respublika.lt

Maitvanagiai renkasi Libijoje...

(0)
Publikuota: 2020 liepos 12 14:20:25, Ričardas ČEKUTIS
×
nuotr. 7 nuotr.
Libijos banditų vadas Ch.Haftaras (d) mielai draugauja tiek su prancūzu Emanueliu Makronu (k), tiek ir su rusu Sergejumi Šoigu. EPA-Eltos nuotr.

- Pirmiausia, pamėginkime lankstyti pirštus. Žinoma, viena iš besikišančių valstybių - Egiptas, kadangi jis yra senas teritorines pretenzijas turintis kaimynas. Žinoma, greta Egipto čia eina ir sena jo sąjungininkė nuo 7 dienų karo laikų - Rusija. Žinoma, į šį reikalą kišasi ir Prancūzija, kuri spekuliuoja tuo, kad neva gina savo interesus, saugodama Europos pakrantę nuo migrantų masės. Žinoma, ten lenda kelios kitos arabų valstybės ir svarbiausias žaidėjas tame regione - Turkija. Dar tam tikru aspektu dalyvauja ir Sirija, nes ten esantys banditai kariauja „maršalo“ Chalifos Haftaro pajėgose. Taigi, Ch.Haftarui už nugaros stovi Rusijos, Sirijos ir eilės arabų kraštų jungtinės pajėgos bei interesai. Šioje situacijoje vienintelė Turkija turi Jungtinių Tautų pripažintos Libijos vyriausybės mandatą. Turkija gauna JT pripažintos vyriausybės leidimą ten steigti karinę bazę. Galima sakyti, turkai identiškai atkartoja rusų „žaidimą“ Sirijoje, tačiau čia egzistuoja vienas didžiulis skirtumas: Sirijoje rusus pasikvietė galvažudys, paveldėjęs sostą iš savo tokio paties tėvelio, kuris jį gavo neteisėto valstybinio perversmo metu. Kitaip tariant, visiškai nelegitiminis asmuo pasikvietė į pagalbą užsienio banditus. O Turkijos atveju viskas padaryta be priekaištų - teisėta vyriausybė pakviečia juos ir leidžia kurti savo bazę. Kadangi Libijoje šiuo atveju kertasi turkų ir rusų interesai, tai mes į turkų „išdaigas“ linkę žiūrėti pro pirštus, tačiau bet kuriuo atveju tai yra Turkų Sultonato plėtra ir anksčiau ar vėliau šis klausimas stipriai atsirūgs Europai. Jau ir šiandien turkai šantažuoja Europą: norėsime - paleisime demografinį ginklą, t.y. milijonus „pabėgėlių“, o valdydami Libiją jie šį argumentą naudos dvigubai intensyviau negu iki šiol. Žinoma, Europa bus šantažuojama. Taigi, mūsų visų interesai verstų kištis į Libijos konfliktą labai rimtai, nepaliekant ten turkų vienų, kaip vienintelių teisėtų užsienio interventų.

 

- Kai kurie europiečiai ir nepalieka turkų vienų... Kokie yra visų kitų „žaidėjų“ interesai Libijoje?

- Kalbant apie prancūzus, pasaka apie tai, kad jie šiuo atveju gina Europą nuo migrantų man labai patinka, išskyrus tai, kad visa ši pasaka yra melas, nuo pradžios iki pabaigos... Kalbant apie Rusiją, ji, valdydama Libiją, turėtų tą patį argumentą prieš Europą, kurį dabar turi Turkija. Todėl Rusijos ir Ch.Haftaro banditų ten paleisti tikrai negalima... Egiptas ten lošia taip pat geopolitine korta, be to, nepamirškime, kad Libija dar turi daug naftos, o nafta įdomi yra visiems. Tai yra ta pigioji arabiška nafta, kuri vis dar gali būti ekonomiškai rentabili, nepaisant reguliariai krintančių jos kainų, ko nepasakysi apie rusiško naftos galimybes tarptautinėse rinkose. Reziumuojant galima pasakyti, kad pirmiausia tai yra geopolitinis konfliktas, o laimėtojas Libijoje žais prieš ES sunkiai pamušamu koziriu: teritorijos valdytojas, kuris reguliuoja barbarų ordų iš visos Afrikos antplūdį. Kita vertus, tai yra nafta, bet geopolitinė dedamoji čia yra svarbesnė. Ir štai čia vėl reikėtų pabaksnoti europietišką pūkuotą kačiuką į jo paties pridarytą balutę ir paklausti visų šunsnukių, nužudžiusių Muamarą Kadafį (Muammar Gaddafi): ar nebuvo paprasčiau kalbėtis su M.Kadafiu ir jo palikuonimis, kurie buvo linkę derėtis, negu vykdyti labai sudėtingas kovas Libijos teritorijoje dabar, norint ginti europinius interesus? Paklauskime dar kartą: ko verti kaip politikai tokie veikėjai, kaip Angela Merkel? Ko verti NATO vadovai? Apie ką tuo metu mąstė britai? Jeigu politikas yra tas, kuris žiūri į priekį ir savo veiksmus modeliuoja savo valstybės interesų požiūriu, tai visi šitie žmonės, kurie dalyvavo sukuriant naują situaciją Libijoje, politikais vadintis negali...

- Jungtinės Valstijos šią savaitę jau oficialiai pasitraukė iš Pasaulinės sveikatos organizacijos, prezidentui Donaldui Trampui (Donald Trump) pasirašius atitinkamus dokumentus. Tačiau jo konkurentas Džo Baidenas (Joe Biden) pareiškė, kad jam laimėjus rinkimuose JAV grįš į organizaciją. Kur dingo garsusis amerikietiškas politikos tęstinumo principas?

- Jeigu D.Trampas yra toks gana primityvus, vietiniam fermeriui pataikaujantis kaimietiško tipo izoliacionistas, sakantis, jog man svarbu tik Amerika, o į visa kita - nusispjaut, tai Džo Baidenas, o tiksliau - už jo stovintys žmonės, yra tipiški globalistai. Jie mano, jog Jungtinės valstijos, tokios, kokios yra dabar, gali išlikti, tik išsaugodamos savo įtaką pasaulyje faktiškai visose srityse. Jų manymu, nėra pasaulyje vietos, kur Jungtinės Valstijos neturėtų savo interesų. Atkreipčiau dėmesį į tai, kad dar prieš gerą dešimtmetį, iki Barakui Obamai tampant prezidentu, JAV respublikonai ir demokratai pernelyg nesiskyrė - iš esmės buvo galima kalbėti apie politikos tęstinumą ir šiuo požiūriu mums nebuvo labai didelio skirtumo, kas ten taps prezidentu, o kas sėdės Kongrese ar Senate. Kalbant ne personalijų, o pagal partinį principą. Tačiau šiandien ši situacija yra labai stipriai pasikeitusi: demokratai vis labiau tampa net ne socialdemokratais, o socialistais, turint galvoje visus tuos košmariškus kliedesius, kuriuos rinkėjams ką tik siūlė Bernis Sandersas (Bernie Sanders)arba visa tai, kas vyksta demokratų valdomose Valstijose, įskaitant visas nesąmones su labai „svarbiomis juodaodžių gyvybėmis“, koronaviruso pasekmių falsifikavimu, paminklų griovimu bei įsivaizdavimu, jog visą pasaulį įmanoma užpilti tuščiais doleriais, duodant už dyką maistą, gydymą ir kitas socialines garantijas krūvai „pabėgėlių“... Toks yra vienas pasaulio vaizdas, kuris mums įdomus tik tuo aspektu, kad demokratai vis dar išlieka globalistais ir teoriškai gali pamatyti mūsų interesus potencialiame konflikte su Rusijos interesais. O šiuo atveju D.Trampas su respublikonais iš esmės atsisako šios mums labai svarbios dedamosios. Svarbios vien todėl, kad pastaruosius tris dešimtmečius Lietuvos politika buvo grindžiama prielaida, jog JAV visada turės interesų Puskelnių kaime... Tačiau pakako vieno D.Trampo, kad visos tokios iliuzijos nueitų šuniui ant uodegos... O kalbant apie šias konkrečias apraiškas, tai lokaliu požiūriu D.Trampas yra teisus: maoistų lizdas, kuriuo tapo PSO, seniai neatlaiko jokios sveiko proto kritikos. Tačiau trauktis nereikėjo, o reikėjo reformuoti ir performatuoti organizaciją - tai būtų JAV politikos vertas tikslas, juolab kad realiai veikianti PSO reikalinga.

- Kad organizacija galėtų būti reikalinga ir naudinga, mums tarsi rodo ir nauja COVID-19 susirgimų banga, kuri ritasi per pasaulį. Bet ar PSO veikia efektyviai? Susidaro įspūdis, kad jie tik paskelbia kažkokius skaičiukus ir turėkite...

- Turime konstatuoti, jog visos institucijos, įskaitant ir PSO, manipuliuoja viešąja nuomone ir nepateikia tikrų duomenų. PSO nekontroliuoja duomenų, gaunamų iš įvairių teritorijų, arba nesugeba jų analizuoti, o tik aklai-savaime juos pateikia. Imkime labai konkretų atvejį: prieš 3 dienas kreipiausi nurodytu telefonu, prašydamas atlikti testą dėl COVID-19. Buvo atsisakyta tą padaryti, nes aš esą neturiu nė vieno požymio, dėl kurio man reikėtų tokį testą atlikti, nors visi jau dabar puikiai žinome, kad tų požymių gali ir nebūti. Siūliau sumokėti už tai, bet man buvo pasakyta „ne“. Tai yra tas būdas, kuriuo Lietuvos valstybė falsifikuoja į centrą (t.y. į tą pačią PSO) siunčiamus duomenis. Kitos valstybės tą daro kitaip - priklausomai nuo to, kam ko reikia: kas nori sumažėjimo, daro lietuviškai, kam reikia padidėjimo, daro itališkai... Tikrų duomenų negalime tikėtis iš niekur ir tai yra pati didžiausia problema. Susidūrus su šitokio masto katastrofa mes turime tik manipuliavimo viešąja nuomone faktus, bet ne realų vaizdą. O būtent realaus vaizdo mes ir turėtume tikėtis iš PSO...

- Rusijoje sugautas „Rosatomo“ atstovas, buvęs žurnalistas Ivanas Safronovas, ir apkaltintas šnipinėjimu vienos NATO valstybės naudai. Vėliau pranešta, kad ta valstybė - Čekija. Kodėl būtent Rusijoje fiksuojama tokia gausybė šnipinėjimo skandalų?

- Viena iš Rusijos valdžios grupuočių yra žmonės, kurie šiek tiek panašūs į D.Trampo izoliacionistus. Tai žmonės, kurių sąmonėje Rusija yra apsupta priešų, nuolat norinčių ją sunaikinti, žiedu, todėl Rusija esą turi gintis nuo priešų visur: Libijoje, Sirijoje, Gruzijoje, Moldovoje ar Ukrainoje... Todėl jie esą yra priversti kurti pilkąsias zonas, kuriose neveiktų NATO įtakos, bei susigrąžinti „istorines žemes“. Visa ši grupuotė yra pasiruošusi pateikti Rusijos visuomenei savo pasaulio vaizdelį, kuris yra kupinas įvairiausių šnipų. Šiuo atveju didžiausią įtarimą man kelia ne pati galimo šnipo pagavimo istorija (tai visiškai gali būti), bet to šnipo šeimininkas - Čekija... O gal Andora? Ar Lichtenšteinas? Man regis, kad tai tiesiog akivaizdus atsakas dėl čekų paskelbto rusų diplomato, kuris gabenosi pilną lagaminą nuodų, skirtų nunuodyti Prahos merą, nukėlusį paminklą sovietiniam generolui... Tai atsakas į akivaizdžiai antirusiškas nuotaikas Čekijos visuomenėje, todėl galvoti, kad tai yra tikra šnipinėjimo istorija būtų galima tik gavus daugiau duomenų... Tačiau turime suprasti, jog šiais laikais visi šnipinėja visus ir tai yra mūsų dienų norma.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar pritariate sprendimui įteisinti naktinius taikiklius medžioklėje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar galvojate emigruoti iš Lietuvos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-2 +2 C

-1 +4 C

-2 +4 C

+3 +8 C

+5 +10 C

+5 +9 C

0-3 m/s

0-3 m/s

0-5 m/s