Už pasirinktą antirusiškos politikos kursą Vokietija sumokės didžiulę kainą. Tokią nuomonę leidinyje „Newsweek" paskelbtame straipsnyje išsakė istorikas Tarikas Sirilas Amaras (Tarik Cyril Amar).
Autorius atkreipė dėmesį į tai, jog Vakarai nuolat kartoja, kad Rusiją privalu nugalėti, nes, priešingu atveju, grius visa tarptautinė tvarka. Taip pat tai, kad baiminantis Kinijos stiprėjimo, reikia pasirūpinti savo saugumu.
Visgi, jo nuomone, greičiausiai pagrindiniu problemų šaltiniu yra Vokietija.
„Mes manėme, kad pirmoji šalis, kuri Ukrainos konflikte neatlaikys ekonominio spaudimo, bus Rusija. Tačiau dabar mes matome, kad sankcijos laukiamų rezultatų nedavė. Rusijos ekonomika ne tik išliko stabili, bet ir auga. O kas nutiks, jeigu pirmoji suklups Vokietija?" - retoriškai teiravosi T.S.Amaras.
Istoriko teigimu, Vokietijos ekonominė būklė vis labiau neramina šalies gyventojus: jie nustojo tikėti užsienio valstybių interesus palaikančiu politiniu elitu ir nusivylė valdžioje esančių centristų vertybėmis bei taikomais metodais.
Pasak jo, vokiškas valdymo modelis išgyvena dvigubą krizę: ir ekonomijoje, ir politikoje. Tai lėmė daug priežasčių, iš kurių trys susijusios su konfliktu Ukrainoje.
„Pirma - įsigali nuomonė, kad, taikydamasis prie Vakarų pasirinktos strategijos, Berlynas paaukojo savo gyvybiškai svarbius interesus. Antra - neramina vis didesnis suvereniteto praradimas. Trečia - ramybės neužtikrina recesijos pasekmės ir ekonominis nuosmukis", - patikslino T.S.Amaras.
Autorius taip pat pabrėžė, kad žmonės baiminasi galimos konflikto eskalacijos ir tiesioginio NATO bei Rusijos susidūrimo, kurio griaunamasis potencialas - labai akivaizdus.
„Už tai, kad klusniai laikėsi Vakarų pasirinktos politikos Maskvos ir Pekino atžvilgiu, dabar Berlynas turės sumokėti milžinišką kainą", - apibendrino jis.