Vokietijos pareigūnas, atsakingas už Kelne Naujųjų metų naktį surengtų išpuolių prieš moteris tyrimą, vakar pranešė, kad įtariamieji „beveik išimtinai“ susiję su migracija, dauguma jų - atvykėliai iš Šiaurės Afrikos ir arabų šalių.
Šiaurės Reino Vestfalijos žemės vidaus reikalų ministras Ralfas Jėgeris (Ralf Jaeger) nurodė, kad tarp įtariamųjų yra neseniai į Vokietiją atvykę migrantai. Ministras, be kita ko, apkaltino Kelno policiją padarius „rimtų klaidų“.
- Galbūt po Vokietijos įvykių vis daugiau jūsų kolegų politikų Briuselyje pradeda atsipeikėti ir matyti tikrovę tokią, kokia ji yra, o ne tokią, kokią jie įsivaizdavo? Gal bent jau sumažėjo liaupsių „kvotų“ sistemai ir pabėgėlių integracijos politikai?, - „Vakaro žinios“ paklausė Rolando Pakso.
- Taip, tokios tendencijos jau matomos plika akimi. Kai aš prisimenu parlamentines sesijas Europos Parlamente prieš Naujuosius metus, ypač prieš kelis mėnesius, tai ten didžiosios frakcijos tiesiog unisonu, tarsi prieš Pirmąjį pasaulinį karą, pasakojo, kaip jie gina „vertybes“, kaip dabar mums visiems reikia priimti visus migrantus, kaip mes turime būti žmogiški ir ištiesti ranką, kad esą tam ir kūrėme vieningą Europą... Tai paskutinėje sesijoje prieš pat Naujuosius tokių balsų jau buvo labai mažai, nors apie Vokietijos įvykius dar nebuvo žinoma. O dabar jau galima stebėti ir labai nusiminusį Vokietijos kanclerės veidą, ir griežtas Skandinavijos valstybių pozicijas. Todėl manau, kad ši sesija, kuri prasidės kitą savaitę, bus labai įdomi šiame kontekste ir parodys, kas yra kas...
- Bet ir pas mus Lietuvoje iškart po Vokietijos įvykių visi tie, kurie ištisai pliurpė apie „integracijos“ gėrį, buvo labai nusiminę ir pritilę. Tačiau dabar jie vėl atkunta ir jau gieda kitokią giesmelę: esą negalima visų pabėgėlių vadinti nusikaltėliais, esą ir lietuviai užsienyje vykdo nusikaltimus, bet visų lietuvių niekas nusikaltėliais nevadina ir t.t. Matyt, nesunku spėti, kad ši plokštelė dar ilgai gros tiek pas mus, tiek ir Briuselyje? Ar tai adekvati reakcija?
- Na, o ką gi jie galėtų daugiau pasakyti? Kas jiems belieka? Juk globalistinis, pačia blogiausiąja žodžio prasme, fonas užgožė visą Europą, o tie globalistai, kurie į šį foną paskirti nuo Lietuvos, unisonu giedojo, kad dabar esą reikia atverti sienas visiems migrantams, visus juos priimti ir integruoti... Aš pats asmeniškai jiems kalbėjau, kad esu Briuselyje antrą kadenciją, nuolat matau tuos migrantus, kurie atvyko ir dabar, ir prieš 15- 20 metų, kad jie jau užima ištisus kvartalus, į kuriuos nesinori įeiti, nes ten vyksta laisva prekyba narkotikais, nuolat vyksta nusikaltimai, klesti prostitucija, reketas ir kas tik nori... Nors, atrodytų, valstybė išties padarė viską - skyrė jiems socialines išmokas, būstus, mokyklas, vaikų darželius, išmokė kalbos - jokia integracija neįvyko. Akcentuoju - neįvyko absoliučiai jokios integracijos. Tai aš tų lietuviškųjų globalistų ir klausiu: kaipgi jūs dabar juos integruosite? Mes nesusitvarkome su įvairiais vietos skerdikais, įvairiais degradais, kurie šuliniuose skandina savo vaikus, mūsų vaikai, vieni patys palikti sau namuose, dega gaisruose, o dabar staiga integruosime čia atvykusius civilizacijos nemačiusius musulmonus? Jie negali nieko atsakyti, todėl ir seka tokias štai pasakas...
- Štai ir jūs patvirtinate visuotinai žinomą faktą: turtingiausioms pasaulio valstybėms, turinčioms geriausiai išvystytą socialinę sistemą, nepavyksta jų integruoti. Kaip Lietuva tapo pačia „progresyviausia“ ir protingiausia valstybe, kuri netrukus visiems pademonstruos integracijos politikos stebuklus?
- Buvo labai geras vieno lietuviško filmo pavadinimas - „Tas prakeiktas lietuviškas nuolankumas“. Kai nuvažiuoja mūsų politikas, diplomatas ar valdininkas į tą vis labiau globalėjančią Europos Sąjungą ir ten jam kokia nors komisija pasako: „Jūs privalote šį dalyką padaryti“, tuomet galvelės iškart nusileidžia, rankelės nusvyra, kojelės ima virpėti... O tie, kurie išreiškia kitokią poziciją, be abejo, yra nepatogūs ir nereikalingi. Kai aš Europos Parlamente pasakiau: „Mums įveda eurą“, tai buvau labai blogai sutiktas EP salėje. Žinoma, kai rėki unisonu su globalistais ir federalistais, jautiesi labai gerai ir tvirtai. Tačiau kai tik reikia pakovoti už savo valstybės interesus, tvirtybė iškart baigiasi ir prasideda visų galūnių virpesiai... Stuburą reikia turėti. Dėl to ir sakau - tas prakeiktas lietuviškas nuolankumas...
- Šį savaitgalį stebėjau antiislamistinio judėjimo PEGIDA demonstracijas Vokietijoje, reaguojant į masinius vokiečių moterų išprievartavimus. Vietos policija su demonstrantais elgėsi labai šiurkščiai, vaikydama protesto dalyvius panaudojo netgi vandens patrankas. Kaip tai suprasti? Musulmonų žagintojų liesti nevalia, o savus mušti galima? Kuo visa tai baigsis? Kas galiausiai liks atsakingas, jeigu viskas baigsis visų prieš visus visuotiniu karu?
- Aš turiu savo paaiškinimą, kuris nėra labai populiarus ir nedažnai transliuojamas viešai. Dabar skaitau austrų rašytojo Stefano Cveigo (Stefan Zweig) knygą „Vakarykštis pasaulis: europiečio prisiminimai“. Kai prasidėjo Pirmasis pasaulinis karas, kiekvienos valstybės piliečiai tikėjo savo vyriausybėmis, buvo apimti tikros euforijos ir galvojo, kad kitų valstybių piliečiai yra prastesni, nes būtent jie yra kalti dėl visų blogybių. Kiek daug buvo euforijos išlydint savo vaikus į tą mėsmalę, tačiau ji labai greitai baigėsi susidūrus su tikrove... Tai ir šiuo atveju, manau, niekas šiaip sau gyvenime nevyksta. Jeigu metų metais tie migrantai nevažiavo į Europą, o dabar pradėjo labai staigiai važiuoti, vadinasi, kažkas tuo yra labai suinteresuotas. Juk ne mes bombarduojame tas vietas, iš kurių jie čia važiuoja, ne mes turėtume būti už tai atsakingi. Ir štai šiame chaose kokia nors Angela Merkel pasako: „Važiuokite, jūs esate laukiami.“ Užduodu sau klausimą: kodėl? Ir randu vienintelį paaiškinimą: todėl, kad tokia situacija, kuri yra dabar, ir atsirastų. O po to būtų galima pasakyti, kad 28 valstybių sąjungoje, kurioje visos turi savo vadovus ir nacionalinius parlamentus, išspręsti šios problemos neišeina, nes su visais neįmanoma susitarti. Todėl reikia vienos vyriausybės, vieno vadovo... Tokia ir yra eurofederalistų bei globalistų vizija - viena valdžia, viena imperija.
Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“