Graikijos premjeras Kyriakos Mitsotakis penktadienį teigė, kad Turkija turėtų nustoti grasinti jo šaliai, jei iš tiesų nori mažinti rytinėje Viduržemio jūros dalyje susidariusią įtampą.
„Reikia atsisakyti grasinimų, tik tada bus galima užmegzti kontaktą“, – teigė K. Mitsotakis.
Premjeras tvirtino, kad Graikijos užsienio reikalų ministras Nikosas Dendiasas kiek vėliau penktadienį Jungtinių Tautų (JT) generaliniam sekretoriui Antonio Guterresui pristatys neteisėtą Turkijos veiklą.
Ketvirtadienio vakarą Graikija paneigė sutikusi dalyvauti NATO tarpininkaujamose derybose su Turkija dėl situacijos deeskalavimo, Viduržemio jūroje kilus nesutarimams dėl jūrinių sienų ir dujų telkinių žvalgybos teisių.
„Paviešinta informacija apie tai, kad Graikija ir Turkija susitarė dalyvauti vadinamosiosee „techninėse derybose“ dėl įtampos rytinėje Viduržemio jūros dalyje deeskalavimo, neatitinka realybės“, – skelbė Graikijos užsienio reikalų ministerija.
Ministerija pabrėžė, kad „deeskalaciją bus galima pradėti tik tada, kai iš Graikijos kontinentinio šelfo bus patraukti visi Turkijos laivai“.
Įtampa regione išaugo dėl Turkijos vykdomų gamtinių dujų telkinių žvalgybos veiksmų, kurie Graikijos ir Kipro teigimu pažeidžia jų suverenumą.
Ankara į ginčytinus vandenis dujų žvalgybos laivą „Oruc Reis“, lydimą karinių laivų, dislokavo rugpjūčio 10 d. Misija jau buvo pratęsta dukart.