Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas mano, kad pasaulinė koronaviruso pandemija yra galimybė jo šaliai bendradarbiauti su JAV, teigė Kremlius.
„Prezidentas V. Putinas mano, kad ši pandemija – tai metas padėti vieni kitiems ir pasinaudoti visomis įmanomomis galimybėmis, siekiant apsaugoti savo piliečius ir jų sveikatą“, – sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas, kai trečiadienį JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasiūlė atsiųsti į Rusiją plaučių ventiliatorių.
„Tai labai teigiamas ženklas ir per neseniai vykusį pokalbį telefonu JAV prezidentas išsakė V. Putinui savo pasirengimą suteikti Rusijai pagalbą“, – pridūrė D.Peskovas.
Pasak atstovo, Rusija priims šį pasiūlymą, jei tik tos pagalbos prireiks kovoje su koronavirusu.
D. Peskovas pabrėžė, kad Maskva labai teigiamai įvertino JAV pasiūlymą.
Praėjusią savaitę V. Putinas ir D. Trumpas telefonu aptarė savo šalių pastangas kovoti su koronavirusu. Nuo kovo pabaigos abu prezidentai ne kartą kalbėjosi telefonu, o JAV prezidentas net pareiškė, kad jis ir V. Putinas „labai gerai sutaria“, bet JAV ir Rusijos santykiai yra sudėtingiausi nuo Šaltojo karo laikų.
Kaip teigiama, Rusija šį mėnesį taip pat pasiuntė į koronaviruso židiniu tapusį Niujorką karinį lėktuvą su medicinos įranga ir pagalbos priemonėmis. D. Trumpas teigė, kad „tai labai gražus gestas“.
Rusijoje patvirtinta beveik 28 tūkst. koronaviruso atvejų, 232 žmonės mirė.