respublika.lt

Davoso atgarsiai: V.Putino žodžiai K.Švabui ir pasauliui

(0)
Publikuota: 2021 sausio 30 07:15:57, Skirmantas Aušrys
×
nuotr. 1 nuotr.
Davoso ekonomikos forumo šeimininkas Klausas Švabas nuotoliniu būdu kalbino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną. EPA-Eltos nuotr.

Šiemet virtualiai vykstančiame Davoso forume renginio šeimininkas Klausas Švabas (Klaus Schwab) kalbino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną. Šio atsakymai apie Naująją Pasaulio tvarką, visų karą prieš visus ar turtus „auksiniam milijardui" turėjo nepatikti ponui Švabui. Tačiau jis tik šypsojosi, kartais linktelėdamas, velniai žino ką galvodamas.

 


K.Švabas: „Pone prezidente! Sveiki atvykę į „Davoso savaitę". Rusija - svarbi pasaulinė valstybė su ilgamete dalyvavimo pasauliniame ekonomikos forume tradicija. Šiuo istoriniu momentu prieš pasaulį atsiveria naujas galimybių langas perėjimui nuo konfrontacijos epochos prie bendradarbiavimo.

Galimybė išgirsti Rusijos prezidento balsą yra labai svarbi, ypač tokiu metu, kai egzistuoja daug prieštaravimų, skirtingų požiūrių, todėl reikalingas konstruktyvus, sąžiningas dialogas, siekiant išspręsti mūsų visų bendras problemas, kad išeitume iš poliarizacijos bei izoliacijos epochos...

Pone prezidente, mes įdėmiai išklausysime Jūsų ir Rusijos poziciją, žvilgsnį į dabartinę situaciją XXI amžiuje.

Ką reikia padaryti, kad jūsų nuomone, žmonės visur gyventų taikoje ir klestėjime? Pone prezidente, pasaulis laukia jūsų pasirodymo.

Pagrindinės V.Putino tezės:

Apie padėtį pasaulyje

Tiesioginės paralelės neįmanomos, tačiau kai kurie ekspertai dabartinę padėtį lygina su praėjusiojo amžiaus 3-iuoju dešimtmečiu. Ir aš gerbiu tokią jų nuomonę...

Apie pandemiją

Pandemija paaštrino prieštaravimus, susikaupusius pasaulyje. Šiandien galime stebėti staigią visuomeninių požiūrių poliarizaciją, populizmo, kairiojo ir dešiniojo radikalizmo augimą, o taip pat vidaus politikos procesų paaštrėjimą, tame tarpe ir svarbiausiose šalyse.

Apie pasaulinius konfliktus

Branduolinės sutarties pratęsimas yra žingsnis teisinga linkme, siekiant išvengti globalaus konflikto. Tačiau pasauliniai prieštaravimai vis „užsiveda", todėl situacija gali vystytis neprognozuojamai ir nevaldomai. Jeigu nieko nedarysime, tai atsiras galimybė susidurti su pasaulinės raidos krize, kuri pasireikš visų kova prieš visus.

Apie pasaulinę ekonomiką

Pasaulis negali kurti ekonomikos, dirbančios tik milijonui žmonių ar „auksiniam milijardui". Svarbu pasiekti tiek socialinės nelygybės sumažėjimą atskirų valstybių viduje, tiek ir ekonominio išsivystymo lygio suartėjimą tarp atskirų planetos šalių ir regionų. Auganti atskirtis tarp realios ir virtualios ekonomikos gresia neprognozuojamais rimtais sukrėtimais.

Apie technologines korporacijas

Technologiniai gigantai eilėje krypčių jau gali konkuruoti su valstybėmis. šių kompanijų požiūriu, jų monopolinė padėtis yra optimali, organizuojant technologinius bei verslo procesus. Tačiau visuomenėje kyla klausimas: kiek tokia monopolinė padėtis atitinka visuomenės interesus? Kur yra riba tarp sėkmingo globalaus verslo, reikalingų paslaugų bei servisų, duomenų konsolidacijos ir grubių pastangų vien tik pagal savo požiūrį valdyti visuomenę, pakeičiant legitimius visuomeninius institutus, iš esmės, uzurpuojant arba apribojant natūralią žmogaus teisę pačiam spręsti, kaip gyventi, ką rinkti, kokią poziciją laisvai reikšti?

Apie ekonomikos skatinimą

Praėjusiais metais pasaulyje buvo prarasta 250 milijonų darbo vietų. Per pirmuosius devynis praėjusių metų mėnesius prarasta 3,5 trilijono dolerių darbo pajamų ir šie skaičiai auga. Makroekonominės politikos stimuliavimo mechanizmai, skirti postkriziniam atsistatymui, praktiškai neveikia. Per tą patį laikotarpį globalizacija tik ženkliai padidino transnacionalinių amerikietiškų ir europietiškų kompanijų pelną.

Apie vienpoliarinį pasaulį

Epocha, kai buvo bandoma sukurti vienpoliarinį pasaulį, baigėsi. Pasaulyje susiformavo ir pasireiškė skirtingi vystymosi centrai su savo unikaliais modeliais, politinėmis sistemomis, visuomeniniais institutais. Ir šiandien itin svarbu sukurti jų interesų derinimo mechanizmus.

Apie santykius su Europa

Rusija pasirengusi sąžiningam dialogui su Europa ir to sieks. Tačiau meilė neįmanoma, jeigu ji deklaruojama tik iš vienos pusės. Ji turi būti abipusė.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar pastaruoju metu savo aplinkoje dažnai girdite žmones kalbant kitomis kalbomis (ne lietuviškai)?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Donaldas Trumpas padarys Ameriką vėl didžią?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+14 +19 C

+13 +18 C

+13 +18 C

+16 +20 C

+13 +19 C

+18 +20 C

0-7 m/s

0-7 m/s

0-6 m/s