Ketvirtadienį Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose nusileido papildomi šeši JAV karinių oro pajėgų naikintuvai F-15 C Eagle. Jie papildys šiuo metu NATO oro policijos misijoje dalyvaujančius keturis JAV naikintuvus.
Šiais JAV pajėgumais stiprinama NATO oro policijos misija Baltijos šalyse. Kartu Šiauliuose nusileido ir du kuro papildymo ore lėktuvai KC-135, jie atskraidino naikintuvus aptarnausiantį personalą.
Papildomus naikintuvus JAV į Baltijos šalis siunčia reaguojant į susiklosčiusią situaciją regione ir siekdamos pademonstruoti ilgalaikį JAV įsipareigojimą sąjungininkų bei visos Europos saugumui, teigiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime.
Kovo 4 dieną vyko Aljanso šalių konsultacijos pagal Šiaurės Atlanto sutarties 4-ąjį straipsnį, kurių metu buvo sutarta tęsti ir stiprinti krizės Ukrainoje poveikio NATO saugumui vertinimą, glaudžiai bendradarbiauti ir konsultuotis.
Atsižvelgiant į NATO sprendimus, kovo 5 dieną JAV gynybos sekretorius Čakas Hagelis (Chuck Hagel) paskelbė apie priimtą sprendimą sustiprinti JAV dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse.
JAV naikintuvai dalyvaus ir balandžio pradžioje Baltijos šalyse vyksiančioje NATO karinių oro pajėgumų treniruotėje, kurioje taip pat dalyvaus NATO partnerės Švedija ir Suomija.
Papildomai NATO oro policijos misijai Baltijos šalyse dislokuojami JAV naikintuvai, kaip ir nuo sausio pradžios misijoje dalyvaujantys JAV orlaiviai, atskrido iš nuolatinės dislokacijos vietos Lakenheatho aviacijos bazėje, Jungtinėje Karalystėje.
Rusija tikisi, kad ES nenutrauks derybų dėl bevizio režimo
Europos Sąjungos (ES) sprendimas svarstyti derybų dėl bevizio režimo su Rusija nutraukimą yra "politikuotas, nekonstruktyvus ir nepagrįstas". Maskva išreiškė viltį, jog tai neįvyks, remdamasi Rusijos užsienio reikalų ministerija skelbia "Reuters".
"Mes vis dar tikimės, kad mūsų partneriai nesiryš tokiam sprendimui", - sakoma ministerijos atstovo Aleksandro Lukaševičiaus pranešime.
ES šalių lyderiai ketvirtadienį Briuselyje susitiko aptarti ekonominės pagalbos Ukrainai priemonių, taip pat spręsti, kaip stipriai Bendrija turėtų reaguoti į Rusijos intervenciją Kryme.
Rusija jau kelerius metus siekia bevizio režimo su ES.