respublika.lt

„Teisės viršenybė“ prieš nacionalines valstybesnuotraukos (46)

2020 lapkričio mėn. 29 d. 09:50:38
Ričardas ČEKUTIS

Svarbiausius praėjusios savaitės pasaulio politikos įvykius ir reikšmingiausias tendencijas specialiai „Respublikai" komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas ir saugumo politikos ekspertas Audrius BUTKEVIČIUS.

×
nuotr. 13 nuotr.
Briuselio biurokratija, Europos Komisijos pirmininkės Ursulos fon der Lejen asmenyje, ketina užgniaužti bet kokį nacionalinį pasipriešinimą, tačiau dabar tam labiausiai trukdo vengrai su lenkais. EPA-Eltos nuotr.


- Kai mes kalbamės, vengrai su lenkais derina veiksmus, kaip pasipriešinti Briuselio šantažui, kurį patiria šios šalys, kaltinamos ES biudžeto blokavimu. Antai Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas tiesiai pareiškė: „kuo greičiau skirkite pinigus tiems, kuriems to labiausiai reikia, mes netrukdome", tačiau vis tiek yra kalti vengrai su lenkais... Kodėl jie staiga tapo „nepatikimais partneriais"?

- Jeigu mes turėtume save gerbiančią Lietuvos Respublikos vadovybę, tai tarp mūsų senų istorinių sąjungininkų - lenkų ir vengrų - turėtume sėdėti ir mes. Esame istorinės valstybės, gynusios Vakarų Europą nuo įvairių vandalų antplūdžių ir kartu stabdydamos turkus ties dabartine Austrijos sostine Viena... Tad senosios geopolitinės schemos yra patikrintos laiko, todėl aktualios ir šiandien. Skirtingai nei vokiečiai ar prancūzai, kurie išpirkinėja savo istorines nuodėmes, įsileisdami įvairaus plauko nelegalius migrantus ir negindami savo žmonių interesų, mes sau to leisti negalime. Antra vertus, pasirašydami stojimo į ES sutartį, mes nepasirašėme ir nedavėme įžadų įsileisti migrantų ordų mums primetamomis sąlygomis, taip pat nedavėme įžadų naikinti savo tautą, įvesdami 72 lytis ar įvairios propagandos pagalba prievartaudami savo vaikus keisti lytį... Europos Sąjunga, į kurią Lietuva stojo už skalbimo miltelius, naudojant šlykščias rinkimines machinacijas, tuo metu mums nepateikė išankstinio reikalavimo pakeisti vaikų lytis ir todėl visi bandymai spekuliuoti „žmogaus teisėmis" neturi nieko bendro su tuo susitarimu, kuris iš mūsų pusės buvo daromas.

- Tai štai, visa ši „lyčių įvairovė" bei migrantų ordos ir yra tas vadinamasis „teisės viršenybės principas"? Tiesa, dar lenkai pakeitė kelis teisėjus - ne tuos pastatė, o štai lyčių pasikeisti nespėjo...

- „Teisės viršenybė" taip pat nieko bendra neturi su žmonių darkymu. Noriu dar kartą akcentuoti: žmogaus teisės pirmiausia reiškia teisę būti vyru arba moterimi, tai yra vaiko teisė augti normalaus vyro ir normalios moters šeimoje, o ne tarp iškrypėlių. Vaikas, parduodamas į iškrypėlių irštvas, kurios tų pačių ideologinių propagandistų vadinamos „šeimomis", taip pat turi žmogaus teises. Gali taip nutikti, jog dėl šito mažo žmogaus teisių normalūs žmonės bus priversti kautis, jeigu reikia - ir ginklu. Tai turi tiesioginį ryšį ir su vengrų bei lenkų, kurie atmeta tokius iškrypimus, demonizavimu.

- Kartu su visu šituo niūriu reikalu Briuselyje intensyviai stumiamas vadinamasis „ES migracijos paktas". Čia taip pat jaučiamas pasipriešinimas, ypač iš Italijos ir Ispanijos pusės. Jie sako, kad mes ir be jūsų pakto neturime kur dėti nelegalų... Kam dabar prireikė pilti žibalo į ir taip neblogai degantį laužą?

- Be abejonės, šitą pasipriešinimo procesą reikia koordinuoti. Dar kartą sakau - tai yra mūsų niekam tikusios valdžios nesugebėjimo ginti mūsų interesus klausimas. Nes nuo seno buvo žinomas Briuselio kompanijos sumanymas perkelti visą nelegalių migrantų krūvį ant rečiau gyvenamų šalių, mokant šitiems migrantams už gyvenimą čia iš mūsų visų kišenės. Natūralu, jog italai, graikai ar ispanai šiuo atveju yra mūsų sąjungininkai. Čia galima pasakyti tik tiek, kad Lietuva privalo būti šio pasipriešinimo proceso avangarde.

- Na, o kur nelegalūs migrantai, ten ir terorizmas... Štai šitą savaitę Šveicarijoje suimta viena tetulė, kuri prieš tai du kartus peiliu puolė žmones parduotuvėse, klykdama „Allach Akbar"... Suimta ji ir vėl su peiliu rankose, spėjusi papjauti dar dvi „netikėles". Kaip taip keistai nutinka: europiečiai pagauna tokius asmenis, pasodina, o netrukus jie ir vėl gatvėse imasi savo mėgiamo amato? Kodėl „žmogaus teisių" aktyvistai nieko nekalba apie papjautųjų teises?

- Matyt, tokių aktyvistų kol kas dar nepjauna... O šiaip šį klausimą reikėtų užduoti visiems landsbergiams, šimonytėms ir armonaitėms... Jie turi atsakyti, kodėl Europos Sąjungoje, į kurią Lietuva per prievartą buvo įkišta, mes turime būti pjaunami parduotuvėse? O nuo savęs galėčiau pridėti štai ką: akivaizdu, jog žmonės, susitinkantys Davoso forume ir bandantys paversti ES bei JAV nauju „socialistiniu rojumi", yra pasiruošę laužyti senosios tradicinės visuomeninės sanklodos stuburą. Tai yra daroma, primetant žmonėms absurdiškiausias idėjas, pavyzdžiui, kaip ką tik mūsų aptartą vaikų atidavimą auklėti psichiškai nestabiliems ir net savo lyties nepajėgiantiems suvokti asmenims. Taip pat tai daroma, primetant mums visiškai svetimos kultūros žmones, kurie nesugeba priimti mūsų gyvenimo sanklodos ir tradicijų. Iš tos pačios serijos yra ir nuolatiniai bandymai aiškinti, jog pasaulis turi atsisakyti privačios nuosavybės, viską perduodant į „elito", kuris esą viskuo pasirūpins, rankas... Bandymas grįžti į naująją feodalizmo formą, kurioje egzistuotų „elitas" ir pilka masė kitų galvijų, kuriais bus pasirūpinta - visiškai pagal „Gyvulių ūkio" idėjas. Kol mes nesuprasime, jog tam tikra grupuotė, daugeliu atvejų turinti valdžią, pinigus ir viešuosius ryšius savo rankose, pradėjo karą su vis dar sveikais Europos žmonėmis, tol tokie klausimai (kodėl yra paleidžiami teroristai, kurie eilinį kartą eina pjauti žmonių) bus aktualūs...

- Kalnų Karabacho klausimas. Kaip tik šiomis dienomis vyksta atskirų regiono teritorijų perdavimas Azerbaidžanui pagal pasiektą susitarimą, liejasi abipusiai kaltinimai dėl kultūros paveldo naikinimo ar net genocido, armėnai iš kapinių išsikasa net savo artimųjų palaikus ir pan. Kaip buvo prieita iki tokios niūrios atomazgos?

- Tie, kurie galvoja, jog šis konfliktas baigėsi, žiauriai klysta. Prancūzija ir Vokietija toliau pila žibalo į šio konflikto ugnį, armėniško lobizmo pastangomis bandydami parodyti, kad jie ir toliau gins armėnų interesus. Klausimas tik vienas: ar Europoje vis dar veikia tarptautinės teisės principai? Keturios Jungtinių Tautų rezoliucijos, kuriomis buvo reikalaujama, jog Rusija išeitų iš Rusijos ir Armėnijos užgrobtų Azerbaidžano teritorijų visą laiką buvo ignoruojamos tų pačių prancūzų ir vokiečių. Pagaliau visa tai baigėsi karu ir šiandien ant mūsų Vakarų „partnerių" sąžinės guli maždaug 10 tūkstančių žmonių palaikai... Šiandieninė situacija, kuri rasta kaip tam tikras tarpinis sprendimas, iš principo leidžia abiem nacijoms susitarti ir gyventi geruoju, tranzitiniai koridoriai, kurie leidžia pasiekti joms priskirtas teritorijas, nustatyti, todėl, jeigu Rusija, Vokietija ir Prancūzija nekurstys kraujo praliejimo, armėnai su azerbaidžaniečiais susitars ir gyvens draugiškai, kaip gyveno keletą šimtų metų, kuomet Baku buvo milžiniška armėniška bendruomenė, kuri čia buvo labai gerbiama ir praturtinanti vietinę bendruomenę. Taigi, viskas bus gerai, jeigu rusai, sekdami savo imperinėmis tradicijomis, nemėgins suformuoti „pax rossiana" Kaukaze, o prancūzai ir vokiečiai, kurstomi armėniškos diasporos, nekiš nosies į šituos reikalus.

- Vis dėlto, sakote, kad dabartinis sprendimas yra tarpinis. O koks gali būti galutinis? Kokia šio regiono perspektyva?

- Jeigu kurstymas tęsis ir toliau, tai galutinis sprendimas aiškus: armėnai tokiu atveju bus išstumti iš visos Kalnų Karabacho teritorijos. Reikia suvokti, jog iki šiol šis regionas veikė kaip niekieno, netgi Armėnijos, nepripažinta valstybė. Tačiau tai buvo labai apgaulingas darinys, nes tai buvo armėniško pasaulio dalis, o Karabacho partija, kaip karo partija, Armėnijos gyvenime vaidino neproporcingai svarbų ir didelį vaidmenį. Dabar, Karabachą perskėlus pusiau, visu aštrumu kils regiono statuso klausimas, t.y. kam priklauso tas gabaliukas, kuris dėl Rusijos „prasuktų" derybų buvo paliktas Armėnijai? Ar tai liks nepripažinta teritorija, ar armėnai jį bandys inkorporuoti ir kaip į tai reaguos Azerbaidžanas? Kaip esu sakęs, tai yra vėl tas pats užšaldytas konfliktas, kuris gali būti įpliekstas bet kuriuo momentu, kai tik Rusijai arba Turkijai to reikės.

- Ar jau baigėsi rinkimai Amerikoje?

- D.Trampas įgauna vis daugiau teisinės pergalės galimybių. Kaip tik vakar liudininkai pateikė savo vertinimus ir liudijimus Pensilvanijos parlamente. Šiuo metu vyksta labai aktyvi diskusija ir yra didžiulis šansas, jog rinkimų rezultatai Pensilvanijoje bus naikinami. Yra dar keturios valstijos, kur padėtis analogiška. Jeigu tai įvyks, rinkimai JAV bus pervedami į visai kitą modelį, t.y. po svarstymo Kongrese bus priimtas sprendimas, pagal kurį kiekvienai valstijai bus duodamas tik 1 rinkiko balsas. Pagal tokį modelį skaičiuojant, D.Trampas turi 5 balsų persvarą. Todėl kai sulauksime galutinio rezultato, turėsiu keletą klausimėlių Lietuvos užsienio politikos vadovams ir galėsime šią temą pratęsti...

 

Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (46)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. GODOS PRIE SUSKILUSIOS „GELDOS”
2. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
3. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
4. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
5. N.Venckienė: Jie teisia, o aš vaidinu, kad tikiu
6. Globaliame pasaulyje nekorektiška vadintis lietuviu
7. Laukėt, kad Dulkys virusą patvarkytų?
8. Didina pensijas, o jos vis nekyla (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
9. Trečias bandymas padaryti V.Landsbergį... prezidentu
10. O.Strikulienė: KAPITOLIJAUS ŠTURMĄ INICIJAVO NE TRAMPAS
11. O jeigu karas?
12. Policijos veteranai užsigeidė privilegijų
13. Vitas TOMKUS: RINKTI AR NERINKTI?
14. Vakarams bus labai blogai, Lietuvai - tik blogai
15. Zigmas Vaišvila: Siaubiamiškio pasaka Nr.2 („Siaubiamiškio pasakų kūrėjas ir jo alaviniai kareivėliai")
16. Užkalti karstai kelia dar daugiau įtarimų (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
17. Lengviau sukurti vakciną nuo Covid-19, nei ištirti bylą (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
18. Ką atnešė Žiurkės metai
19. 2020-ieji - ne tik pandemijos metai
20. Algimantas RUSTEIKA: atėjo numirėlių metas
21. Koronaafera 3. Globali psichozė mistikos fone
22. „Swedbank“ siekia sužlugdyti sanatoriją?
23. Ko verta patvirtinta naujosios Vyriausybės programa
24. Rašytojas Rimantas Povilas Vanagas: Ir žirnis šaukė: aš globalus, aš globalus!
25. Nevisavertiškumo kompleksas

Dienos klausimas

Ar jūsų savivaldybė pakankamai rūpinasi judėjimo zonų priežiūra - sniego valymu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar savaitgalį pasidžiaugėte gausiu iškritusiu sniegu?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-20 -18 C

-17 -16 C

 

-10 C

-13 -11 C

-10 -7 C

 

-12 -8 C

0-2 m/s

0-3 m/s

 

0-5 m/s

       

Valiutų kursai

USD - 1.2124 PLN - 4.5379
RUB - 89.0900 CHF - 1.0805
GBP - 0.8894 NOK - 10.3108

Nuorodos