Atsistatydinus Sudano ministrui pirmininkui Abdullah Hamdokui, Europos Sąjunga (ES) ir Jungtinės Amerikos Valstijos perspėjo Chartumo karinius valdytojus vienašališkai neskirti naujo ministro pirmininko ir kabineto.
Jos „nepalaikys ministro pirmininko ar vyriausybės, paskirtos nedalyvaujant daugybei civilių suinteresuotųjų šalių“, neįprastai tiesmukame bendrame pareiškime pabrėžė ES, JAV, Didžioji Britanija ir Norvegija. Nuo to priklauso ir ekonominė pagalba Sudanui, pridūrė jos.
„Tikimės, kad galėsime dirbti su vyriausybe ir pereinamojo laikotarpio parlamentu, kuriais pasitikės Sudano žmonės ir kurie galės vesti šalį į laisvus ir sąžiningus rinkimus, kurie turi būti prioritetas“.
„Šiuo kritiniu momentu karines institucijas ir toliau laikome atsakingomis už žmogaus teisių pažeidimus, prieštaraujančius dabartiniams nacionaliniams įstatymams ir tarptautinei teisei“, toliau sakoma pareiškime. „Sudano žmonių teisė taikiai susirinkti ir reikšti savo reikalavimus turi būti apginta. Tikimės, kad saugumo tarnybos ir kitos ginkluotos grupuotės susilaikys nuo tolesnio smurto prieš taikius žmones“.
A. Hamdokas atsistatydino sekmadienio vakarą po kelias savaites trukusių kruvinų gatvių protestų prieš vyriausybę ir įtampos su šalies kariniais valdytojais. A. Hamdokas buvo nuverstas per karinį perversmą spalio 25 d. ir grąžintas tik po spaudimo iš vidaus ir užsienio. Ne kartą vyko protestai prieš kariškių kišimąsi į vyriausybę, kurios civilis vadovas buvo A. Hamdokas.