Sekmadienį naujieji Europos Sąjungos vadovai oficialiai pradėjo eiti savo pareigas. Jie žada suvienyti Europą, kad ji būtų pasiruošusi susidoroti su dideliais sunkumais, įskaitant klimato atšilimą, informuoja naujienų agentūra AFP.
Aukščiausieji ES vadovai, tarp jų naujoji Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen ir Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charlesas Michelis, savo pareigas pradėjo eiti sekmadienį, po trumpos ceremonijos.
Naujoji komanda pradeda vadovauti 28 valstybių narių sąjungai daugybės sunkumų akivaizdoje, įskaitant „Brexit“ – Jungtinės Karalystės išstojimą iš ES – ir įtemptus santykius su JAV ir Kinija, dviem supervalstybėmis.
U. von der Leyen pabrėžė, kad naujiesiems ES vadovams teks didelė atsakomybė kaip ES sutarčių sergėtojams.
„Tai mūsų atsakomybė Europos žmonėms ir ES įkūrėjams bei mūsų vaikams. Mes atsakingi už tai, kad ES po mūsų būtų stipresnė nei ta, kurią paveldėjome, kad žemyne būtų taika, teisės ir laisvės, ir bendra rinka su neregėtomis ekonominėmis galimybėmis“, – pareiškė Europos Komisijos pirmininkė.
Europos centrinio banko (ECB) vadovė Christine Lagarde, kuri darbą pradėjo spalį, pažymėjo, kad ES tik neseniai išbrido iš skolų krizės ir reikia žvelgti į ateitį.
„Mūsų laukia sudėtingas iššūkis, bet viliuosi, kad iš šio ES atstatymo etapo pereisime į atsinaujinimo ir vilties laikotarpį“, – sakė C. Lagarde.
Jeaną-Claudeą Junckerį pakeitusi U. von der Leyen vadovaus 27 Europos komisarams, kurie taip pat pradėjo dirbti sekmadienį. Jos siekis – paversti Europą pasaulio galybe aplinkosaugos srityje.
Europos Parlamento pirmininkas Davidas Sassoli sakė, kad europarlamentarai surengs neeilinę sesiją gruodžio 11 d., ES vadovų susitikimo išvakarėse, kurios metu bus pristatytas „Naujasis žaliasis kursas“ – Europos Komisijos klimato apsaugos pasiūlymai.
Sekmadienį įvykusi ceremonija pažymėjo naujausios Europos sutarties dešimtmetį. Nors sutartis ir supaprastino ES valdymą, tačiau jis išlieka sudėtingas ir dažnai kritikuojamas kaip atitolęs nuo 500 mln. Europos gyventojų.