Donaldo Trumpo advokatai pradėjo buvusio prezidento gynybą penktadienį Senate jant sakydami, kad apkalta yra „akivaizdžiai antikonstitucinis“ demokratų kerštas, kurį reikia atmesti.
„Senatui pateiktas apkaltos straipsnis yra nesąžiningas ir akivaizdžiai antikonstitucinio pobūdžio politinio keršto veiksmas“, – apkaltos teismo Senate metu teigė advokatas Michaelas van der Veenas.
„Kaip ir bet kuri kita iš raganų medžioklių, į kurias kairė įsitraukė per pastaruosius ketverius metus, ši apkalta prasilenkia su tikrove – faktais, įrodymais ir Amerikos žmonių interesais“, – teigė jis ir paragino 100 senatorių teisėjų „operatyviai ir ryžtingai“ balsuojant atmesti apkaltą.
Atstovų Rūmų kaltintojai savo kaltinimus dėstė dvi dienas. Jie parodė, be kita ko, vaizdo įrašus iš sausio 6 d. D. Trumpo šalininkų Kongreso šturmo.
Taip parodydami, kad nori kuo greičiau sulaukti Senato balsavimo, D. Trumpo advokatai teigė pasinaudosiantys tik trimis ar keturiomis valandomis jiems skirto laiko pristatyti savo argumentus, nors, pagal apkaltos teismo proceso taisykles, jiems skirta iki 16 valandų per dvi dienas.
Kaltintojai teigia, kad D. Trumpas tyčia kurstė įtampą po pralaimėjimo Joe Bidenui lapkričio 3 d. rinkimuose, meluodamas, kad jie buvo suklastoti.
Sausio 6 d. D. Trumpas surengė mitingą šalia Baltųjų rūmų, ragindamas susirinkusius žmones žygiuoti į Kongresą, kur susirinkę parlamentarai tvirtino J. Bideno pergalę rinkimuose.
D. Trumpo rėmėjai po jo kalbos surengė Kapitolijaus šturmą. Per neramumus žuvo penki žmonės, įskaitant policijos pareigūną ir moterį, kuri buvo nušauta šturmo metu.
Atstovų Rūmų kaltintojai teigia, kad D. Trumpas, kuris niekada neapgailestavo dėl smurto skatinimo, yra toks pavojingas, jog jam turėtų būti užginta kada nors ateityje užimti prezidento postą.
Tačiau buvusio prezidento teisininkai tvirtina, kad D. Trumpo kalba buvo retorinė, tad jis nėra atsakingas už įvykdytą šturmą. Advokatai taip pat teigia, kad apkaltos procesas prieštarauja Konstitucijai, nes D. Trumpas jau baigė kadenciją – Senatas šį kaltinimą atmetė šios savaitės pradžioje.
Tam, kad apkalta būtų įvykdyta, reikia dviejų trečdalių senatorių balsų. Tad prie 50 demokratų turėtų prisijungti ir bent 17 respublikonų. Galimybių, kad demokratai pasieks tokį tikslą, yra nedaug.