Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) mano, kad per cheminę ataką, kuri Sirijoje nusinešė dešimčių žmonių gyvybes, buvo panaudota nervus paralyžiuojanti kovinė nuodingoji medžiaga. Organizacija trečiadienį Ženevoje pareiškė, kad aukoms nustatyti simptomai, būdingi po kontakto su cheminiu ginklu. Kai kurių aukų simptomai rodo, kad buvo panaudoti „fosforo organiniai junginiai", prie kurių priskiriamos ir vadinamosios nervus paralyžiuojančios kovinės nuodingosios medžiagos, praneša agentūra AFP.
Kad buvo panaudotas cheminis ginklas, anot PSO, liudija ir tai, kad aukoms nenustatyta jokių išorinių sužalojimų. Dažniausiai mirties priežastis buvo ūmus dusulys.
Aktyvistų duomenimis, antradienį šiaurės vakarų Idlibo provincijoje cheminis ginklas pražudė 72 žmones, tarp jų - 20 vaikų ir 17 moterų. Sirijos sąjungininkė Rusija neigia, kad nuodingąsias dujas panaudojo Bašaro al Asado (Bashar al Assad) režimas. Priešingai, Sirijos karinė aviacija esą pataikė į sukilėlių naudojamą nuodingųjų medžiagų saugyklą.
JT Saugumo Tarybos posėdis dėl cheminio ginklo atakos Sirijoje baigėsi be rezultatų
Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdis dėl spėjamo cheminio ginklo panaudojimo Sirijoje baigėsi be rezultatų. Dėl JAV, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos pateiktos rezoliucijos projekto balsuojama nebuvo, praneša agentūra dpa.
Dviejų puslapių rezoliucijos projekte buvo griežtai smerkiama spėjama cheminio ginklo ataka ir reikalaujama greito nusikaltimo išaiškinimo. Sankcijos projekte nebuvo numatytos, jomis tik grasinta, nieko konkrečiai neįvardijant.
Per dvi valandas trukusius debatus JT ambasadoriai vėl svaidėsi kaltinimais, kad nerandamas atsakas į situaciją pilietiniame kare. Rusijos ambasadoriaus JT pareigas einantis Vladimiras Safronkovas kritikavo atskiras rezoliucijos projekto formuluotes, vadindamas jas provokacija. "Šiuo metu mes nematome ypatingo poreikio priimti rezoliucijos", - sakė jis. V. Safronkovas tiesiogiai užsipuolė savo kolegą iš Didžiosios Britanijos Metju Rikroftą (Matthew Rycroft): „Ar jūs apskritai patikrinote, ką parašėte? Šis projektas paruoštas skubotai ir visiškai neišsamiai".
Aktyvistų duomenimis, antradienį šiaurės vakarų Idlibo provincijoje cheminis ginklas pražudė 72 žmones, tarp jų - 20 vaikų ir 17 moterų. Sirijos sąjungininkė Rusija neigia, kad nuodingąsias dujas panaudojo Bašaro al Asado (Bashar al Assad) režimas. Priešingai, Sirijos karinė aviacija esą pataikė į sukilėlių naudojamą nuodingųjų medžiagų saugyklą.
Rusija „nepriimtinu" vadina JT rezoliucijos dėl cheminio ginklo panaudojimo Sirijoje projektą
Rusija atmeta rezoliucijos projektą dėl spėjamos cheminio ginklo atakos Sirijoje. Pateiktas projektas yra „iš principo nepriimtinas", trečiadienį Maskvoje pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Sacharova. Jis esą užbėga už akių tyrimų rezultatams ir jau dabar įvardija „kaltuosius". Atstovė pavadino tekstą „antisirišku" ir įspėjo, kad jis gali dar labiau pabloginti padėtį Sirijoje, praneša agentūra AFP.
Spėjamas cheminio ginklo panaudojimas Sirijos Chan Šeichuno miestelyje antradienį sukėlė užsienio pasibaisėjimą. Naujausiais aktyvistų duomenimis, ataka pareikalavo mažiausiai 72 žmonių gyvybių, daugiau kaip šimtas buvo sužeisti. Vokietija, Prancūzija, Didžioji Britanija ir JAV dėl atakos kaltina Bašaro al Asado (Bashar al Assad) pajėgas. Maskva neigia, kad nuodingąsias dujas paskleidė Sirijos režimo daliniai.
JT Saugumo Taryba trečiadienį skubiai sušauktame posėdyje ketina svarstyti incidentą. Nuolatinės Saugumo Tarybos narės JAV, Didžioji Britanija ir Prancūzija ketina balsavimui pateikti įstatymo projektą, kuriame smerkiama ataka ir reikalaujama skubaus tyrimo.
Rusija gina Siriją nuo kaltinimų panaudojus cheminį ginklą
Rusija gina savo sąjungininkę Siriją nuo kaltinimų sukilėlių teritorijose panaudojus cheminį ginklą, praneša agentūra „Reuters".
Mirties atvejai Chan Šeichune yra Sirijos oro antskrydžio prieš sukilėlių cheminio ginklo saugyklą pasekmė, trečiadienį pareiškė Rusijos kariškiai.
Rusijos karinis atstovas sakė, kad Sirijos naikintuvai atakavo „didelį teroristų amunicijos sandėlį ir karinę įrangą". Sandėlio teritorijoje esą buvo gamyklų, kuriose gaminama cheminė amunicija.
Vienas sukilėlių vadas tai pavadino melu. „Visi matė, kaip lėktuvas naudojo dujas", - sakė Hadžas Ali (Hadj Ali) iš Idlibo Laisvosios armijos. Aplinkui esą nėra nei karinių pozicijų, nei vietų, kuriose kuriamas cheminis ginklas. Įvairios opozicinės grupuotės nėra pajėgios pasigaminti tokių medžiagų, pabrėžė H. Ali.
Per oro antskrydį Chan Šeichune antradienį žuvo mažiausiai 58 žmonės, tarp jų - 11 vaikų. JAV vyriausybės duomenimis, Sirijos lėktuvai panaudojo nervus paralyžiuojančias zarino dujas, prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) atsakomybę dėl atakos suvertė Bašarui al Asadui (Bashar al Assad).
JAV, Didžioji Britanija ir Prancūzija smerkia cheminę ataką Sirijoje
JAV, Didžioji Britanija ir Prancūzija pateikė JT Saugumo Tarybai rezoliucijos, smerkiančios cheminio ginklo naudojimą Sirijos Idlibo provincijoje, projektą.
Kaip praneša BBC, trys JT Saugumo Tarybos nuolatinės narės pažymi, kad atsakomybė už dujų ataką, kurios aukomis tapo mažiausiai 58 žmonės, tenka Bašaro al Asado (Bashar al Assad) režimui.
Rezoliucijos projekte sakoma, jog Sirijos vyriausybė turi sudaryti sąlygas tarptautiniam tyrimui, pateikti inspektoriams antradienio kovinių skrydžių planus ir borto žurnalus, įvardyti eskadrilių vadus, taip pat leisti patekti į aviacijos bazes, iš kurių galėjo pakilti orlaiviai su cheminiu ginklu.
Sirijos vyriausybė neigia kaltinimus dėl cheminio ginklo naudojimo.
Anksčiau B. al Asadą remianti Rusija, taip pat Kinija ne kartą vetavo JT Saugumo Tarybos rezoliucijas, smerkiančias Sirijos režimo veiksmus.
Antradienio rytą buvo bombarduojamas Chan Šeichuno miestas. Sirijos žmogaus teisių gynėjai pranešė, kad miestą šalies šiaurės vakaruose atakavo Sirijos arba Rusijos lėktuvai. Iškart po antskrydžio žmonės ėmė dusti. Žiniasklaida praneša, kad cheminės atakos aukomis tapo mažiausiai 100 žmonių.