respublika.lt

Danija rodo pavyzdį Europai

(0)
Publikuota: 2021 rugsėjo 10 17:05:00, Ričardas ČEKUTIS
×
nuotr. 1 nuotr.
Danai pirmieji Europoje atsikratė tokios publikos, įvesdami griežtus imigracinius įstatymus, o dabar privers migrantus atidirbti gaunamas pašalpas. EPA-Eltos nuotr.

Danija planuoja mokėti imigrantams socialines išmokas tik tuomet, jeigu jie dirbs. Net kraštutiniai kairieji neranda kontrargumentų protingai ir pasvertai vyriausybės politikai imigracijos klausimu.

 


„Norime įvesti naują darbo logiką, pagal kurią žmonės turėtų pareigą įnešti savo indėlį ir būti naudingi, - antradienį pareiškė ministrė pirmininkė Metė Frederiksen (Mettė Frederiksen). - O jei jie neranda nuolatinio darbo, turi atidirbti už savo pašalpas."

Pradžioje ši nuostata galiotų tiems, kurie 3-4 metus gauna valstybės paramą ir neturi bent kažkokio išsilavinimo ir danų kalbos žinių, sakė premjerė. Jie turėtų dirbti mažiausiai 37 valandas per savaitę. „Tai gali būti darbas paplūdimyje - rinkti cigarečių nuorūkas ar plastiką, ar pagalba sprendžiant įvairias užduotis įmonėje, - kalbėjo darbo ministras Peteris Humelgardas (Peter Hummelgard). - Mums svarbiausia, kad žmonės išlįstų iš savo namų."

Šios priemonės turėtų padėtų imigrantams integruotis. „Pernelyg daug metų mes daugeliui žmonių darėme meškos paslaugą, nieko iš jų nereikalaudami", - sakė M.Frederiksen. Jos vyriausybė atkreipia dėmesį į žemą moterų iš Artimųjų Rytų, Šiaurės Afrikos ir Turkijos užimtumo lygį. Socialdemokratų vyriausybės planams dar turi pritarti parlamentas.

Tačiau kritikos jau sulaukta iš kraštutinių kairiųjų. „Bijau, kad tai sukels valstybės remiamą socialinį dempingą", - postringavo jų atstovė Mai Viladsen (Mai Villadsen), taip ir neradusi įtikinamų argumentų, kodėl migrantams negalima duoti darbo, nors vietiniai žmonės pašalpas turi atidirbti.

Danija daug metų vykdo protingą ir pasvertą imigracijos politiką. Vyriausybė užsibrėžė tikslą prieglobsčio prašytojų skaičių sumažinti iki nulio. Birželį parlamentas priėmė įstatymą, kuriuo remiantis, prieglobsčio prašytojai gali būti išsiųsti į ne ES šalis. Stovyklose trečiosiose šalyse, pavyzdžiui, Ruandoje ar Tunise, jie tada lauktų atsakymo į savo prašymą dėl prieglobsčio suteikimo.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kokių metų automobilį vairuojate?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate savo sveikatos būklę?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+14 +21 C

+14 +20 C

+15 +19 C

+18 +25 C

+18 +24 C

+18 +21 C

0-5 m/s

0-4 m/s

0-4 m/s