respublika.lt

Kremlius: D.Trumpo pažerta kritika nepaveiks planų dėl JAV ir Rusijos kalinių mainų

(3)
Publikuota: 2025 gegužės 27 16:52:00, Lina Linkevičiūtė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Donaldas Trumpas savaitgalį pavadino Vladimirą Putiną „bepročiu“. EPA-Eltos nuotr.

Kremlius antradienį pareiškė, kad Donaldo Trumpo kritika Vladimiro Putino adresu nepaveiks planų dėl JAV ir Rusijos kalinių mainų, kuriuos abu prezidentai aptarė praėjusią savaitę vykusio pokalbio metu.

 

 

D. Trumpas savaitgalį pavadino V. Putiną „bepročiu“ ir tokį apibūdinimą panaudojo po to, kai Rusija prieš Ukrainą surengė bene didžiausią bepiločių orlaivių ataką nuo visapusiškos invazijos pradžios 2022 m. vasario mėnesį.

Paklaustas, ar JAV vadovo išsakyti komentarai gali sutrikdyti planus dėl Maskvos ir Vašingtono apsikeitimo kaliniais formatu „devyni už devynis“, Kremlius ėmėsi menkinti šį kivirčą.

„Akivaizdu, kad Rusijos ir Amerikos pusės neturėtų ir negali sutikti dėl visko. Visada bus tam tikrų nesutarimų, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas. – Tačiau yra politinės valios įgyvendinti pasiektus susitarimus, darbas tęsiasi. Labai vertiname šį abipusį ryžtą.“

Po dvi valandas trukusio V. Putino ir D. Trumpo pokalbio, kuris vyko praėjusią savaitę, Kremliaus padėjėjas Jurijus Ušakovas nurodė, kad jiedu aptarė galimybę „iškeisti devynis žmones į devynis žmones“, tačiau nepateikė jokių detalių apie tai, kurie kaliniai galėtų dalyvauti mainuose.

Nuo tada, kai D. Trumpas sausio mėnesį sugrįžo į Baltuosius rūmus, Vašingtonas ir Maskva surengė kelis kalinių mainų raundus.

Vašingtonas yra apkaltinęs Maskvą „įkaitų ėmimu“ – JAV piliečių sulaikymu dėl nepagrįstų kaltinimų, kad būtų galima panaudoti juos kaip kozirius, jog būtų paleisti Vakaruose už grotų laikomi rusai.

Per naujausią apsikeitimą praėjusį mėnesį iš Rusijos kalėjimo buvo paleista dvigubą JAV ir Rusijos pilietybę turinti Ksenija Karelina, kuri atliko 12 metų laisvės atėmimo bausmę dėl kaltinimų išdavyste, nes ji vienai Ukrainos labdaros organizacijai paaukojo apie 50 dolerių (apie 44 eurus).

Mainais Jungtinės Valstijos išlaisvino dvigubą Vokietijos ir Rusijos pilietybę turintį Arturą Petrovą, kaltinamą pažeidus sankcijas ir bandžius eksportuoti JAV gamybos elektroniką Rusijos karinėms bendrovėms.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (3)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar pagalvojate apie gyvenimą užsienio šalyje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar naudojatės dirbtiniu intelektu?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+11 +16 C

+7 +15 C

+12 +17 C

+12 +23 C

+12 +22 C

+13 +19 C

0-6 m/s

0-7 m/s

0-6 m/s