respublika.lt

Kinija griežtai atkirto į G7 lyderių kritiką

Publikuota: 2023 gegužės 20 19:15:00, Rita Vidugirienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
pixabay.com nuotr.

Kinijos vyriausybė apkaltino turtingas pramonines demokratines valstybes, priklausančias Didžiojo septyneto (G-7) grupei, „šmeižiant Kiniją“ ir bandant „[kištis] į kitų šalių vidaus reikalus“.

 

Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas išreiškė neįprastai griežtą reakciją į Hirošimoje, Japonijoje, vykstantį G-7 viršūnių susitikimą.

Kinijos atstovas sureagavo į griežtesnę G-7 šalių poziciją Kinijos atžvilgiu aukščiausiojo lygio susitikime, kuriame vadovai aptarė galimybes mažinti ekonominę priklausomybę nuo šios galingos valstybės ir riboti tiekimo grandinės rizikas. Pareiškime G-7 taip pat atmetė Kinijos teritorines pretenzijas Rytų ir Pietų Kinijos jūrose ir perspėjo nesiimti karinių veiksmų prieš demokratinį Taivaną.

Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas apkaltino G-7 šalis, kad šios „neatsižvelgia į rimtus Kinijos nuogąstavimus“ ir vykdo politiką, kuri „trukdys tarptautinei taikai, kenks regioniniam stabilumui ir stabdys kitų šalių plėtrą“.

Kinija išsakė didelį nepasitenkinimą ir pareiškė protestą Japonijai, kuri rengia šį G-7 susitikimą, taip pat susijusioms valstybėms. Atstovas apibūdino G-7 kaip nedidelę grupelę, siekiančią primesti pasauliui taisykles, kurios „tarnauja Jungtinių Valstijų ir saujelės jų sąjungininkų interesams“.

Didįjį septynetą, be JAV, sudaro Vokietija, Prancūzija, Jungtinė Karalystė, Italija, Japonija ir Kanada.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
63
F

Dienos klausimas

Ar palaikote sprendimą drausti kailinių žvėrelių fermas Lietuvoje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kam labiausiai reikia kelti atlyginimus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+6 +15 C

+8 +13 C

 

+11 +18 C

+15 +19 C

+17 +22 C

 

+21 +24 C

0-3 m/s

0-3 m/s

 

0-5 m/s