Apie Ukrainos kelius tie, kam teko jais važiuoti, atsiliepia, švelniai tariant, nelabai teigiamai. Suprasdami tai, vietos valdininkai paskaičiavo, kiek kainuotų visų jų remontas. Suma išėjo įspūdinga. Šalies infrastruktūros ministras Vladimiras Omeljanas, duodamas interviu radijui „Novoje vremia“, teigė, kad tam reiktų trilijono grivinų (apie 35 mlrd. eurų).
„Preliminariais skaičiavimais, kelius sutvarkyti pavyktų per dešimt metų“, - patikslino ministras, nurodęs, kad tai būtų pasiekiama kasmet sutvarkant po 10 - 15 tūkst. dangos kilometrų. Taip pat šio plano realizavimui būtinas stabilus finansavimas.
Rugpjūčio 2-ąją šalies vadovas Volodymyras Zelenskis nurodė „Liaudies fronto“ partijos deputatui Andrejui Ivančukui kelių remontui skirti 175 mln. grivinų (maždaug 6,8 mln. eurų). Posėdžiaudamas su Ivano-Frankovsko apygardos valdžia, prezidentas atkreipė dėmesį į tai, kad penkiuose regiono miestuose keliai neremontuoti nuo praėjusio amžiaus pabaigos.
Vėliau, lankydamasis Turkijoje, V.Zelenskis aptarė su šios šalies atstovais infrastruktūros tobulinimo kelius ir galimybes.
Nors kelių remontui reiktų milžiniškos sumos, galimybių ją surinkti, panašu, yra - Ukrainos gyventojai peticija paragino šalies vadovą sumažinti įmonės „Naftogaz“ vadovo Andrejaus Kobolevo atlyginimą 70-ia kartų.
Iniciatyvos autoriaus Genadijaus Oniščuko teigimu, per 2017-uosius A.Kobolevas ir dar 15 aukštas pareigas užimančių įmonės darbuotojų uždirbo 204 mln. grivinų (apie 7 mln. eurų). Peticijos tekste pažymima, kad ši suma gerokai kertasi su bendru šalies gyventojų pragyvenimo lygiu, nes nemaža dalis ukrainiečių „vos išgali susimokėti už komunalines paslaugas“.
Per pirmąsias dienas peticija buvo surinkusi 1021-ą balsą iš jos nagrinėjimui būtinų 25000.
2018-aisiais buvo pasirodžiusi informacija, kad „Naftogaz“ stebėtojų taryba pasiūlė skirti premijas darbuotojams, prisidėjusiems prie pergalės prieš Rusijos „Gazprom“ Stokholmo arbitražiniame teisme. Jiems buvo skirtas 1 laimėtos sumos, kuri siekė 45,6 mln. JAV dolerių (apie 42 mln. eurų), procentas. Vėliau dėl premijos skyrimo prieš įmonės vadovybę buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Ukrainos gali nelikti
Ukrainietė, vaikų rašytoja Larisa Nicoi savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino niūriomis šalies ateities perspektyvomis.
Pasak jos, Ukrainos gali nebelikti todėl, kad vietos gyventojai tapo abejingi savo istorijai ir iškiliausioms jos asmenybėms. „Ateis diena ir Ukraina išnyks, nes jau dabar ji nyksta. Palaipsniui ir nepastebimai. Ji nyksta taip, kaip pievose pavasarį tirpsta sniegas“, - rašė L.Nicoi.
Rašytoja patikslino, kad vietos žiniasklaida neskyrė reikiamo dėmesio rašytojo Panteleimono Kulišo 200-osioms gimimo metinėms. Pasak jos, didžioji dalis šalies gyventojų net nežino jo kūrybos, užtat „kas toks Vladimiras Vysockis, žino visi ukrainiečiai“.
Taip pat L.Nicoi pridūrė, kad šalies sunaikinimui tankų nereikia. Užtenka, kad „žmonės nustos vertinti tai, kas sava ir ims girti tai, kas svetima, domėtis svetimybėmis, jas puoselėti, mokytis ir atminti“.
Praėjusių metų rugpjūtį rašytoja pasisakė prieš tai, kad Kijevo kontroliuojamose šalies teritorijose ilsėtųsi vaikai iš Donecko ir Luhansko. Tuomet L.Nicoi piktinosi dėl to, kad ukrainiečių vasaros stovyklose ilsisi vaikai tų, kurie „garbina Rusiją“: „Šiandien jų tėvai kariauja su mumis, o jų vaikai pasakoja bendraamžiams - mano tėvas žudė tokius kaip tavo tėvas.“