respublika.lt

Saudo Arabijoje prasideda tarptautinės derybos dėl taikos Ukrainoje

Publikuota: 2023 rugpjūčio 05 18:09:00, Rita Vidugirienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi Saudi Press Agency nuotr.

Kelių valstybių  saugumo pareigūnai šeštadienį Saudo Arabijoje pradėjo derybas, kuriomis siekiama rasti politinį sprendimą dėl karo Ukrainoje, pranešė Saudo Arabijos valstybinė televizija.

 

Raudonosios jūros mieste Džidoje vykstančiame nacionalinio saugumo patarėjų susitikime siekiama rasti sprendimus dėl Ukrainos ir Rusijos krizės, pridūrė transliuotojas „al-Ekhbariya“.

Susitikime, kurį vienas Saudo Arabijos diplomatijos pareigūnas pavadino „konsultaciniu“, dalyvauja Vakarų valstybių ir besivystančių šalių pareigūnai.

„Juo siekiama pasikeisti dalyvaujančių šalių nuomonėmis apie galimus taikius krizės sprendimo būdus, o pagal Kopenhagos susitikimo [surengto birželio mėnesį] nuostatas susitikimo pobūdis nereikalauja, kad būtų skelbiamas bendras pareiškimas“, – naujienų agentūrai dpa teigė pareigūnas, prašęs neminėti jo pavardės.

Saudo Arabija pareiškė, kad jos rengiamos derybos „tęsia humanitarines iniciatyvas ir pastangas“, kurias nuo pat pirmųjų krizės dienų vykdo kronprincas Mohammedas bin Salmanas ir „jo komunikacija su tiek Rusijos, tiek Ukrainos vadovais“.

Rijadas palaiko gerus santykius ir su Rusija, ir su Ukraina.

Saudo Arabija nenurodė šalių, kurioms atstovaujama Džidos susitikime.

Kiek anksčiau šią savaitę šaltiniai teigė, kad susitikime turėtų dalyvauti pareigūnai iš maždaug 30 valstybių, įskaitant Jungtines Valstijas, Europą, Turkiją ir Egiptą.

Tačiau Rusija nedalyvaus. Pasak Kremliaus atstovo, Maskva stebės susitikimą iš tolo.

Planuota, kad dalyvaus Europos Vadovų Tarybos pirmininko Charleso Michelio patarėjas užsienio politikos klausimais Simonas Mordue.

Vokietijai atstovauja Jensas Plötneris, šalies kanclerio Olafo Scholzo patarėjas užsienio politikos klausimais, ir Tjorven Bellmann, užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė, teigia vyriausybės atstovai.

Saudo Arabija ne kartą siūlė tarpininkauti tarp Rusijos ir Ukrainos. Praėjusiais metais Rijadas teigė padėjęs išlaisvinti karo belaisvius.

Gegužės mėnesį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis dalyvavo kasmetiniame arabų šalių viršūnių susitikime, surengtame Saudo Arabijoje.

Naftos turtinga karalystė ir jos Persijos įlankos kaimynės, nuo tada, kai Maskva daugiau kaip prieš septyniolika mėnesių pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą, iki šiol priešinasi Vakarų spaudimui nutraukti ryšius su Rusija.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
20
F

Dienos klausimas

Ką turėtų daryti Seimo pirmininkė V.Čmilytė-Nielsen?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-10 -5 C

-5 -2 C

-9 -4 C

-8 -3 C

-7 -2 C

-10 -5 C

0-4 m/s

0-4 m/s

0-6 m/s