Graikija greičiau svarstys pabėgėlių prieglobsčio prašymus, pareiškė šalies premjeras Kyriakos Mitsotakis, kilus nerimui dėl neseniai padidėjusio migrantų iš Turkijos srauto.
„Mes pakeisime savo nacionalinę prieglobsčio suteikimo politiką, supaprastinsime administracines procedūras ir paspartinsime sprendimų priėmimą“, – prieš susitikimą su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu dienraščiui „Le Figaro“ sakė naujasis Graikijos premjeras.
„Tie, kuriems suteikiamas prieglobstis, žinoma, turi teisę pasilikti Graikijoje, o tie, kuriems nesuteikiamas, turės grįžti į Turkiją, kaip numatyta ES ir Turkijos susitarimuose“, – teigė K. Mitsotakis.
Graikijos premjeras taip pat pabrėžė, kad Atėnai keičia prieglobsčio politiką su viltimi, kad ES patvirtins bendrą poziciją šiuo klausimu.
Anksčiau Graikijos migracijos ministras Giorgos Koumoutsakos tikino, kad pastarosiomis savaitėmis atvykstančių pabėgėlių srautas šoktelėjo 17 proc.
Pasak jo, daugiau nei 20 tūkst. migrantų šiuo metu yra Lesbo, Samo, Chijo, Koso ir Lero salose, visai netoli Turkijos krantų.
Vien Lesbo saloje migrantų skaičius šiemet rugpjūtį padidėjo 44 proc. palyginti su tuo pačiu praeitų metų laikotarpiu.
Ministro teigimu, Graikija jau išnaudojo visus savo pajėgumus pabėgėlių klausimu, todėl šalis tikisi „efektyvau bendradarbiavimo su Europos Komisija ir ES valstybėmis narėmis“.
Tūkstančiai migrantų ir pabėgėlių yra priversti mėnesių mėnesius laukti prastos būklės stovyklose, kol jų prašymai suteikti prieglobstį yra nagrinėjami.
Graikų pareigūnai tvirtina, kad prašymai nagrinėjami lėtai, nes jų yra labai daug, tarp jų įsipainioja ir ekonominių migrantų, o ne pabėgėlių, prašymai.