respublika.lt

Moldovos URM Rusijai: mums nereikia istorijos pamokų

Publikuota: 2023 kovo 22 16:32:00, Stasys Gimbutis, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Moldovos užsienio reikalų ir europinės integracijos ministerija. Twitter nuotr.

Moldovos užsienio reikalų ir europinės integracijos ministerija trečiadienį pakomentavo oficialios Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovės Marijos Zacharovos žodžius apie valstybinę kalbą Moldovoje, praneša portalas „NewsMaker“.

 

M. Zacharovai pareiškus, kad, vadovaujantis „istorine logika“, rumunų kalbą reikėtų vadinti moldavų kalba, o ne atvirkščiai, Moldovos URM pabrėžė, kad tai – suverenios valstybės vidaus reikalas.

„Oficialios Rusijos URM atstovės pareiškimas yra kišimasis į Moldovos vidaus reikalus. Tai mūsų suvereni teisė nuspręsti, kaip vadinti kalbą, kuria kalbame. Mums nereikia istorijos pamokų. Mes dar kartą kreipiamės į Rusiją, ragindami ją nesikišti į mūsų šalies vidaus reikalus“, – pažymėjo Moldovos diplomatijos žinyba.

Portalas primena, kad anksčiau M. Zacharova ir Rumunijos užsienio reikalų ministras Bogdanas Aurescu susiginčijo dėl valstybinės kalbos Moldovoje pavadinimo. Rusijos URM atstovė pareiškė, kad valstybinė kalba Moldovoje turėtų būti vadinama „moldavų kalba“. B. Aurescu atsakė, kad „moldavų kalba neegzistuoja“.

Moldovos parlamentas kovo 16 d. antruoju svarstymu pritarė įstatymo projektui, pagal kurį Konstitucijoje ir visuose kituose įstatymuose valstybinės kalbos pavadinimas bus pakeistas iš „moldavų“ į „rumunų“.

Moldavų ir rumunų kalbos priklauso romanų kalbų grupei ir yra giminingos. Vieni kalbininkai moldavų ir rumunų kalbas laiko ta pačia kalba, tik skirtingai vadinama, o kiti moldavų kalbą laiko savarankiška rytų romanų kalba.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
5
F

Dienos klausimas

Kaip manote, ar nuo 2025 m. sausio 1 d. mokytojų profesija tikrai taps prestižine?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Nuo liepos 1d. parduotuvėse nebeliks nemokamų plonų plastikinių maišelių. Ar turėsite nepatogumų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+10 +17 C

+9 +17 C

 

+10 +17 C

+19 +23 C

+21 +23 C

 

+19 +22 C

0-6 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s