Šiaurės Korėja atmeta bet kokias tolesnes taikos derybas su Pietų Korėja, teigdama, kad kaltė dėl tokio sprendimo tenka Pietų Korėjai dėl bendrų jos karinių pratybų su JAV, informuoja BBC.
Šiaurės Korėja suabejojo dialogo prasmingumu, kai „netgi šiuo momentu Pietų Korėja toliau vykdo bendras karines pratybas su JAV“. Toks Šiaurės Korėjos pareiškimas paskelbtas reaguojant į Pietų Korėjos prezidento Mun Če Ino (Moon Jae-in) kalbą, pasakytą ketvirtadienį.
Sakydamas kalbą, skirtą paminėti Korėjos išlaisvinimą iš Japonijos okupacijos, Mun Če Inas žadėjo iki 2045 metų suvienyti Korėjos pusiasalį. Antrojo pasaulinio karo pabaigoje Korėja buvo padalinta į pietinę ir šiaurinę dalis.
Tuo metu anksti penktadienį Šiaurės Korėja atliko dviejų raketų bandymą. Pasak Pietų Korėjos kariuomenės, iš rytinės Šiaurės Korėjos pakrantės į jūrą paleistos dvi raketos.
Pietų Korėjos Jungtinis štabų vadų komitetas teigė, kad du „neatpažinti sviediniai“ paleisti apie 8.00 val. ryto vietos laiku ir nuskriejo 230 km, pasiekdami 30 km aukštį.
Šis bandymas buvo jau šeštasis Šiaurės Korėjos raketų bandymas per mažiau nei mėnesį.
Prieš šešias dienas Šiaurės Korėja paleido į Japonijos jūrą dvi trumpojo nuotolio raketas. Šiais bandymais Šiaurės Korėja reiškia pasipiktinimą dėl bendrų tebevykstančių JAV ir Pietų Korėjos karinių pratybų, kurias suvokia kaip „pasiruošimą invazijai“.
Praėjusią savaitę Šiaurės Korėjos vadovas laiške, skirtame JAV prezidentui Donaldui Trampui (Donald Trump), reiškė nepasitenkinimą dėl bendrų „kvailų ir brangių Vašingtono ir Seulo pratybų“.