Malio pulkininkas Assimis Goita pirmadienį buvo prisaikdintas laikinuoju šalies prezidentu ir pareiškė, kad šalies vyriausybė „laikysis visų įsipareigojimų“.
Per ceremoniją sostinėje Bamake jis taip pat įsipareigojo surengti „patikimus, sąžiningus ir skaidrius rinkimus“.
Prisaikdinimas surengtas po to, kai A. Goita gegužės 24 dieną nuvertė laikinosios vyriausybės civilį prezidentą ir ministrą pirmininką ir dėl to sulaukė tarptautinio pasmerkimo.
Tačiau nuverstieji vadovai patys užėmė postus po dar anksčiau, praėjusį rugpjūtį įvykusio perversmo, kuriam vadovavo A. Goita, nuvertęs išrinktą prezidentą Ibrahimą Boubacarą Keitą.
Antras perversmas per devynis mėnesius sukėlė diplomatinį ažiotažą, tačiau taip pat sukėlė susirūpinimą dėl armijos įsipareigojimo galiausiai grąžinti valdžią civiliams.
Ankstesnė laikinoji vyriausybė buvo įsipareigojusi spalį surengti konstitucinį referendumą spalį, o kitų metų vasarį – rinkimus.
A. Goita pirmadienį sakė planuojantis surengti rinkimus „numatytomis datomis“.
Pastarasis perversmas privertė Afrikos Sąjungą ir Vakarų Afrikos valstybių ekonominę bendriją (ECOWAS) sustabdyti Malio narystę.
Be to, Prancūzija sustabdė bendras karines operacijas su Malio pajėgomis ir nebeteikia karinių konsultacijų.
Ji Malyje yra dislokavusi tūkstančius karių kovai su džihadistų smurtu, kuris kilo Malyje 2012 metais, o dabar kelia grėsmę visam Sahelio regionui.
Tarptautinės partnerystės išsaugojimas, ypač su Prancūzija, yra labai svarbus Maliui – vienai iš skurdžiausių pasaulio valstybių, kurio saugumo pajėgoms skiriama mažai išteklių.
Tikimasi, kad pirmadienio ceremonija atvers kelią civilio ministro pirmininko paskyrimui – tai yra pagrindinis tarptautinės bendruomenės reikalavimas.