respublika.lt

Konfliktas, nušluosiantis civilizaciją komentuoja ROLANDAS PAULAUSKAS (121)

2021 kovo 10 12:55:21
Ričardas ČEKUTIS

Naujosios JAV administracijos valdymo laikotarpiu itin paaštrėjo santykiai su tradicinėmis priešininkėmis bei konkurentėmis Kinija ir Rusija, tačiau, apžvalgininko Rolando Paulausko manymu, tai yra ne vien tik ekonominės bei politinės konkurencijos pasekmė, bet ir keistos naujojo pasaulio kūrimo realijos.

×
nuotr. 1 nuotr.
Naujasis globalistų stabas - Džo Baidenas - pasirengęs kovai už keistąją pasaulio tvarką, kuri grasina nušluoti nuo žemės paviršiaus klasikines vertybes ir tradicijas. EPA-Eltos nuotr.

 

Naujosios konflikto eskalacijos pavyzdžiai mus pasiekia kiekvieną dieną ir po kelis iškart. Antai vakar JAV Atstovų rūmų Užsienio reikalų komiteto narys respublikonas Maiklas Makaulas (Michael McCaul) ir keli jo bendrapartiečiai kreipėsi į valstybės sekretorių Entonį Blinkeną (Antony Blinken), ragindami įvesti papildomas sankcijas visai eilei organizacijų, kurios gali būti susijusios su Rusijos antrojo eksporto dujotiekio per Baltijos jūrą projekto „Nord Stream 2" įgyvendinimu.

Be to, užvakar paskelbta, jog Jungtinių Valstijų valdžia Rusijos interneto svetainėse planuoja surengti virtinę slaptų operacijų, kurios taps atsaku į 2020 metų pabaigoje surengtą plataus masto kibernetinę ataką, nukreiptą prieš JAV valstybines įstaigas ir korporacijas. Šią informaciją netiesiogiai patvirtino ir Dž.Baideno patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Džeikas Salivanas (Jake Sullivan), kuris neseniai įspėjo, kad JAV į kibernetines atakas gali reaguoti ne tik sankcijomis. Jis tuomet teigė, kad JAV atsaką sudarys „regimų ir neregimų" instrumentų rinkinys.

Praėjusią savaitę amerikiečių spauda pranešė, kad JAV ir Jungtinė Karalystė (JK) svarsto galimybę taikyti papildomas sankcijas Rusijai už cheminio ginklo naudojimą. Kalbama apie sankcijas oligarchams ir net apie ekstremalų žingsnį, susijusį su Rusijos valstybės skola.

Tęsiasi ir vadinamasis vakcinų karas. JAV šią savaitę pasmerkė neva Rusijos vykdomą dezinformacijos kampaniją apie JAV bendrovių sukurtas vakcinas nuo COVID-19. Pasak Vašingtono, Maskva kelia pavojų žmonių gyvybėms.

Valstybės departamento padalinys - Pasaulinės veiklos centras (Global Engagement Center), - kuris stebi užsienio šalių propagandą, teigė, kad Rusijos žvalgyba organizuoja keturių interneto platformų veiklą, kurios yra įsitraukusios į šią dezinformacijos kampaniją.

Minėtas centras nustatė, kad interneto svetainėse esą nepagrįstai akcentuojamos „Pfizer" vakcinos rizikos, siekiant sustiprinti pasitikėjimą rusiškąja vakcina „Sputnik V". Pernai centras tvirtino, kad tūkstančiai su Rusija siejamų paskyrų socialiniuose tinkluose vykdė koordinuotą kampaniją, kurios tikslas - kenkti oficialios informacijos apie COVID-19 sklaidai ir, be kita ko, skleisti klaidinančius kaltinimus apie JAV prisidėjimą prie viruso atsiradimo.

Centras nustatė, kad taip pat ir Kinija bandė pradėti panašią dezinformacijos kampaniją, tačiau vėliau Pekinas esą nusprendė plačiau skelbti savo laimėjimus šalies viduje.

JAV žvalgyba jau ilgą laiką įtaria Rusiją vykdant sveikatos srities dezinformacijos kampanijas, įskaitant XX a. 9-ajame deš. skleistą informaciją, esą JAV mokslininkai sukūrė AIDS sukeliantį ŽIV virusą.

Situaciją komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas, Rolandas Paulauskas:

Yra du skirtingi konflikto tarp JAV ir Rusijos aspektai, todėl pamėginkime juos išsiaiškinti. Jeigu mes žiūrėsime į konfliktą tarp Rusijos, Kinijos ir Jungtinių Valstijų tame senajame pasaulio modelyje, tai ten vyksta politinė bei ekonominė-konkurencinė kova tarp valstybių, dėl rinkų, dėl to, kieno prekių bus daugiau perkama, dėl dolerio dominavimo, kai kinai su rusais supirkinėja auksą, siekiant atsiplėšti nuo dolerio ir pan. Čia yra senasis konfliktas, kuriame nėra jokio skirtumo, kas vadovauja Jungtinėms Valstijoms, nes tai yra šios valstybės interesai, kuriuos plėtos bei puoselės bet kuris prezidentas su savo administracija.

JAV yra dominuojanti valstybė pasaulyje, tačiau ji pati savyje turi tris esmines problemas, kurias ne kartą esame įvardiję: milžiniška ir toliau didžiuliais mastais auganti valstybės skola, chroniškas užsienio prekybos deficitas ir grandiozinis biudžeto deficitas. Dėl to JAV, kaip valstybė, yra suinteresuota stabdyti savo konkurentų vystymąsi. Nors čia yra vienas gana kurioziškas aspektas, kadangi Kiniją pati Amerika ir išugdė, perkeldama ten gamybą ir netgi perduodami savo technologijas. Na, bet šiandien JAV skelbia, jog Kinija yra pagrindinė grėsmė... Bet kuriuo atveju, tai yra senasis JAV konfliktas su kitomis valstybėmis, kurios pretenduoja į savo dalį pasaulinio pyrago.

Bet pastaraisiais metais, nors istoriškai tie dalykai buvo matomi ir gerokai seniau, baltųjų civilizacija arba „auksinio milijardo" pasaulis pasidalino į dvi visiškai skirtingas, netgi priešingas visuomenės dalis. Ši takoskyra jau eina ne valstybių, o visuomenių lygyje. Konfliktas tarp Dž.Baideno ir Donaldo Trampo (Donald Trump) kartu yra konfliktas tarp visuomenės grupių, kurioms šios figūros tik atstovauja. Tos visuomenės grupės yra tarpusavyje tiesiog nesutaikomos. Jų požiūris skiriasi faktiškai visais klausimais: į rasinius dalykus, į vyrų ir moterų santykius, į tėvų ir vaikų santykius, į išgalvotą gausybę „socialinių lyčių"...

Štai duodu konkretų pavyzdį: Oregono valstijoje yra priimtos naujos matematikos dėstymo taisyklės. Kadangi nustatyta, jog ne visos rasės vienodai gali įsisavinti matematikos mokslus, kad nebūtų diskriminacijos, šiandien yra leista atsakyti neteisingai arba daryti klaidas, sprendžiant matematikos uždavinius. Kitaip sakant, jau dukart du nebūtinai yra keturi... Kad nebūtų diskriminacijos, reikia sutikti ir su kitokiais atsakymo variantais... Tai skamba kaip komedija, bet tai yra šių dienų realybė Jungtinėse Valstijose...

Apibendrintai galima pasakyt taip: nebeliko supratimo, kas yra norma. Vienoje pusėje yra žmonės, kurie turi išlaikę sveiką nuovoką ir bando laikytis sveiko proto požiūrio. O kitoje pusėje - tarsi lavina kyla banga viską griauti ir keisti, o tos naujosios „normos" yra visiškai nesuderinamos nei su žmogaus prigimtimi, nei su visuomenės galimybe išlikti ateityje. Štai ši takoskyra eina per visą pasaulį - net Lietuvoje matome konfliktą dėl Stambulo konvencijos, kas yra šio reiškinio apraiškos... Štai Britanijoje pedofilus uždraus vadinti pedofilais, nes jiems, matote, tas nepatinka... Kiekvieną dieną stebime tokio tipo reiškinius. Štai dabar jau aiškinama, kad bus mažinamas mėsos suvartojimas, o mes būsime pratinami valgyti visokius vabzdžius... Jau šnekama ir apie nuosavybės santykių keitimą - globalistai, kuriems atstovauja Dž.Baidenas, sako: jeigu tu neturi nieko, tai būsi visiškai laimingas, kaip vaikas, kuriam nereikia niekuo rūpintis, kadangi jis viską gauna iš suaugusiųjų... O kas gi pretenduoja tapti tais „suaugusiaisiais" Vakarų civilizacijoje? Ogi transnacionalinės kompanijos, kurioms nereikia nei tautų, nei valstybių, nei sienų - joms tik reikia, kad visa visuomenė būtų nesubrendusių žmogelių minia, o jie bus gerieji tėveliai... Todėl jau draudžiamos sąvokos „tėvas" ir „mama".

Ir visa tai yra antroji pasaulinio konflikto dalis, kurią galima pavadinti ideologiniu konfliktu. Nes globalistai patys sako: kad šis keistų permainų planas būtų įgyvendintas, reikia, kad jį priimtų visas pasaulis. Jeigu bent viena iš 4 pagrindinių galybių (JAV, ES, Rusija ir Kinija) šį projektą atmes, tai jis turi mažiau galimybių būti realizuotas. JAV ir ES jau palaužtos, beliko palaužti likusias dvi...

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (121)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • IŠVADA: Bendrovių „BioNTech“ ir „Pfizer“ bendrai sukurta vakcina nuo COVID-19 po trijų dozių „vis dėlto veiksminga“ prieš omikron atmainą, sakoma trečiadienį paskelbtame Vokietijos bendrovės pranešime.
  • AUKCIONAS: Keli Prancūzijos imperatoriaus Napoleono Bonaparto ginklai aukcione JAV parduoti už beveik 3 mln. dolerių.
  • KATASTROFA: Indijos ginkluotųjų pajėgų vadas generolas Bipinas Rawatas ir jo žmona yra tarp 13 žmonių, žuvusių trečiadienį per sraigtasparnio katastrofą šalies pietuose, pranešė Karinės oro pajėgos.
  • KVOTA: Socialinės apsaugos ir darbo ministrės įsakymu tarptautinio transporto sektoriui 2022 metams nustatyta 16 tūkst. dydžio kvota vairuotojams iš užsienio, kuri yra 4,4 tūkst. didesnė nei šiemet.
  • TITULAS: Žurnalo „Time“ skaitytojai išrinko Brazilijos prezidentą Jairą Bolsonarą Metų žmogumi.
  • IŠLAIDOS: Kalėdinės dovanos ir vaišių stalas kiekvienam šalies gyventojui vidutiniškai atsieis 180 Eur, teigia SWED banko vykdyta apklausa.
  • NATO: JAV prezidentas Joe Bidenas, reaguodamas į Maskvos susirūpinimą dėl NATO plėtros į rytus, Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pažadėjo, kad aptars šią temą su kolegomis iš Aljanso.
  • IŠMOKA: Lenkija ir Vengrija, tikėtina, šiemet nesulauks pirmosios milijardų eurų išmokos iš ES lėšų, skirtų ekonomikos gaivinimui po pandemijos, antradienį perspėjo aukščiausio rango pareigūnas.
  • TRANZITAS: Seimo Užsienio reikalų komitetas ragina nedelsiant nutraukti vienos didžiausių pasaulyje kalio trąšų gamintojų ir eksportuotojų „Belaruskalij“ krovinių tranzitą per Lietuvą.
  • ĮVERTINIMAS: Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį Prezidentūroje apdovanojo Konstitucijos egzamino nugalėtojus.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar reikia skiepyti vaikus nuo 5 metų nuo koronaviruso?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Visuomenėje nuolat sklinda kalbos apie „purškiančius” lėktuvus. Kaip manote, ar tai tiesa?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-14 -12 C

-12 -9 C

 

-6 -1 C

-11 -7 C

-8 -3 C

 

0 +2 C

0-5 m/s

0-6 m/s

 

0-8 m/s