Buvęs Bolivijos prezidentas Evas Moralesas paragino pradėti nacionalinį dialogą šalyje ir patikino esąs pasirengęs grįžti į tėvynę. Jis tai pareiškė ketvirtadienį paskelbtame interviu Ispanijos laikraščiui „El Pais“.
„Aš prašau, kad būtų pradėtas nacionalinis dialogas“, - sakė eksprezidentas. Jis taip pat teigė esąs pasiruošęs paremti šią iniciatyvą, jei reikės. Paklaustas, ar jis pasirengęs grįžti į šalį ir prisidėti prie krizės sureguliavimo, bet nebūti valdžioje ir į ją nepretenduoti, E. Moralesas atsakė: „Žinoma“.
Bolivijoje spalio 20 d. įvyko prezidento rinkimai. Aukščiausiasis rinkimų teismas paskelbė, kad juos laimėjo E. Moralesas. Jo pagrindinis varžovas – eksprezidentas Carlosas Mesa – pareiškė nepripažįstąs oponento pergalės pirmajame rate. Bolivijoje prasidėjo protesto akcijos ir streikai. E. Moralesas paskelbė nepaprastąją padėtį ir apkaltino opoziciją mėginimu organizuoti valstybės perversmą. Analogišką nuomonę dėl įvykių Bolivijoje išsakė Kuba, Venesuela ir Meksika, taip pat išrinktasis Argentinos prezidentas A. Fernandezas.
Amerikos Valstybių Organizacija (AVO) paskelbė pranešimą, kuriame sakoma, jog jos ekspertai, tikrinę balsų skaičiavimo rezultatus, negalėjo jų patvirtinti. AVO paragino surengti Bolivijoje pakartotinius rinkimus.
E. Moralesas sekmadienį paskelbė apie savo atsistatydinimą ir pavadino susiklosčiusią situaciją valstybės perversmu. Palikti savo postą jį anksčiau paragino ginkluotosios pajėgos, opozicija ir profsąjungos. Po valstybės vadovo atsistatydino ir viceprezidentas Alvaras Garcia Linera. Savo postų taip pat atsisakė keli ministrai ir kai kurie parlamento nariai.
Antradienį E. Moralesas atvyko į Meksiką, kurios valdžia jam suteikė politinį prieglobstį. Tą pačią dieną Bolivijos Senato pirmininko antroji pavaduotoja Jeanine Anes pasiskelbė laikinąja prezidente. Konstitucinis teismas patvirtino valdžios perdavimo teisėtumą.