Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pareiškė tarptautinėje Libijos taikos konferencijoje Berlyne besitikintis „svarbaus žingsnio“ trapioms Libijos paliauboms užtikrinti.
„Mes Berlyno viršūnių susitikimą laikome svarbiu žingsniu, skirtu užtikrinti paliaubas ir politinį sprendimą“, – prieš išvykdamas į konferenciją Stambulo oro uoste žurnalistams sakė R. T. Erdoganas.
Po anksčiau sausį paskelbtų paliaubų taikos procese pasiekta pažanga „neturėtų būti paaukota dėl kraujo ir chaoso prekeivių ambicijų“, teigė Turkijos lyderis.
Vadinamosios Libijos nacionalinės armijos vadas generolas Khalifa Haftaras pernai balandį pradėjo puolimą prieš Tripolį, kurį kontroliuoja Jungtinių Tautų (JT) pripažįstama Nacionalinės santarvės vyriausybė (GNA).
Po ilgus mėnesius trukusių kovų, per kurias žuvo daugiau nei 2 000 žmonių, sausio 12 d. įsigaliojo Turkijos ir Rusijos, kuri yra kaltinama palaikant K. Haftarą, remiamos paliaubos.
Turkija palaiko Tripolio vyriausybę, kuriai vadovauja premjeras Fayezas al-Sarrajas. Turkija lapkritį su GNA pasirašė karinio bendradarbiavimo ir jūrų teisių sutartį. Pagal šią sutartį Ankara į Libiją jau nusiuntė karių.
Įpykęs ant K. Haftaro dėl jo pasitraukimo iš derybų Maskvoje, R. T. Erdoganas taip pat sukritikavo Graikiją dėl to, kad Atėnai Libijos generolą priėmė deryboms. K. Haftaras Graikijoje netikėtai apsilankė ketvirtadienį.
R. T. Erdoganas apkaltino Graikiją taip elgiantis iš keršto, nes šalis nebuvo pakviesta į Berlyno konferenciją.
„Graikija yra smarkiai sukrėsta, nes jos nepakvietė į Vokietiją“, – sakė Turkijos lyderis.
Jo teigimu, Graikijos premjeras Kyriakas Mitsotakis žaidžia „blogą žaidimą“ ir imasi „klaidingų žingsnių“ Libijoje.