Jungtinės Valstijos dėl skandalingų teismų sprendimų atnaujina vadinamųjų „pabėgėlių“ priėmimo programą, tačiau griežtina migrantų iš vienuolikos šalių kontrolę.
Dainius Paukštė, migracijos ekspertas:Taip jau susiklostė istoriškai. Amerika visada buvo laikoma liberalia šalimi, t.y. vieta, kur viskas visiems leidžiama... D.Trampui rankas supančiojo teismai ir ta liberalioji aplinka. Tačiau štai Australijos, kurios niekas nelaiko nedemokratine šalimi, politikai elgiasi visiškai priešingai - jie sako, kad jeigu atvyksti į Australiją, tai ir privalai tapti australu, o ne kuo nors kitu. Multikultūriškumo šioje vietoje nelieka. Akivaizdu, kad Australija yra normali nacionalinė valstybė.
Lygiai taip pat yra ir nacionalinėse Europos valstybėse, ypač Rytų ir Vidurio Europoje. Šios šalys daugiau palaiko savo nacionalinius interesus, vykdo savo piliečių valią, nes pernelyg ilgai buvo priespaudoje ir puikiai žino to pasekmes. Vakarų Europos politinis „elitas“ dažniausiai eina prieš savo piliečių valią - juk eiliniai piliečiai nėra jokie globalistai ir jie prieštarauja politikų norams prisivežti įvairių migrantų, tik politikai jų valią ignoruoja.
O štai Amerikoje dabar stebime atvirkštinį procesą: daugumos piliečių valia buvo išrinktas prezidentas, kuris yra pasiryžęs vykdyti tą valią, tačiau dabar jo veiksmus pančioja aplink veikianti politinė ir teisinė konjunktūra. D.Trampui „Amerika yra pirmiausia“, o iki jo visada buvo „Amerika pirmiausia pasaulyje“... Štai čia ir glūdi esminis prieštaravimas bei skirtumas. Be to, reikia suvokti, kad šiandien Amerika tikrai nėra vieninga - JAV gyvena šimtai kitų šalių ir tautų bendruomenių. Tos bendruomenės ir toliau gyvena susijungusios nacionaliniu pagrindu, kai kurie žmonės taip ir nugyvena visą gyvenimą, nematę tikrosios Amerikos. Įstatymai ten glaudžiai susipynę su įvairių tokių grupių interesais, todėl D.Trampui labai sunku pakeisti įsisenėjusią sistemą.
Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“