respublika.lt

M.Pompeo tvirtina, kad Iranas pandemijos metu bando „kurstyti terorą“

(0)
Publikuota: 2020 gegužės 13 11:22:28, Darius Mikutavičius, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
M.Pompeo tvirtina, kad Iranas pandemijos metu bando „kurstyti terorą“. EPA-Eltos nuotr.

JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo apkaltino Iraną pasinaudojant savo ištekliais ir bandant „kurstyti terorą“, nepaisant šalyje siaučiančio koronaviruso protrūkio, nusinešusio daugiausia žmonių gyvybių Artimuosiuose Rytuose.

 

„Net ir pandemijos metu iraniečiai naudojasi ajatolos režimo ištekliai terorui visame pasaulyje kurstyti, net ir tada, kai Irano žmonės taip kenčia“, – prieš susitikimą su Izraelio premjeru Benjaminu Netanyahu Jeruzalėje sakė M. Pompeo.

„Tai daug ką sako apie tai šaliai vadovaujančių žmonių dvasią“, – pridūrė jis.

Vizitas Izraelyje buvo pirmoji M. Pompeo kelionė į užsienį per beveik du mėnesius.

Tel Avivo oro uoste nusileidęs aukščiausio rango JAV diplomatas dėvėjo raudonos, baltos ir mėlynos, JAV vėliavos spalvų, veido kaukę, tačiau vėliau, susitikime su B. Netanyahu, abu politikai kaukių nedėvėjo.

B. Netanyahu tvirtino, kad M. Pompeo vizitas yra „mūsų sąjungos stiprybės įrodymas“.

Jis taip pat padėkojo Vašingtonui už jo poziciją Irano atžvilgiu, kuris neva ir toliau rengia „agresyvius planus ir veiksmus prieš amerikiečius, izraeliečius ir visus kitus šiame regione“.

Planuojama, kad M. Pompeo ir B. Netanyahu taip pat aptars JAV paramą Izraelio planams aneksuoti žydų nausėdijas ir kitas teritorijas okupuotame Vakarų Krante.

Vakarų Kranto aneksijos planai buvo pristatyti kontroversiškai vertinamame JAV prezidento Donaldo Trumpo Artimųjų Rytų taikos plane, kurį palestiniečiai kategoriškai atmeta.

Kitos didžiosios pasaulio valstybės Izraelio rengiamą Vakarų Kranto aneksiją laiko grubiu tarptautinės teisės pažeidimu.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kaip vertinate JAV sprendimą laikinai sustabdyti ginklų tiekimą Ukrainai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Donaldas Trumpas padarys Ameriką vėl didžią?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+10 +17 C

+14 +19 C

+14 +22 C

+16 +22 C

+19 +27 C

+17 +23 C

0-7 m/s

0-6 m/s

0-4 m/s