. 7 nuotr.
Žmonių, kurie kovoja už vertybes, o ne už dešros gabalą, visada yra mažuma. EPA-Eltos nuotr.


- Paryžiaus katedros sudeginimas sulaukė atgarsio ir Amerikoje - Niujorko Šv. Patriko bažnyčioje sugautas neįvardijamos tautybės veikėjas su dviem benzino kanistrais bei degaus skysčio buteliais. Jis jau buvo spėjęs apipilti bažnyčios duris, bet netikėtai pasirodė policija... Jeigu ne pareigūnai, tikriausiai, šiandien skaitytume naują pasakojimą apie „netvarkingą elektros instaliaciją“? Ar tokie įvykiai kaip nors veikia nestabilios psichikos asmenis?

- Kadangi mes žinome, kad kvailių pasaulyje yra gausybė, tai visiškai nesunku patikėti, kad jų tarpe turi pasisekimą įvairios konspiracinės teorijos, kad Paryžiaus katedros gaisras yra „simbolinis aktas, rodantis, jog atėjo Europos saulėlydis ir krikščionybės eros pabaiga“. Žinoma, tokie dalykai šią publiką skatina, kaip ir bet kokios kometos pasirodymas ar didesnio masto katastrofa - visa tai pagimdo tikėjimus apie paslaptingus ženklus, kuriais turi sekti žmonija. Tokių atvejų, žinoma, bus ir daugiau. Bet aš negalėčiau atmesti ir sąmoningo piktybiško veikimo galimybės, t.y., kad Paryžiaus katedra buvo specialiai padegta. Žinoma, šiuo metu toks požiūris yra ignoruojamas, viskas suverčiama atsitiktinumui ir dar net nepradėjus jokio tyrimo, iškart buvo „nustatyta“, kad tai jokiu būdu nėra teroro aktas... Nes teroro aktas visais atvejais yra nukreiptas į vyriausybę. Teroro aktas visada sako, jog valdžioje sėdintys žmonės nesugeba susidoroti su jiems iškeltais uždaviniais. Todėl visada yra paprasčiau pasakyti, kad tai buvo koks nors „atsitiktinis dujų nuotėkis“, kaip, pvz., daugkartinis namų sprogimas Rusijoje, arba „elektros instaliacijos gedimas“, kaip šiuo atveju... Bet turint omenyje kontekstą, kaip šiandien gyvena Prancūzija, reikėtų visiškai rimtai svarstyti ir tokio simbolinio teroristinio akto galimybę. Juk pagal savo simbolinę reikšmę tokia ataka būtų tolygi JAV bokštų-dvynių atakai. Jeigu ten buvo atakuojamas Amerikos verslo ir globalizacijos idėjos simbolis, tai šiuo atveju galėjo būti atakuojama senosios krikščioniškosios Europos kultūrinio kontinento idėja, kurios simbolis ir yra gotikinių katedrų sistema visoje Europoje. Šis statinys - ne tik Viktoras Hugo ar XIX a. istoriniai pasakojimai, - tai vieta, už kurios stovi masė alcheminių teorijų ir tyrinėjimų, kitaip sakant, ši katedra yra vienas iš atsakymų į klausimą: kuo gyva Europa? Kas ji yra? Ir staiga jis liepsnoja skaisčia ugnimi... Aš asmeniškai nepatikėsiu tokiu atsitiktinumu netgi tuo atveju, jeigu man kas nors parodys blogai izoliuotus laidus to neva „trumpojo jungimo“ vietoje.

- Šią savaitę Europoje būta nemažai kalbų apie gresiančią naują nelegalios migracijos bangą: vokiečių analitikai pirmiausia mėgino atkreipti dėmesį į prasidėjusius karinius veiksmus Libijoje, kurie ir gali sukelti naują katastrofą, nes žuvusieji ten jau skaičiuojami šimtais. Tikite tokiomis perspektyvomis ar ne?

- Visi, kurie stebėjome anksčiau buvusią ir dar nenuslūgusią bangą, negalime sau leisti netikėti, kad tai yra įmanoma pakartoti. Čia vėl prisiminkime senosios žydės pasakojimą: jeigu tau kas nors sako, kad tave ruošiasi nušauti, tikėk juo... Čia tas pat: jeigu tau kažkas sako, kad tuoj plūstelės barbarų ordų okeanas, tai sakyti, kad to negali būti, reikštų ignoruoti savo ir savo vaikų saugumo klausimus. Turint galvoje procesus, kurie vyksta visoje Afrikoje - nekontroliuojamą gimstamumą, masę niekuo neaprūpintų žmonių, tikinčių fantazijomis apie ten kažkur esantį geresnį gyvenimą, kur tau viskas dovanojama už dyką, o aplinkui šokinėja plikakrūtės baltos moterys, trokštančios juodo vyruko... Juk tokiomis ir panašiomis fantazijomis šiandien gyvena milijonai potencialių „pabėgėlių“. Visa tai yra mūsų realybė, o politikai, ignoruojantys tikrovę, yra nusikaltėliai tiek Europos kultūros, tiek savo nacijų atžvilgiu.

- Tuo metu Švedijos valdžia paskelbė, kad reikėtų įvesti griežtas sankcijas tiems, kurie nepriima nelegalių migrantų. Vadinasi, švedai mėgina skatinti tarptautinį nusikalstamumą, nors ir jų pačių įstatymuose yra baudžiama už nelegalų sienos kirtimą?

- Švedai drauge su norvegais pas save įsileidinėjo ir netgi įsivežinėjo Lotynų Amerikos gyventojų grupes, gyvendami kažkokiomis keistomis eugenikos teorijos iliuzijomis apie veislės pagerinimą... Tačiau šis jų požiūris neturėtų būti mūsų požiūriu, tuo labiau tai neturėtų būti Europos politika. Reikėtų užduoti šį klausimą žmonėms, kandidatuojantiems į Europos Parlamentą. Ar jie suvokia realybę ir grėsmes, kuriose mes gyvename? Ar jie suvokia, jog šis antplūdis pakeis visą kultūrinę ir mokslinę Europos tradiciją? Jog tai, kas šiandien atrodo norma, atidavus Europą čia plūstantiems „pabėgėliams“, taps pasakomis apie kažkada čia gyvavusią galingą civilizaciją? Leidus šiems procesams vykti ir toliau, mes netrukus atsidursime situacijoje, kurioje atsidūrė nemažai Europos gyventojų po Romos imperijos žlugimo: anksčiau jie turėjo įstatymus, tvarką, pilietybę, aprūpinimo sistemą ir netgi higieną, bet staiga jie atsidūrė situacijoje, kai neliko nei vandentiekio, nei kanalizacijos, o paplavų pylimas per langą į gatvę tapo norma. Aš pasitelkiu šią istorinę analogiją tik tam, kad mūsų politikai suvoktų, jog mėgindami užtvindyti Europą „pabėgėliais“ jie iš esmės varo mūsų civilizaciją į degradaciją. Tikėti melu, jog šie žmonės integruosis, yra tiesiog juokinga - jie gyvens uždaruose getuose, kurie vis plėsis, jie nieko negamins ir nekurs, niekur niekada nedirbs, gyvens pagal šariato įstatymus, o visa Europa bus priversta priimti islamo gyvenimo standartus. Tik priminsiu, kad per paskutinius kelis šimtmečius šiame islamo standarte nebuvo absoliučiai nieko sukurta. Tai ne tie žmonės, kurie kūrė alchemiją ir algebrą - tai visiškai kiti berniukai...

- Pažvelkime į vis artėjančių prezidento rinkimų antrąjį turą Ukrainoje: jeigu tikėtume dabartiniais reitingas, tai Petro Porošenkai antroji kadencija nenusimato. Kodėl taip nutiko?

- P.Porošenka darė pakankamai daug gerų darbų Ukrainai, tačiau jis darė nemažai ir sau... Kai Ukrainos žmonės jaučiasi stipriai nuskurdę, jie mato, kad prezidentas yra stipriai praturtėjęs. Aš nesu moralistas, todėl galiu pasakyti, kad taip nutiko todėl, kad P.Porošenkos komunikacija buvo katastrofiškai bloga. Pagaliau, tą patį jis viešai pripažino savo žmonėms. Jis naiviai tikėjo, kad jo geri darbai - apginta Ukrainos nepriklausomybė, sukurtos karinės pajėgos, atverti vartai į Europą, atskirta ir įteisinta nepriklausoma Ukrainos bažnyčia - bus priimti ir atvers jam kelią į antrą prezidentinę kadenciją. Bet jis ignoravo faktą, kad didžiajai daugumai žmogelių klausimas, kiek kainuoja dešra, yra daug svarbesnis, negu visi šitie dideli dalykai, kurie gražiai kažkada atrodys istorijoje. Todėl didžioji dauguma balsuotojų už artistą Zelenskį į istoriją nesižvalgo ir vadovėlių neskaito - jie žiūri serialus ir pigius juokelius, kuriuose vaidina tas pats Zelenskis... Tai - tragedija, nes P.Porošenka ir jo aplinka nesuvokia elementarių rinkiminių technologijų poveikio. Antai oligarchas Ivanišvilis stato savo gimtąjį kaimą ir visam Sakartvelui demonstruoja, kaip puikiai gyvena jo gyventojai, o Karbauskis taip pat stato Naisius. Jie taip leidžia visiems susikurti iliuziją: rinkite šitą žmogų ir jūs taip pat gerai gyvensite. O juk kvailių visada yra didžioji dauguma, kuriai leidžiama dalyvauti tokioje štai „demokratijos šventėje“, nors tiksliau tai būtų pavadinti demokratijos grimasomis. Nes tie, kurie nors kiek demokratija domėjosi, gerai žino, kad demokratijos kūrėjai graikai vergams balsuoti neleido. O britai, kurie pirmieji pabandė realizuoti demokratijos principus Europoje, neleido balsuoti tiems, kurie neturėjo nekilnojamojo turto, nekalbant jau apie artistus, kurių net bendrose kapinėse nelaidojo. Nes žmogus, galintis kalbėti svetimais žodžiais bet ką, nėra vertas gulėti tarp garbingų vyrų. Taigi, kuomet šie fundamentalūs demokratijos apsaugos garantai neleis balsuoti žmonėms su vergo siela, taip pat tiems, kurie neturi ką ginti ir įvairiems apsimetėliams, artistams bei linksmintojams, kalbantiems bet ką už svetimus pinigus, tuomet ir turėsime tikrąją demokratiją, o ne tai, ką matome Lietuvoje ir Ukrainoje.

- Kol čia postringavome, baigėsi Žano Klodo Junkerio (Jean-Claude Juncker) kadencija Europos Komisijos pirmininko poste. Kuo jums šis veikėjas įsiminė?


- Kad tai buvo mėgėjas pagerti ir šnekėti nesąmones - tuo ir įsiminė... Tai žmogus, neturintis jokio supratimo apie tai, ką daryti su Europą užplūdusiomis problemomis. Kartu tai rodo, jog EK pirmininku gali būti bet kas, net veikėjas, kuris šlitinėdamas gali vos pastovėti ant kojų, apsiseilėjęs bučiuojantis kitus politikus, plekšnojantis jiems per pasturgalius ir rodantis įvairius nepadorius gestus. Tiesiog paaiškėjo, jog egzistuoja tam tikra grupuotė, kurios statytiniai yra užgrobę valdžią Europoje ir kurie, net visiškai kompromituodami save, iš paskutinių tęsia savo juodą Europos civilizacijos naikinimo darbą.

Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (14)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • NELAIMĖ: Dzūkijoje, netoli Leipalingio, šeštadienio rytą susidūrė visureigis ir lengvasis automobilis, yra nukentėjusių.
  • NUKOVĖ: Prancūzijos ginkluotosios pajėgos Malyje nukovė teroristinės grupuotės „Al Qaeda“ Islamiškajame Magribe (AQMI) lyderį.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar manote, kad koronavirusas Lietuvoje jau nugalėtas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar jau atidarėte maudymosi sezoną?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+14 +16 C

+13 +16 C

 

+15 +17 C

 +21 +23 C

+26 +27 C

 

+20 +25 C

0-5 m/s

0-3 m/s

 

0-4 m/s

Valiutų kursai

USD - 1.1330 PLN - 4.4425
RUB - 77.8155 CHF - 1.0866
GBP - 0.8945 NOK - 10.5403

Nuorodos