JAV prezidentas Donaldas Trumpas tapo pirmuoju šalies istorijoje prezidentu, kuriam apkalta pradėta antrąjį kartą. Atstovų Rūmuose už apkaltą nubalsavo 232, prieš - 197 įstatymų leidėjai. Visi pastarieji balsai priklausė respublikonams, praneša naujienų agentūra AFP.
Vis dėlto 10 respublikonų prisijungė prie demokratų, palaikiusių prezidento apkaltą.
Dabar D. Trumpo lauks teismas Senate, kuriame daugumą sudaro respublikonai.
Trečiadienį pradėtas balsavimas dėl D. Trumpo apkaltos
JAV Atstovų rūmai trečiadienį pradėjo reikšmingą balsavimą dėl prezidento D. Trumpo antrosios apkaltos, kaltinant jį „sukilimo kurstymu", skelbia AFP.
Po kelias valandas trukusių intensyvių diskusijų prognozuota, kad dvipartinė narių dauguma pritars prezidento apkaltai.
Dar prieš prasidedant balsavimui, Atstovų Rūmų demokratas Steny'as Hoyeris paragino įstatymų leidėjus „atmesti sąmokslą, tironiją ir sukilimą" ir balsuoti už D. Trumpo apkaltą, „už Ameriką, Konstituciją, demokratiją, istoriją".
Respublikonų daugumos lyderis neatmeta balsavimo dėl D. Trumpo nušalinimo
JAV Senato respublikonų daugumos lyderis Mitchas McConnellas, kaip skelbia AFP, trečiadienį nurodė, kad jis dar nenusprendė dėl prezidento D. Trumpo apkaltos ir neatmetė galimybės balsuoti dėl jo nušalinimo.
„Nors spaudoje netrūksta spekuliacijų, aš nepriėmiau galutinio sprendimo, kaip balsuosiu, ir ketinu išklausyti teisinius argumentus, kai jie bus pristatyti Senatui", - M. McConnellas konstatavo respublikonų kolegoms.
D. Trumpas ties beprecedentės antrosios apkaltos riba
Kiek anksčiau naujienų agentūra AFP skelbė, kad JAV Atstovų Rūmai yra pasiruošę „aiškaus ir esamo pavojaus" prezidento D. Trumpo apkaltai. Vienintelis klausimas lieka, kiek respublikonų prisidės prie pastangų nuversti nekilnojamojo turto magnatą savaitę prieš jam paliekant postą.
Kaltinamas už smurtinių protestų kurstymą sausio 6 d., D. Trumpas Baltuosiuose rūmuose nutraukė tylą, paskelbdamas trumpą pareiškimą, kuriame primygtinai reikalavo priešintis smurtui.
„Atsižvelgdamas į pranešimus apie dar daugiau [būsimų] demonstracijų, aš reikalauju, kad jokiu būdu nebūtų smurto, įstatymų pažeidimų ir jokių vandalizmų. Aš to nepalaikau", - sakė jis.
„Aš kviečiu visus amerikiečius padėti sumažinti susidariusią įtampą ir paskatinti ramybės įsitvirtinimą. Ačiū."
Būgštaujant dėl naujų neramumų, Kapitolijaus apsaugai buvo dislokuoti JAV Nacionalinės gvardijos kariai.
Pačiame pastate šimtai karių, padėję savo šaunamuosius ginklus į šoną, prigulė pailsėti po puošniomis Kapitolijaus statulomis bei istoriniais paveikslais.