JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį pareiškė, kad ateinančią savaitę numatytos Pchenjano ir Seulo derybos - „geras dalykas“. Tuo pat metu atrodė, kad nuopelnus už jas Jungtinių Valstijų vadovas mėgino prisiimti sau.
„Ar kas nors iš tiesų mano, į šį reikalą kišantis įvairiems nevykusiems „ekspertams“, kad tarp Šiaurės ir Pietų Korėjų dabar vyktų derybos ir dialogas, jei aš nebūčiau buvęs tvirtas, stiprus ir pasiryžęs pasitelkti visą mūsų „galybę“ prieš Šiaurės Korėją? - tviteryje rašė D. Trumpas. - Kvailiai, bet derybos - geras dalykas!„
Tuo metu šios savaitės pradžioje JAV ambasadorės Jungtinėse Tautose (JT) Nikki Haley išsakyta pozicija Pchenjano ir Seulo derybų klausimu buvo gerokai santūresnė.
„Rimtai nevertinsime jokių derybų, kuriomis Šiaurės Korėjoje nebus siekiama uždrausti visų branduolinių ginklų“, - antradienį sakė ji.
Pietų Korėja ruošiasi kitą savaitę planuojamoms aukšto lygmens deryboms su Šiaurės Korėja. Jų metu žadama aptarti, kaip teigiama, abiem pusėms aktualius klausimus, tarp jų - ir galimą Pchenjano dalyvavimą kitą mėnesį Pietų Korėjos Pjongčango mieste vyksiančiose žiemos olimpinėse žaidynėse.
JAV ir Pietų Korėja susitarė nerengti karinių pratybų, kol vyks Pjongčango žiemos olimpinės žaidynės
JAV ir Pietų Korėja susitarė nerengti karinių pratybų, kol vyks Pjongčango žiemos olimpinės žaidynės. Tai ketvirtadienį pranešė Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“.
Pažymima, kad atitinkamą susitarimą kalbėdamiesi telefonu sudarė JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas.
2018 metų žiemos olimpinės žaidynės vyks vasario 9-25 dienomis Pjongčango kurorte Pietų Korėjoje.
D.Trumpas paleido komisiją, tyrusią sukčiavimus per prezidento rinkimus
JAV prezidentas Donaldas Trumpas paleido komisiją, tyrusią tariamą sukčiavimą per 2016 metų prezidento rinkimus. Jis trečiadienį pasirašė atitinkamą potvarkį, pranešė jo atstovė Sarah'a Sanders. Pasak jos, nepaisant „daugybės įrodymų, kad per rinkimus buvo sukčiaujama, daugelis valstijų atsisakė pateikti komisijai informaciją.
Ši komisija buvo vertinama prieštaringai. Sąmyšį, be kita ko, sukėlė tai, kad ji reikalavo valstijų atskleisti iš dalies neskelbtinus duomenis iš rinkėjų sąrašų. Daugelis valstijų atsisakė tai daryti.
D. Trumpas po savo pergalės rinkimuose 2016 metų lapkritį ne kartą teigė, kad jo demokratė konkurentė Hillary Clinton gavo 3-5 mln. balsų, kurie negalėjo būti atiduoti. Tačiau jis niekuomet nepateikė įrodymų savo teiginiams.
Iš tikrųjų H. Clinton rinkimuose sulaukė beveik 3 mln. amerikiečių balsų daugiau nei D. Trumpas. Tačiau galutinį rezultatą nulėmė balsų pasiskirstymas valstijose ir gauti rinkikų balsai. Rinkimus organizavo valstijos. Ekspertai atmeta, kad buvo galimas sukčiavimas tokiu mastu.
Nepaisydamas D.Trumpo kritikos jo atžvilgiu, S.Bannonas tvirtina remiąs JAV prezidentą
Buvęs Baltųjų rūmų vyriausiasis strategas Steve'as Bannonas vėl žarstė pagyras Donaldui Trumpui. Tai jis darė netrukus po to, kai JAV prezidentas, reaguodamas į jo šeimai nepalankius S. Bannono komentarus, pavadino jį bepročiu.
„Jungtinių Valstijų prezidentas yra puikus žmogus“, - vėlų trečiadienio vakarą radijui „SiriusXM“ sakė dešiniosios naujienų svetainės „Breitbart“ vykdomasis pirmininkas.
„Žinote, kad remiu jį kiekvieną dieną: kai važinėdamas po visą šalį sakau kalbas apie Trumpo stebuklą, savo laidoje ar interneto svetainėje“, - tikino S. Bannonas.
D. Trumpas įniršo, kai buvo paviešintos skandalingos ištraukos iš kitą savaitę prekyboje pasirodysiančios knygos. Jose S. Bannonas D. Trumpo vyriausiojo sūnaus susitikimą su rusų teisininke, turinčia ryšių su Kremliumi, pavadino išdavikišku ir nepatriotišku.
„S. Bannonas neturi nieko bendra su manimi ar mano prezidentavimu. Kai buvo atleistas, jis neteko ne tik darbo, bet ir proto“, - teigė prezidentas.
S. Bannonas buvo vienas iš svarbiausių netikėtos D. Trumpo pergalės 2016-ųjų prezidento rinkimuose architektų ir pusmetį ėjo Baltųjų rūmų vyriausiojo stratego pareigas.
D. Trumpas bepročiu išvadino buvusį savo vyriausiąjį strategą S.Bannoną
JAV prezidentas Donaldas Trumpas bepročiu išvadino buvusį savo vyriausiąjį strategą Steve'ą Bannoną. Trečiadienį paskelbtame prezidento pareiškime teigiama, kad S. Bannonas prarado protą. Šis prezidento pyktį užsitraukė dėl kitą savaitę prekyboje pasirodysiančios knygos. Joje S. Bannonas, kalbėdamas apie Rusijos aferą, kaltina D. Trumpo sūnų Donaldą Trumpą jaunesnįjį išdavikišku ir nepatriotišku elgesiu.
„Steve'as Bannonas neturi nieko bendra su manimi ar mano prezidentavimu. Kai buvo išmestas, jis prarado ne tik savo darbą, bet ir savo protą, - pareiškė D. Trumpas. - Dabar, kai yra vienas, Steve'as supranta, kad nugalėti nėra taip paprasta. Steve'as vaidino tik labai ribotą vaidmenį mums iškovojant istorinę pergalę“.
S. Bannonas 2016 metų rugpjūtį pradėjo dirbti D. Trumpo rinkimų kampanijoje ir pritraukė daugybę rinkėjų iš ultranacionalistinės stovyklos. Įsivėlęs į ginčus su daugybe D. Trumpo darbuotojų, jis 2017-ųjų rugpjūtį paliko Baltuosius rūmus.
Savo pareiškimu D. Trumpas reagavo į iš anksto paskelbtas ištraukas iš žurnalisto Michaelo Wolffo knygos „Ugnis ir įsiūtis: Trumpo Baltųjų rūmų viduje“ („Fire and Fury: Inside the Trump White House“).
Joje S. Bannonas kaltina D. Trumpą jaunesnįjį „išdavyste“, nes šis 2016 metų birželį per prezidento rinkimų kampaniją susitiko su rusų advokate Natalija Veselnickaja. Per pokalbius buvo aptariama kompromituojanti medžiaga apie D. Trumpo priešininkę Hillary Clinton.
Susitikimas „Trump Tower“ dangoraižyje Niujorke, kuriame dalyvavo ir D. Trumpo žentas Jaredas Kushneris bei tuometinis rinkimų kampanijos vadovas Paulas Manafortas, S. Bannon manymu, buvo „nepatriotiškas“. „Trys vadovaujantys kampanijos asmenys galvojo, kad gera idėja yra 25-ajame aukšte „Trump Tower“ konferencijų centre susitikti su užsienio vyriausybe - be advokatų“, - knygoje cituojamas S. Bannonas.
D. Trumpas sulaukia didelio spaudimo dėl savo rinkimų kampanijos komandos kontaktų su Rusija. Skandalą, be kita ko, tiria specialusis tyrėjas Robertas Muelleris.
Buvęs D. Trumpo kampanijos vadovas pareiškė ieškinį specialiajam prokurorui R. Muelleriui
Su kaltinimais sukčiavimu susiduriantis buvęs JAV prezidento Donaldo Trumpo kampanijos vadovas Paulas Manafortas pateikė civilinį ieškinį buvusiam Federalinio tyrimo biuro (FTB) direktoriui, specialiajam prokurorui Robertui Muelleriui ir Teisingumo departamentui.
R. Muelleris vadovauja tyrimui dėl galimo Rusijos kišimosi į 2016 metais vykusius JAV prezidento rinkimus. Civilinis ieškinys R. Muelleriui pateiktas dėl tariamo savo įgaliojimų viršijimo vykdant tyrimą dėl Rusijos kišimosi. Šiuo ieškiniu P. Manafortas siekia, kad jam būtų panaikinti kaltinimai, kurie nėra susiję su oficialiu tyrimu.
Pernai rudenį P. Manafortui ir jo verslo partneriui Rickui Gatesui buvo pateikti kaltinimai pagal 12 punktų, įskaitant pinigų plovimą ir mokesčių vengimą, tačiau P. Manaforto advokatai apkaltino generalinio prokuroro pavaduotoją Rodą Rosensteiną suteikus R. Muelleriui pernelyg plačius įgaliojimus vykdant tyrimą dėl galimo D. Trumpo kampanijos ir Rusijos bendrininkavimo 2016 metų JAV prezidento rinkimų laikotarpiu. P. Manaforo advokatai tvirtina, kad specialusis prokuroras nagrinėja informaciją, visai nesusijusią su 2016 metų JAV prezidento rinkimais.
„Tyrime didžiausias dėmesys skiriamas P. Manaforto ofšorinio verslo sandoriams, kurie buvo sudaryti dar 2005 metais - dešimtmetį prieš tai, kai buvo pradėta D. Trumpo rinkimų kampanija, ir daugelį metų buvo žinomi JAV vyriausybei“, - teigiama ieškinyje.
P. Manaforto sandoriai su buvusiu Ukrainos prezidentu Viktoru Janukovyčiumi, kurie buvo sudaryti dar iki 2014 metų, „neturi jokių sąsajų su 2016 metų JAV prezidento rinkimais ar net D. Trumpu“, - rašoma ieškinyje.
Rusija yra kaltinama tiesiogiai kišusis į rinkimus JAV. R. Muelleris šiame kontekste tiria, ar būta bendradarbiavimo tarp D. Trumpo rinkimų kampanijos stovyklos ir Maskvos. Tačiau tyrimas ilgainiui išsišakojo ir jau kurį laiką apima ir abejotinus buvusių D. Trumpo darbuotojų sandorius bei verslo praktiką.