respublika.lt

J.Bercowas žeria kritikos strėles „Brexitui“: tai yra didžiausia klaida

(0)
Publikuota: 2019 lapkričio 07 08:56:16, Rasa Strimaitytė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Buvęs Didžiosios Britanijos Bendruomenių Rūmų pirmininkas Johnas Bercowas . EPA-Eltos nuotr.

Iš pareigų pasitraukęs buvęs Didžiosios Britanijos Bendruomenių Rūmų pirmininkas Johnas Bercowas griežtai pasmerkė planuojamą savo šalies išstojimą iš ES. „Aš manau, kad „Brexitas“ yra didžiausia užsienio politikos klaida nuo karo laikų“, - sakė jis.

 

„Tai sąžininga mano nuomonė“, - kalbėjo J. Bercowas trečiadienį Londone susitikęs su užsienio korespondentais. „Brexitas“, anot jo, neatsilieps pozityviai tarptautiniam Didžiosios Britanijos įvaizdžiui. „Mano sąžiningas atsakymas yra toks – aš nemanau, kad tai padės Jungtinei Karalystei“, - pabrėžė politikas.

J. Bercowas sakė: „Aš nebesu spikeris. Man nebereikia būti nepriklausomam“. Jis pažymėjo, kad eidamas pareigas visad elgėsi neutraliai ir visad sąžiningai elgėsi ir su „Brexito“ šalininkais. Jis esą gerbiąs, kad ministras pirmininkas mėgino gauti daugumą savo „Brexito“ sutarčiai.

Tačiau pirmiausiai „Brexito“ griežto kurso šalininkai kaltino J. Bercową elgiantis šališkai. Jis keliskart nepaisė tradicijų, kad parlamentarai ginče su vyriausybe galėtų paimti viršų. J. Bercowas tai argumentavo vis labiau autoritariniu vyriausybės valdymo stiliumi.

Premjero Boriso Johnsono partietis dešimt metų buvo Bendruomenių Rūmų spikeris. Pirmadienį jį poste pakeitė leiboristas Lindsay‘is Hoyle‘is.


Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kaip vertinate JAV sprendimą laikinai sustabdyti ginklų tiekimą Ukrainai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Donaldas Trumpas padarys Ameriką vėl didžią?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+13 +20 C

+14 +24 C

+14 +19 C

+20 +28 C

+18 +28 C

+18 +25 C

0-5 m/s

0-5 m/s

0-5 m/s