respublika.lt

Graikija ES viršūnių susitikime reikalaus sankcijų Turkijai

(0)
Publikuota: 2020 spalio 14 19:49:51, Rasa Strimaitytė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
ES ne kartą grasino Turkijai sankcijomis, jei „Oruc Reis“ tęs dujų žvalgybą minėtame regione. EPA-Eltos nuotr.

Graikijos vyriausybės vadovas Kyriakosas Mitsotakis ketvirtadienį ir penktadienį Briuselyje vyksiančiame ES viršūnių susitikime reikalaus sankcijų Turkijai. Tai yra naujų Ankaros provokacijų išdava, graikų televizijos stočiai „Skai“ trečiadienį sakė vyriausybės atstovas Steliosas Petsas. Pakartotinis Turkijos tyrimų laivo „Oruc Reis“ nusiuntimas į teritoriją į pietus nuo Graikijos Kastelorizo ir Rodo salų esą yra „rimta eskalacija“.

 

ES ne kartą  grasino Turkijai sankcijomis, jei „Oruc Reis“ tęs dujų žvalgybą minėtame regione. Graikija reiškia pretenzijas į teritorinius vandenis aplink Kastelorizą, tačiau Turkija tvirtina, kad teisės į šiuos vandenis priklauso jai dėl ilgesnės pakrantės.

Turkija po ginčytino tyrimų laivo nusiuntimo vėl ketina siųsti ir gręžimo laivą „Yavuz“. Jis po „techninės apžiūros išplauks į Viduržemio jūrą, kur vykdys naujus gręžimo darbus“, - trečiadienį Ankaroje sakė Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas. Gręžimo laivą lydės flotilė, kad garantuotų jo saugumą.

Panašus konfliktas vyksta prie Kipro salos, kurios pakrantėse rasta gausių gamtinių dujų atsargų. Ginčas paaštrėjo rugpjūtį, tačiau dabar šiek tiek aprimo.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kaip vertinate JAV sprendimą laikinai sustabdyti ginklų tiekimą Ukrainai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Donaldas Trumpas padarys Ameriką vėl didžią?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+13 +20 C

+14 +24 C

+14 +19 C

+20 +28 C

+18 +28 C

+18 +25 C

0-5 m/s

0-5 m/s

0-5 m/s