respublika.lt

Ką sutarė Dž.Baidenas su V.Putinu, parodys tik laikas

Komentuoja Audrius BUTKEVIČIUS

(0)
Publikuota: 2021 birželio 21 10:15:00, Ričardas Čekutis
×
nuotr. 1 nuotr.
Tikėtina, jog Džo Baidenas su Vladimiru Putinu susitarė dėl naujų savų interesų sferų. EPA-Eltos nuotr.

Svarbiausius praėjusios savaitės pasaulio politikos įvykius ir reikšmingiausias tendencijas specialiai „Respublikai" komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas ir saugumo politikos ekspertas Audrius BUTKEVIČIUS.

 

- Briuselis paskelbė, jog „tirs" naują Vengrijos įstatymą, kuriuo draudžiama homoseksualizmo propagandą brukti vaikams. Kaip suprasti tą žodį „tirs"? Ką čia reikia tirti, jeigu viskas labai aiškiai parašyta juodu ant balto?


- Be jokios abejonės - čia nėra ką „tirti", nes Briuselio veikėjų pozicija šiuo klausimu yra visiškai aiški: Europos Sąjunga pasisako už tai, kad mažamečiai vaikai būtų tvirkinami ir jiems būtų aiškinama, jog būti homoseksualistu ar pasikeisti lytį yra labai gerai... Todėl reikia tirti ne vengrus, o tų Briuselio politikų galvas. Darosi visiškai aišku, jog homoseksualizmo problema yra kur kas platesnė, negu jie patys ją pristato - pirmiausia, tai politinė problema. Todėl bet kuri save gerbianti Europos tauta turėtų ploti vengrams, kuo staigiau kopijuoti jų įstatymą ir priimti savoj šaly. Čia kitos išeities nėra. Mane džiugina sveikų žmonių skaičius Vengrijos parlamente - šiuo klausimu šimtu procentų sutaria pozicija su opozicija. O tai reiškia, kad vengrų niekas nepalauš.

- Bet juk jie tamsuoliai, jeigu nesupranta, kaip gerai yra keistis lytį nepilnamečiams... Galbūt šis „tyrimas" padės vengrams tą suprasti?

- Ši propaganda pirmiausia ir yra orientuota į jaunus žmones, kurie dėl savo amžiaus dar negali suprasti, kas su jais dedasi. Tuo siekiama žaliems jaunuoliams sudaryti galimybes keisti lytį. Tai yra išskirtinai pavojinga, nes tokiu būdu laužomi ir darkomi žmonių gyvenimai. Kartą Tailande paklausiau lytį pakeitusio asmens, kodėl jis tą padarė. Tas atsakė: „kol buvau gerokai jaunesnis, buvau labai perspektyvus Tai bokso sportininkas, uždirbdavau pinigus įvairiausiuose turnyruose ir iš jų gyveno visa mano šeima. Tačiau vėliau patyriau nemažai traumų ir negalėjau išlaikyti savo šeimos, tad nieko kito neliko, kaip pakeisti lytį ir mestis į prostituciją". Tailande pilna europiečių, kuriems toks sanguliavimas su neaiškios lyties asmeniu yra tam tikras gyvenimo džiaugsmas... Kitaip tariant, žmogus tą darė ne dėl kažkokio džiaugsmo ar malonumo, o tik todėl, kad tai yra būdas užsidirbti pinigų. Bet Europoje susiduriame su jaunais žmonėmis, propagandos praplautomis smegenėlėmis, kuomet jų tam tikras nepasitenkinimas savimi tuoj pat suvedamas į tai, kad būtinai reikia tapti kitos lyties asmeniu... Tai daroma visiškai neaiškinant, jog bandymas pakeisti lytį medicininiu požiūriu yra labai žalingas, kad milžiniški hormonų kiekiai išbalansuoja organizmą - tai ir gyvenimo trukmės klausimas, ir imuniteto ligoms klausimas, be to, žmogui nėra pasakoma, jog grįžti atgal bus neįmanoma. Iš to kyla ir daugybė psichinių sutrikimų. Taip nutinka prisiklausius propagandos ar prisižiūrėjus atitinkamų filmukų, kuriuos skatina aukščiausio rango Briuselio politikai... Todėl vengrai, priėmę šį įstatymą, tiesiog rūpinasi savo tautos sveikata. Vengrai pasakė nekvestionuojamą tiesą: tokių dalykų propagavimas yra nusikalstama veikla. Todėl turime siekti, kad analogiškas įstatymas būtų priimtas ir Lietuvoje, juolab kad tai nėra „homofobiškas" įstatymas, atvirkščiai - jis yra netgi labai homofiliškas.

- Ženevoje JAV prezidentas Džo Baidenas (Joe Biden) su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu tikriausiai kalbėjosi kiek kitokiomis temomis... Kokiomis? Ir kuris iš to gavo daugiau naudos?

- Tai buvo grynai formalus susitikimas, kurios tikslas buvo pristabdyti iki tol beveik nevaldomai augusį konfrontacijos laipsnį. Ar čia laimėjo bent viena iš pusių? Manau, kad tai buvo neabejotinas V.Putino laimėjimas jau vien todėl, kad Rusijos izoliacija, į kurią ji buvo pakliuvusi, dabar yra pralaužta. Na, gerai - nebuvo bendrų pietų, bendros spaudos konferencijos, bet pats susitikimas bei susitarimas dėl diplomatinių santykių atstatymo, abiejų lyderių pareiškimai, jog jokios konfrontacijos nebuvo, ir kiti panašūs faktai visiškai suniveliuoja visus ankstesnius Donaldo Trampo (Donald Trump) atliktus darbus šioje srityje... Ar šiuo atveju ką nors laimėjo Jungtinės Valstijos? Žinoma, esu įtikinęs, kad už uždarų durų Dž.Baidenas su V.Putinu iš esmės kalbėjosi apie Kiniją. Todėl tas neilgas jų asmeninis pokalbis ir buvo svarbiausia šio susitikimo dalis, o čia ir galėjo būti pasiektas tam tikras susitarimas. Tačiau dabartiniu metu tam neturime jokių įrodymų ar pareiškimų, todėl tai lieka tik hipotezė.

- Susitikime būta gana rimtų pareiškimų dėl Arkties bei branduolinio nusiginklavimo, nors spaudos konferencijose abu lyderiai tą mažai akcentavo. Ar galėjo jie kažką susitarti ir šiose srityse?

- Man yra akivaizdu, kad tame asmeniniame pokalbyje buvo pasiektas kažkoks susitarimas, nes vien tik kūno kalba, lyginant abiejų prezidentų spaudas konferencijas, tą išdavė, o V.Putinas atrodė be galo laimingas... Tuo labiau keista, nes visuose NATO pareiškimuose Rusija yra įvardijama kaip pagrindinė grėsmė ir didžiausias priešas. Ir greta to matome pokalbį su „priešu", tegul ir nevedantį į kažkokį aiškų rezultatą, bet atidarantį Rusijai finansavimo kelius, pardavinėjant savo žaliavas „priešų" valstybėse. Jau vien tik dėl to V.Putinas iš susitikimo salės išėjo švytėdamas...

- Prieš tai vyko NATO vadovų susitikimas ir jame priimtas gana konkretus komunikatas, sakyčiau, savo dvasia visiškai priešingas draugiškam V.Putino ir Dž.Baideno susitikimui. Juk bene pirmą kartą NATO taip plačiai atvėrė savo duris Gruzijai ir Ukrainai.

- Tai išties verta išsamesnio komentaro. Ten buvo atvirai pasakyta Gruzijai ir Ukrainai, kad jų galimybės įstoti į Aljansą ne tik išlieka, bet ir yra realios kaip niekada iki šiol... Nepaisant to, jog tiek Gruzija, tiek Ukraina turi teritorinių problemų. O juk viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurios Rusija su tokiu pasimėgavimu kurdavo teritorines problemas atskiroms valstybėms, buvo ta, kad valstybės su teritoriniais ginčais negalėjo tapti NATO narėmis, nes tokiu būdu visas Aljansas būtų įveliamas į teritorinį konfliktą. Ir čia staiga NATO pasako, kad Aljanso sutartyje tokio reikalavimo apie teritorinių ginčų nebuvimą nėra, todėl mes tą tradiciškai veikusią nuostatą ignoruosime ir, nepaisant to, jog abi minėtos šalys turi teritorinių problemų, jos gali tapti Aljanso narėmis. Žinoma, šiuo atveju viską lemia geopolitika. Mat Gruzija yra toks unikalus geopolitinis lėktuvnešis, kuris, pavyzdžiui, Turkijai pradėjus ypač spyriotis ir rodyti savo savarankiškumą, turi be galo didelę svarbą. Be to, Gruzijos placdarmas būtų svarbus tiek kontroliuojant Rusiją, tiek ir Iraną. Todėl pasakyti Gruzijai „ne" dėl tokios „smulkmenos", kaip Pietų Osetija ar Abchazija, nebuvo galima. Sprendimas yra priimtas ir faktiškai viskas dabar yra Gruzijos rankose. Netgi galima sakyti, kad Gruzija yra reikalingesnė NATO, nei Aljansas Gruzijai.

- O Ukrainos atveju tikriausiai lėmė tai, kad ši šalis turi bene moderniausią ir stipriausią kariuomenę Europoje?

- Ne tik tai. Lėmė Ukrainos valstybės potencialas bei galimas karinis veikimas konflikto su Rusija atveju - tai yra tie pagrindiniai svertai, dėl to Ukrainai NATO durys yra plačiai atveriamos. Pažvelkime į situaciją. Kilus konfliktui su Rusija ir įvardinus Rusiją kaip pagrindinį priešą, kas pirmiausia pasitiks potencialią Rusijos agresiją? Žinoma, Ukraina, Lenkija ir Baltijos šalys. Kitaip tariant, ta senoji geopolitinė schema, kai Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė blokavo mongolų ordų veržimąsi į Europą, vėl veikia. Beje, čia mums padėjo konfliktas, kurį pagimdė pati Rusija Donbase, nes tas konfliktas ir suformavo Ukrainos valstybę, o paskui ir stumtelėjo Ukrainą Vakarų link. Jeigu apie V.Putiną kalbėsim kaip apie „strategijos genijų", tai čia matome, kaip šis „genijus" taip šovė pats sau į klyną, kad mažai niekam nepasirodys... Mes niekada nebūtume gavę Ukrainos, jeigu ne V.Putino nesąmonės Donbase ir Kryme.

- O tuo metu Briuselyje susitarta dėl sankcijų 78 Baltarusijos pareigūnams... Ar tai yra pakankamas indėlis į „kovą už demokratiją"?

- Jeigu yra pasiektas susitarimas, jog Vakarai į Baltarusiją nepretenduoja, tai tokiu atveju, žinoma, galima šitaip elgtis, toliau stumiant Baltarusiją į Rusijos glėbį, mainais pasiimant Ukrainą. Bet jeigu tokio sprendimo nėra, tai senų seniausiai reikėjo užmiršti visas Batkos piktadarybes, tuo labiau kad Batka turi pakankamai rėmėjų toje pačioje Baltarusijoje ir eilinis dešimtmetis jo valdžios, nenuvairuojant į Maskvos pusę, tikrai niekam nebūtų pakenkęs, o mums netgi būtų labai reikalingas. Deja, įvairūs landsbergiai, linkevičiai ir pavilioniai nutarė padėti V.Putinui ir dabar turime tokias sankcijas 78 pareigūnams. Tačiau tai veda tik tiesiai į V.Putino glėbį...

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar pritariate sprendimui įteisinti naktinius taikiklius medžioklėje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar galvojate emigruoti iš Lietuvos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-2 +2 C

-1 +4 C

-2 +4 C

+3 +8 C

+5 +10 C

+5 +9 C

0-3 m/s

0-3 m/s

0-5 m/s