respublika.lt

Ch. Michelis susitinka su Sakartvelo, Moldovos ir Ukrainos prezidentais

(0)
Publikuota: 2021 liepos 19 18:43:00, Živilė Aleškaitienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
EVT pirmininkas Charlesas Michelis. EPA-Eltos nuotr.

Europos Sąjungos narystės siekiančių valstybių – Sakartvelo, Moldovos ir Ukrainos – lyderiai pirmadienį rengia aukščiausiojo lygio susitikimą su Europos Vadovų Tarybos pirmininku Charlesu Micheliu.

 

Norinčios ištrūkti iš Maskvos orbitos šios Rytų Europos šalys gegužę įsteigė „Asocijuoto trejeto“ diplomatinį formatą, kurio tikslas – dėti bendras pastangas ir siekti užsibrėžto ES narystės tikslo.

„Mūsų susitikimas su jumis yra labai svarbus žingsnis“, – prieš pirmadienį rengiamą aukščiausiojo lygio susitikimą Ch. Michelis sakė Gruzijos prezidentei Salomei Zurabišvili, Moldovos prezidentei Maiai Sandu ir Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui.

Keturi lyderiai kalbėjo tarptautinėje konferencijoje Gruzijos mieste Batumyje, prieš susitikdami derybų senovinėje Petros tvirtovėje, esančioje ant kalvos šalia Juodosios jūros.

„Mes turime bendrus siekius, bendrą ateities viziją – visateisę narystę ES, lygybę, laisvę ir demokratiją, – sakė V. Zelenskis. – Esu įsitikinęs, kad kartu pasieksime šį tikslą ir švęsime kartu, kai trys seserys – Ukraina, Gruzija ir Moldova – prisijungs prie Europos šeimos“.

Ch. Michelis sakė prezidentams, kad Briuselis „išliks stiprus ir patikimas jūsų regiono partneris“, pridurdamas, kad „ši stipri ES parama aiškiai parodo, kokią strateginę svarbą teikiame mūsų partnerystei su jumis“.

Jo teigimu, ES pažadėjo 2,3 mlrd. eurų vertės „beprecedentį investicijų paketą“, turintį „potencialą sutelkti į regioną viešąsias ir privačias investicijas iki 17 mlrd. eurų“.

2014 metų birželį Sakartvelas, Moldova ir Ukraina pasirašė susitarimą su ES dėl politinės asociacijos ir ekonominės integracijos, įskaitant laisvąją prekybą ir trumpalaikį bevizį režimą.

„Asociacijos sutartys“ buvo sukurtos tam, kad šalys galėtų laipsniškai priartėti prie ES politinių ir ekonominių standartų, tačiau tai nebuvo įsipareigojimas jas priimti į 27 valstybių bloką.

Pagal šias sutartis šalys pažadėjo pradėti plačias ekonomines ir politines reformas, tikėdamosi jas paruošti galimai narystei.

2019 metais šių šalių užsienio reikalų ministrai priėmė deklaraciją dėl Europos integracijos, patvirtindami savo ketinimą kreiptis dėl narystės ES.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar gyventojai turėjo gauti pavojaus signalus dėl į Lietuvą įskridusios skraidyklės iš Baltarusijos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate savo sveikatos būklę?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+12 +22 C

+15 +22 C

+14 +21 C

+18 +27 C

+20 +25 C

+20 +24 C

0-6 m/s

0-5 m/s

0-3 m/s