Abiejų JAV Kongreso partijų lyderiai susitarė dėl įstatymo, kuris leistų įvesti naujas sankcijas Rusijai. Šįkart jos susijusios su galimu Maskvos kišimusi į JAV prezidento rinkimus, praneša BBC.
Naujasis įstatymas taip pat gerokai apribos prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) galimybes panaikinti bet kurias Rusijai taikomas sankcijas.
JAV vadovas anksčiau yra teigęs, kad jam reikia galimybės Kremliaus atžvilgiu veikti laisvai.
Prezidentas šį įstatymo projektą galės vetuoti, tačiau, pasak korespondentų, toks žingsnis paskatintų įtarimus, kad D. Trampas pernelyg palankus Kremliui.
Kita vertus, jei JAV vadovas šį įstatymo projektą pasirašys, jis leis įsigalioti teisės aktui, kuriam nepritaria jo administracija.
Senato užsienio reikalų komiteto narys demokratas Benas Kardinas (Ben Cardin) sakė, kad susitarimą pavyko pasiekti po intensyvių derybų.
„Kongresas beveik vieningai pasirengęs visų Amerikos žmonių ir mūsų sąjungininkų vardu nusiųsti aiškią žinią prezidentui Vladimirui Putinui. Tam, kad žinutė pasiektų adresatą, mums reikia prezidento Donaldo Trampo pagalbos“, - pridūrė jis.
D.Trampas teigia turįs visišką teisę teikti malonę
JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) tvirtina turįs „visišką teisę“ žmonėms teikti malonę. Tai JAV vadovas pareiškė pasirodžius pranešimams, kad jis svarsto galimybę prezidento malonę suteikti savo šeimos nariams, padėjėjams ir net sau pačiam, informuoja BBC.
JAV Demokratų partijos atstovas tokius pranešimus pavadino „keliančiais didžiulį nerimą“.
JAV institucijos tiria galimą D. Trampo komandos ir Rusijos sąmokslą. Šalies žvalgybos mano, kad Rusija mėgino padėti D. Trampui laimėti prezidento rinkimus.
Tačiau tiek Rusija, tiek JAV vadovas šiuos įtarimus neigia.
Dienraštis „The Washington Post“ ketvirtadienį paskelbė, kad D. Trampas kartu su komanda ieško galimybių suteikti malonę prezidento aplinkos žmonėms.
Prezidentai malonę gali suteikti dar prieš nustatant, kad įtariamasis yra kaltas, arba net prieš asmeniui pareiškiant kaltinimus įvykdžius nusikaltimą.
Šiuos pranešimus keliančiais nerimą pavadinęs demokratų senatorius ir Senato žvalgybos komiteto narys Markas Vorneris (Mark Warner) sakė, kad „suteikus malonę asmenims, kurie galbūt susiję (su kišimusi į JAV rinkimus), būtų peržengta esminė riba“.
Tuo tarpu D. Trampas šeštadienį pasisakė socialiniame tinkle „Twitter“: „Nors visi sutariame, kad JAV prezidentas turi visišką teisę suteikti malonę, kam apie tai galvoti, kai kol kas vienintelis nusikaltimas yra prieš mus nukreiptos informacijos NUTEKINIMAS. MELAGINGOS NAUJIENOS“.
Naujasis Baltųjų rūmų komunikacijos vadovas ištrynė D.Trampo pozicijai prieštaraujančias savo „Twitter“ žinutes
Naujasis JAV Baltųjų rūmų komunikacijos departamento vadovas Entonis Skaramučis (Anthony Scaramucci) ištrynė socialiniame tinkle „Twitter“ savo rašytas žinutes, kuriose išreiškė prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) požiūriui prieštaraujančią nuomonę. Jis teigė, kad šiuo metu tokios žinutės tik blaškytų, praneša naujienų agentūra AFP.
Praėjus dienai po to, kai pradėjo eiti naująsias pareigas, Volstrito finansininkas E. Skaramučis ištrynė savo pasisakymus, kuriuose jo nuomonė išsiskyrė su prezidento nuomone nelegalios migracijos, klimato kaitos, islamo, ginklų kontrolės ir kitais klausimais.
„Visiškas skaidrumas: trinu savo senas „Twitter“ žinutes. Ankstesni įsitikinimai pasikeitė ir nebeturėtų blaškyti. Aš atstovauju prezidento darbotvarkei ir dabar svarbu tik tai“, - „Twitter“ teigė naujasis Baltųjų rūmų darbuotojas.
Kiek vėliau E. Skaramučis vėl parašė: „Pričiupau“ stiliaus politika baigėsi. Turiu storą odą, ir mes pereiname prie prezidento darbotvarkės, kuri tarnauja Amerikos žmonėms“.
Iš 2012 metais „Twitter“ paskelbto komentaro susidarė įspūdis, kad E. Skaramučis palaikė daugelį Demokratų partijos ginamų įsitikinimų. Tuomet save jis apibūdino kaip esantį „už homoseksualių asmenų santuokas, prieš mirties bausmę ir už teisę į abortą“.