respublika.lt

Patvirtintas naujasis Rusijos premjeras

(0)
Publikuota: 2020 sausio 17 06:52:56, Ričardas ČEKUTIS
×
nuotr. 4 nuotr.
Premjeras Michailas Mišustinas. EPA-Eltos nuotr.

Rusijos Valstybės Dūma ketvirtadienį pritarė prezidento Vladimiro Putino siūlymui Rusijos mokesčių tarnybos vadovą Michailą Mišustiną skirti naujuoju šalies ministru pirmininku.

 

Už M.Mišustino paskyrimą premjeru balsavo 383 parlamentarai, nė vienas parlamento narys neišdrįso balsuoti „prieš“, bet 41 parlamentaras balsuojant susilaikė.

Prezidentas V.Putinas užvakar į ministro pirmininko pareigas pasiūlė 53 metų M.Mišustiną po to, kai daug kam netikėtai atsistatydino visa Dmitrijaus Medvedevo vadovaujama vyriausybė.

Artimas V.Putino sąjungininkas D.Medvedevas apie atsistatydinimą paskelbė po to, kai V.Putinas pateikė pasiūlymus keisti Konstituciją. Pirmiausia, anot prezidento, ketinama stiprinti parlamento vaidmenį.

M.Mišustino paskyrimas premjeru vietoj D.Medvedevo buvo itin netikėtas. M.Mišustinas nuo 2010 metų vadovavo Rusijos mokesčių tarnybai, tačiau nebuvo laikomas populiariu ir svarbiu politiku Rusijoje.

V.Putino pareiškimas apie Konstitucijos pakeitimus bei Vyriausybės atsistatydinimas sukėlė spėliones apie V.Putino vaidmenį po 2024 metų, kai baigsis dabartinė - ketvirtoji - jo kadencija. 67 metų V.Putinas jau daugiau kaip 20 metų yra valdžioje, jis ėjo tiek Rusijos prezidento, tiek premjero pareigas. Dabar V.Putinas Rusijos prezidento pareigas eina antrą kartą iš eilės ir įstatymai draudžia jam siekti dar vienos kadencijos.

O M.Mišustinas parlamentarams pareiškė, kad Vyriausybė turi dirbti labiau, kad rusai pajustų tikrą pagerėjimą savo gyvenime. „Kaip ne kartą akcentavo prezidentas, žmonės jau dabar turėtų justi realius pokyčius į gerą, kol kas tai vyksta toli gražu ne visur“, - parlamentarams sakė tuomet dar tik kandidatas į premjerus M.Mišustinas. Jis taip pat pažymėjo, kad valdžios institucijos turi atgauti verslo bendruomenės pasitikėjimą. „Kad užtikrintume tolesnį vystymąsi ir BVP (bendrojo vidaus produkto) augimą, pirmiausia turime skatinti investicijas ir taip atkurtume tikriausiai prarastą pasitikėjimą tarp institucijų ir verslo“, - sakė jis.

Pasak jo, Vyriausybė turi „labai daug darbo“ prieš akis, todėl ji esą būtų atvira konstruktyviai kritikai. M.Mišustinas taip pat patikino, kad Vyriausybė turi palaikyti ryšį su paprastais žmonėmis.

Komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas Audrius Butkevičius:


Čia vertėtų pakalbėti ne apie naująjį premjerą, o apie pono V.Putino ateitį. O V.Putinas sprendžia savo, kaip Rusijos valdovo, išlikimo problemą po 2024 metų... Netgi iš tos negausios informacijos, kuria galime disponuoti, galima daryti išvadą, kad bus stiprinama daugybė institucijų. Pirmiausia - premjero pozicija, o taip pat valstybės saugumo ir gynybos taryba, federacijos taryba bei parlamentas. Visa tai yra daroma prezidentinės valdžios galių sąskaita. Tai liudytų, kad V.Putinas suvokia, jog scenarijus, pagal kurį jis ir toliau išlieka Rusijos prezidentu, negali būti realizuojamas, todėl jis ieško pozicijos, iš kurios jis galėtų toliau veikti.

Kita vertus, čia yra atakuojamas potencialus oponentas ar konkurentas kituose rinkimuose. Aiškiai yra taikomasi į Aleksandrą Lukašenką, nes jeigu integracija su Baltarusija vis dėlto įvyktų, tuomet A.Lukašenka galėtų dalyvauti rinkimuose jau į sąjunginės valstybės prezidentus. Todėl jam prieš nosį iškart pastatomos geležinės kurpės, kurių sunešioti jis negalės - būtinai reikia pragyventi 25 metus Rusijoje, o gyvenimas Tarybų Sąjungoje čia nesiskaito... Taigi, A.Lukašenka čia niekaip netinka, tačiau tai rodo, jog į jį žiūrima kaip į potencialų priešininką ir mėginama nuo jo atsiriboti. Kita V.Putino pozicija gali būti saugumo tarybos vadovas, kurią jis užima ir dabar kaip prezidentas. Šios tarybos sekretoriumi darbuojasi jo geras draugelis Nikolajus Patruševas, o štai dabartinis premjeras Dmitrijus Medvedevas nukanalizuojamas į šios tarybos vadovo pavaduotojo poziciją...

Manau, tai yra tiesiog susitarimo reikalas. V.Putinas geriau negu bet kas kitas valdo informaciją apie realius visuomenės nepasitenkinimo mastus. Nepriklausomų ekspertų manymu, apie 70 proc. Rusijos mokesčių mokėtojų ir balso teisę turinčių asmenų pageidauja radikalių pokyčių. Tokios institucijos, kaip nacionalinė gvardija, atsiradimas mums byloja, kad V.Putinas suvokia šią grėsmę... Taigi, ruošiamos tam tikros V.Putino atsitraukimo pozicijos ir jokių kitokių atsakymų čia nėra. Kur kas svarbesnis klausimas: ar tikrai V.Putinas yra blogesnis variantas mums, nei kas nors kitas? Mano analizė rodo, kad tikrai ne blogesnis - senstelėjęs veikėjas, leidžiantis korupcinėmis schemomis įvairioms grupuotėms valdyti Rusiją, turintis savų žmonių ratą, kurių gerove jis labai rūpinasi ir kurio elgesys tarptautinėje politikoje yra daugiau demonstratyviai agresyvus, negu realiai. Manau, toks V.Putinas, koks yra dabar, mums yra pats geriausias variantas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +9 C

+5 +10 C

+7 +10 C

+14 +17 C

+9 +13 C

+12 +18 C

0-7 m/s

0-8 m/s

0-5 m/s