respublika.lt

Po ilgos krizės Bulgarija turi naują vyriausybę

Publikuota: 2023 birželio 06 17:30:00, Rasa Strimaitytė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Bulgarijos premjeras Nikolajus Denkovas. EPA-Eltos nuotr.

Po ilgos politinės krizės ES ir NATO narė Bulgarija turi provakarietišką vyriausybę, sudarytą iš abiejų didžiausių partijų stovyklų. Po balandžio 2 d. vykusių penktų per dvejus metus parlamento rinkimų Nacionalinis Susirinkimas, nepaisant prorusiškų nacionalistų protestų, antradienį patvirtino naują premjero Nikolajaus Denkovo vadovaujamą ministrų kabinetą. Naujoji vyriausybė keičia prorusiško prezidento Rumeno Radevo paskirtą laikinąjį kabinetą.

 

60–metis N. Denkovas patvirtintas 132 balsų dauguma. Prieš balsavo 69 parlamentarai. Naujasis premjeras priklauso antrąją vietą rinkimuose užėmusiam PP-DB blokui („Tęsiame permainas“ (PP) ir „Demokratinė Bulgarija“ (DB). Jį parėmė ir rinkimus laimėjęs GERB-SDS aljansas (Piliečių už Bulgarijos europinę plėtrą (GERB) ir Demokratinių jėgų sąjungos (SDS) aljansas).

Abi stovyklos yra susitarusios dėl kompromiso: po devynių mėnesių premjero postą perims buvusi eurokomisarė Maria Gabriel iš GERB partijos.

Pati vyriausybė per atskirą balsavimą gavo 131 balsą. Prieš buvo 69 prorusiškų ir nacionalistinių partijų parlamentarai.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
2
F

Dienos klausimas

Ar pritariate pedagogų streikui?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Š.m. antrame ketvirtyje vidutinės darbo pajamos šalyje siekė 1230 eurų „į rankas“. Jūsų pajamos:

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+11 +18 C

+9 +15 C

 

+6 +11 C

+12 +16 C

+11 +14 C

 

+11 +14 C

0-10 m/s

0-11 m/s

 

0-9 m/s