respublika.lt

Kodėl Džo Baidenas išduoda JAV interesus? (81)

2021 gegužės 28 19:15:51
Ričardas ČEKUTIS

Ginče dėl „Nord Stream 2" dujotiekio aukšti respublikonų užsienio politikos atstovai sukritikavo JAV vyriausybės sprendimą atsisakyti sankcijų dujotiekio operatorei. Tačiau ne tik amerikiečiams neaišku, kodėl Džo Baideno (Joe Biden) administracija visiškai pakeitė JAV užsienio politikos kursą - net ir JAV spaudoje svarstoma, kokį „kompromatą" prieš JAV vadovą turi Maskva.

×
nuotr. 1 nuotr.
Šiomis dienomis net amerikiečių spauda pradėjo įtarinėti, kad Vladimiras Putinas turi Džo Baideną slegiantį „kompromatą“. EPA-Eltos nuotr.

 

Užsienio reikalų komitetuose Senate ir Atstovų rūmuose dirbantys Džimas Rišas (Jim Risch) ir Maiklas Makaulis (Michael McCauli) teigė esantys „labai sunerimę ir nusivylę" demokrato prezidento Džo Baideno vyriausybės sprendimu. Užvakar paskelbtame laiške JAV valstybės sekretoriui Entoniui Blinkenui (Antony Blinken) jie reikalauja iki birželio 8 d. pateikti detalų paaiškinimą, kodėl nebuvo paskelbtos sankcijos „Nord Stream 2 AG" įmonei.

JAV valstybės departamento laiške Kongresui praėjusią savaitę teigiama, kad baudžiamųjų priemonių atsisakymas dujotiekio operatorei, jos vadovui Matiasui Varnigui (Matthias Warnig) bei dar keturiems darbuotojams atitinka „nacionalinius interesus".

Dž.Baidenas antradienio vakarą aiškino, kad nuo pat pradžių buvo prieš „Nord Stream 2". Tačiau dujotiekis tarp Rusijos ir Vokietijos esą jau jo kadencijos pradžioje buvo beveik baigtas. „Dabar skelbti sankcijas, mano nuomone, būtų kontrproduktyvu mūsų santykių su Europa atžvilgiu", - sakė Dž.Baidenas.

Dž.Rišas ir M.Makaulis valstybės sekretoriui E.Blinkenui rašė „tikrai nemanantys, kad sankcijų atsisakymas atitinka nacionalinius interesus, nes šis žingsnis dar labiau sustiprins Rusijos įtaką europiečių sąjungininkų energijos tiekimui". Abu respublikonai teigė, kad JAV prezidentas tam tikromis sąlygomis yra įpareigotas skelbti sankcijas. Jie mano, kad tokios sąlygos dabar kaip tik ir yra.

Praėjusią savaitę Rusijos laivas atnaujino kontroversiškai vertinamo dujotiekio „Nord Stream 2" tiesimą Baltijos jūroje. Tai bus jau antrasis dujotiekis tiesiogiai sujungsiantis Rusiją ir Vokietiją.

„Laivas „Fortuna" šiuo metu dirba Vokietijos vandenyse, pagal valdžios išduotus leidimus, apie kuriuos buvo skelbta", - sakė projekto atstovas spaudai, turėdamas omenyje Vokietijos federalinės laivybos ir hidrografinės tarnybos (BSH) išduotą leidimą.

Tiesiami du kilometrai dujotiekio po to, kai BSH nustatė, kad darbų vietoje nėra migruojančių paukščių, kuriems būtų reikalinga apsauga, ir, kad nereikia laukti iki gegužės pabaigos, kaip planuota anksčiau. Vamzdžius dabar galima nutiesti ant jūros dugno ir vėliau prijungti prie dujotiekio. Dviejų kilometrų atkarpa tęsiasi Vokietijos išskirtinėje ekonominėje zonoje.

Be to, kitas rusų laivas „Akademik Čerskij" įgyvendina projektą Danijos vandenyse.

Vokietijos gamtosaugininkai sausio mėnesį kreipėsi į BSH prašydami neišduoti leidimo darbų vykdymui dėl migruojančių paukščių.

Dujotiekio tiesimas beveik baigtas. Vokietijos vandenyse dar lieka nutiesti dvi 13,9 km ir 16,8 km vamzdyno atkarpas.

Komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, saugumo politikos ekspertas Audrius BUTKEVIČIUS:

Tereikia paskaičiuoti dolerinėmis investicijomis paprastą dalyką - kiek šis projektas finansuos Rusijos karinį-pramoninį kompleksą? Savo metu D.Trampas buvo visiškai teisus, sakydamas visiems „Nord Stream 2" entuziastams Europoje: „vyručiai, kada suvoksite, kad tęsdami vamzdžio statybas jūs tiesiogiai finansuojate savo geopolitinio priešininko karinius pajėgumus, užuot skyrę tas investicijas NATO valstybių gynybiniams pajėgumams stiprinti?"... Nes tas „geopolitinis priešininkas" tiesiogiai lobsta pardavinėdamas dujas Europai ir kartu silpnina geopolitinį sąjungininką - Ukrainą, - kuri netenka pajamų iš rusiškų dujų tranzito. Situacija dabar kaip tik tokia ir yra.

Leiskite man paklausti pono Dž.Baideno, ar jis pamiršo, kaip šis „geopolitinis priešininkas" prieš keletą metų atakavo JAV artimiausią sąjungininkę Didžiąją Britaniją. Kartu tai buvo smūgis ir NATO 5-ajam straipsniui, nes Rusijos karinės žvalgybos agentai nuodijo Didžiosios Britanijos saugomą pilietį ir vieną šios šalies pilietį nužudė. Į tokią akivaizdžią NATO 5-ojo straipsnio ataką tebuvo atsakyta tik ratilais vandenyje...

Bet eikime toliau: rusai ten nesustojo ir susprogdino Čekijos karinius sandėlius. O Čekija yra NATO valstybė ir ji pateikė akivaizdžius įrodymus bei kaltinimus Rusijos karinei žvalgybai - tai buvo dar viena ataka į NATO 5-ąjį straipsnį. Be to, rusai sėkmingai tą patį padarė ir Bulgarijoje dar 2014 metais, o Bulgarija oficialiai iškėlė kaltinimus Rusijos karinei žvalgybai, nurodydama net konkrečius tą padariusius asmenis ir taip pat apeliavo į NATO 5-ojo straipsnio pažeidimą. Visiškai analogiška situacija buvo net vamzdį tiesiančioje Vokietijoje, kur Rusijos karinei žvalgybai priklausantis asmuo, apsimesdamas Kaukazo klanų kovos įrankiu, nužudė Vokietijos apsaugoje esantį asmenį. Ir visais šiais atvejais veikė ne kokie nors civiliokai, o Rusijos karinė žvalgyba. Todėl ponui Dž.Baidenui verta pasakyti tik viena: arba jūs vieną kartą užsičiaupkite ir papasakokite, kad visa tai įvykdė iš palatos Nr. 6 pabėgę asmenys, arba aktyvuokite NATO 5-ąjį straipsnį.

Tačiau Dž.Baidenas, žinodamas čia išdėstytus faktus, ir toliau finansuoja Rusijos karinį-pramoninį kompleksą. Tuomet kyla mintis: arba jis yra tikrasis Rusijos agentas, arba, kaip rašo JAV spauda, Vladimiras Putinas turi kažkokį labai rimtą Dž.Baideną kompromituojančią medžiagą... Kitaip šio vamzdžio klausimo suvokti neįmanoma. Akivaizdu, kad visomis prasmėmis sena komjaunuolė Angela Merkel, puikiai kalbanti rusiškai, toliau sėkmingai dirba Rytų Vokietijos pramonininkams, skaičiuodama pelnus, gaunamus iš rusų. Tačiau lygiai taip pat akivaizdu, jog yra formuojamas Prancūzijos, Vokietijos ir Rusijos aljansas, kuris, priklausomai nuo poreikio, spręs tik jiems naudingus reikalus visų kitų sąskaita. Taigi, atėjus Dž.Baidenui, situacija tapo katastrofiška.

 

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (81)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • KROVINIAI: Kauno intermodaliniam terminalui (KIT) prisijungus prie europinės vėžės, Lietuvos krovinių vežėjams atsivėrė  naujos galimybes gabenti krovinius traukiniais iš Europos ir į ją, išvengiant sustojimo pasienyje su Lenkija ir krovinių perkrovimo.
  • SUKČIAI: „Swedbank“ duomenimis, per vieną dieną banko klientų konsultacijų centras gauna iki 400 gyventojų skambučių ir pranešimų apie sukčių bandymus išvilioti asmeninius interneto bankininkystės, mokėjimo kortelių duomenis ir reikalavimus patvirtinti mokėjimus, kurių gyventojai patys neinicijavo.
  • MEDŽIAI: valstybinių miškų urėdijos miškininkai per šią savaitę apžiūrėjo miškus ir įvertino savaitgalį didelio vėjo bei lietaus padarytą žalą – iš viso buvo išversta ir išlaužyta beveik 10 000 kubinių metrų medžių daugiau nei 100 hektarų plote.
  • BIOGRAFIJA: nevyriausybinės asociacijos Mažosios Lietuvos reikalų tarybos ir Lietuvos valstybės istorijos archyvo iniciatyva susibūrė neformali Martyno Mažvydo biografijos tyrimo iniciatyvinė grupė, siekianti aktualizuoti ir suteikti impulsą naujiems M. Mažvydo biografijos tyrimams.
  • VERTINS: Europos vaistų agentūra antradienį pranešė pradėjusi Prancūzijos farmacijos bendrovės „Sanofi“ sukurtos vakcinos nuo COVID-19 peržiūrą, po kurios ji gali būti patvirtinta naudoti Europos Sąjungoje.
  • PAVYKO: Rusija antradienį paskelbė sėkmingai išbandžiusi naują S-500 oro gynybos raketinę sistemą, ji pataikė į dideliu greičiu skriejantį balistinį taikinį - S-500 sistema, kurios maksimalus veikimo nuotolis – 600 km, yra pati pažangiausia raketų gynybos sistema pasaulyje, gebanti atremti atakas į kosmosą.
  • KEIČIASI: kartu su pradinio, pagrindinio bei vidurinio ugdymo pokyčiais prasideda ir priešmokyklinio ugdymo programos atnaujinimas - nacionalinėje švietimo agentūroje darbą pradėjo 14 ekspertų, kurie parengs atnaujintą programą.

  • ATSIVERIA: pirmą kartą po devynių mėnesių pertraukos Eifelio bokštas Paryžiuje penktadienį vėl laukia lankytojų - Prancūzijos sostinės simbolis buvo uždarytas dėl koronaviruso pandemijos.
  • SIAUTĖJA: Rytų Rusijoje plečiasi dideli miškų gaisrai - Sibiro Jakutijos regione trečiadienį ugniagesiai kovojo su liepsnomis daugiau kaip 600 000 hektarų plote, pranešė miškų apsaugos tarnyba.
  • REKORDAS: Pietų Prancūzijoje esantis kino teatras „l’Eden“, kur buvo rodomi pirmieji brolių Lumiere`ų filmai, oficialiai pripažintas seniausiu pasaulyje veikiančiu kino teatru ir įrašytas į Gineso rekordų knygą - jis buvo atidarytas prieš 132 metus.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar stebėsite Tokijo Olimpines žaidynes?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar stebėsite Tokijo vasaros Olimpines žaidynes?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+16 +24 C

+20 +26 C

 

+18 +22 C

+26 +31 C

+22 +28 C

 

+23 +26 C

0-6 m/s

0-6 m/s

 

0-4 m/s

       

Nuorodos