respublika.lt

J.Bidenas atnaujino kelionių draudimą europiečiams

(0)
Publikuota: 2021 sausio 26 08:24:00, Rasa Strimaitytė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
JAV prezidentas Joe Bidenas. EPA-Eltos nuotr.

JAV prezidentas Joe Bidenas atnaujino draudimą užsieniečiams iš Europos atvykti į šalį. Ši priemonė, kuria siekiama apsisaugoti nuo naujos atmainos koronaviruso, bus taikoma ir kelionėms iš Pietų Afrikos. „Ekstremali padėtis, kurią sukėlė koronaviruso protrūkis Jungtinėse Valstijose, toliau kelia rimtą grėsmę mūsų sveikatai ir saugumui“, - sakoma pirmadienį J. Bideno pasirašytame įsake.

 

Baltųjų rūmų atstovė Jen Psaki spaudos konferencijoje sakė: „Tai nėra tinkamas metas atšaukti tarptautinius kelionių ribojimus“.

Kadenciją baigiantis prezidentas Donaldas Trumpas prieš savaitę nurodė atšaukti kelionių draudimą. Tada J. Bideno komanda iš karto pareiškė, kad ribojimai keliautojams iš Šengeno zonos, Didžiosios Britanijos, Airijos ir Brazilijos bus grąžinti.

D. Trumpas ribojimų švelninimą argumentavo tuo, kad kelionės į JAV nuo sausio 26 dienos ir taip bus galimos tik pateikus neigiamą koronaviruso testą.

Nuo kovo europiečiai tik su kai kuriomis išimtimis gali įvažiuoti į JAV. D. Trumpas, be to, įvedė griežtą kelionių draudimą užsieniečiams iš Kinijos, Irano ir Brazilijos.

Prie JAV vairo praėjusį trečiadienį stojęs J. Bidenas kovą su pandemija paskelbė vienu svarbiausių savo tikslų. Pandemija JAV ir toliau nekontroliuojama. Johnso Hopkinso universiteto duomenys rodo, kad JAV iki šiol registruota per 25 mln. koronaviruso atvejų ir beveik 420 000 mirčių.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar gyventojai turėjo gauti pavojaus signalus dėl į Lietuvą įskridusios skraidyklės iš Baltarusijos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate savo sveikatos būklę?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+12 +18 C

+12 +22 C

+14 +21 C

+22 +25 C

+18 +27 C

+20 +22 C

0-4 m/s

0-7 m/s

0-4 m/s