Gegužės 18 d. Rumunijoje vyko antrasis prezidento rinkimų turas, kuriame dalyvavo dešiniųjų pažiūrų Rumunų suvienijimo aljanso kandidatas Džiordžė Simionas (George Simion) ir Bukarešto meras Nikušoras Danas (Nicusor Dan).
Pirmajame ture Dž.Simionas gavo 40,5 proc. rinkėjų balsų, už N.Daną balsavo 20,99 proc. rinkėjų. Antrajame ture Dž.Simionas sulaukė 46,4 proc. balso teisę turinčių rumunų palaikymo ir turėjo pripažinti N.Dano, gavusio 53,6 proc. balsų, pergalę.
Naujasis prezidentas pasisako už paramą Ukrainai ir gilesnę Rumunijos integraciją į ES.
Paskelbus apie jo pergalę, Bukarešto gatves užplūdo žmonės, kurie skandavo N.Dano pavardę ir šaukė „Rusija, atmink - Rumunija ne tavo."
Prieš pat rinkimus socialinio tinklo „Telegram" įkūrėjas Pavelas Durovas pranešė, jog sulaukė keisto vienos Europos šalies prašymo: „Vakarų Europos vyriausybė (spėkite, kuri) prieš šiandienos prezidento rinkimus Rumunijoje paprašė „Telegram" platformoje nutildyti konservatyvius balsus. Kategoriškai atsisakiau. „Telegram" neribos Rumunijos vartotojų laisvių ir neblokuos jų politinių kanalų.
Negalite „ginti demokratijos" griaudami demokratiją. Negalite „kovoti su kišimusi į rinkimus" kišdamiesi į rinkimus. Žodžio laisvė ir sąžiningi rinkimai arba yra, arba ne. Rumunijos žmonės nusipelno jų abiejų."
P.Durovas neįvardijo vyriausybės, tačiau žodžius „spėkite, kuri", papildė bagetės, siejamos su Prancūzija, simboliu.
Taip pat verslininkas pareiškė, kad pavasarį jo to paties prašė Prancūzijos išorinės žvalgybos direktorius Nikolia Lerneras (Nicolas Lerner).
Į šį verslininko įrašą netruko sureaguoti oficialusis Paryžius.
„Telegram" ir „Twitter" cirkuliuoja visiškai nepagrįsti kaltinimai dėl tariamo Prancūzijos kišimosi į Rumunijos prezidento rinkimus. Prancūzija kategoriškai atmeta šiuos kaltinimus ir ragina visus parodyti atsakomybę bei pagarbą Rumunijos demokratijai", - sakoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime.