respublika.lt

ES tikisi išvengti „antrosios Ukrainos“ Baltarusijoje

(0)
Publikuota: 2020 rugpjūčio 23 16:11:00, Karolis Broga, Elta
×
nuotr. 4 nuotr.
ES tikisi išvengti „antrosios Ukrainos“ Baltarusijoje. EPA-Eltos nuotr.

Europos Sąjungos diplomatijos vadas Josepas Borellis sekmadienį pareiškė, kad Baltarusijai negalima leisti tapti „antrąja Ukraina“, praneša AFP.

 

Briuselis nepripažįsta rugpjūčio 9 d. vykusių Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatų, kuriuose neva triuškinamą pergalę šventė jau 26 metus šalį valdantis prezidentas Aliaksandras Lukašenka.

„Ukrainoje įtampa tarp Europos ir Rusijos baigėsi šaudymu, smurtu ir Ukrainos teritorijos vientisumo praradimu, kuris tęsiasi iki šiol“, – J. Borellis sakė interviu laikraščiui „El Pais“.

„Baltarusių problema šiandien yra ne pasirinkimas tarp Rusijos ir Europos, bet laisvės ir demokratijos iškovojimas, – pridūrė politikas. – Europa nenori, kad Baltarusija virstų antrąja Ukraina.“

ES įgaliotinis užsienio politikos klausimais sako, kad ES privalo tęsti dialogą su A. Lukašenka. Jo situaciją jis palygino su Venesuelos vadovo Nicolaso Maduro padėtimi, kuris taip pat siekia užgniaužti opoziciją.

„N. Maduro ir A. Lukašenkos padėtis vienoda. Mes jų rinkimų nepripažįstame kaip legitimių. Nepaisant to, ar mums tai patinka ar ne, jie kontroliuoja vyriausybę ir mums tenka toliau turėti su jais reikalų, nors mes nepripažįstame jų demokratinio teisėtumo“, – sakė J. Borellis.

Sekmadienį Baltarusijoje vėl vyksta didelės demonstracijos. Tuo metu A. Lukašenka šeštadienį paskelbė visišką kovinę parengtį, argumentuodamas, kad NATO kelia grėsmę Baltarusijai.

Anksčiau vykę protestai buvo malšinami jėga. Daugiau nei 6 700 žmonių buvo sulaikyta, dešimtys sužalota, o žuvo, skirtingais duomenimis, 3 ar 5 žmonės. Pranešama, kad sulaikytieji buvo kankinami ir iš jų tyčiojamasi.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar gyventojai turėjo gauti pavojaus signalus dėl į Lietuvą įskridusios skraidyklės iš Baltarusijos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate savo sveikatos būklę?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+12 +18 C

+12 +22 C

+14 +21 C

+22 +25 C

+18 +27 C

+20 +22 C

0-4 m/s

0-7 m/s

0-4 m/s