ES užsienio reikalų ministrai vakar pasiekė „politinį susitarimą" įvesti tikslines sankcijas Rusijos pareigūnams, atsakingiems už Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno įkalinimą ir „susidorojimą" su jo rėmėjais, teigia ES diplomatai. Kadangi ministrai vis tiek susirinko, tai padalijo sankcijų ir kitoms valstybėms.
Briuselyje susitikę ministrai paprašė diplomatijos vadovo Žosepo Borelio (Josep Borrell) parengti galutinį asmenų, kuriems bus taikomos sankcijos, sąrašą, tačiau į sąrašą nebus įtraukti Rusijos oligarchai, naujienų agentūrai AFP teigė aukšto rango diplomatas. Vis dėlto turtuolių pinigai, paliekami Europoje, svarbesni už kažkokią „demokratiją"...
Prieš pat ministrų susitikimą svarbiausios ES šalies - Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Masas (Heiko Maas) pasisakė už naujas sankcijas Rusijai ir visiems tapo aišku, kokio „kurso" reikia laikytis. „Mes jau po A.Navalno apnuodijimo aiškiai pareiškėme, jog nesiruošiame taikstytis su tuo, kad laužoma tarptautinė teisė, ir paskelbėme sankcijas", - vakar pasakojo
H.Masas Briuselyje.
Sankcijų klausimas, anot ministro, vėl kyla dėl A.Navalno nuteisimo ir fakto, kad jis savo bausmę turės atlikti kolonijoje. „Esu už tai, kad būtų pavesta parengti sankcijas ir sankcionuojamų asmenų sąrašus", - kalbėjo H.Masas. Sankcijos apimtų jų turto įšaldymą ir kelionių į ES draudimą.
ES jau tris savaites nesėkmingai reikalauja paleisti Kremliaus kritiką A.Navalną. Maskva tai vadina kišimusi į vidaus reikalus.
Kadangi su rusais vis dėlto sudėtinga, tai ES ministrai vakar sutarė įvesti sankcijas 19 Venesuelos pareigūnų už „demokratijos pažeidimus" ir „žmogaus teisių" nepaisymą. Iš viso ES yra įvedusi kelionių draudimus ir įšaldžiusi 55 Venesuelos prezidento Nikolo Maduro (Nicolas Maduro) pareigūnų turtą. ES į sankcijų sąrašą įtrauktų asmenų skaičių padidino atmetusi gruodį vykusius parlamento rinkimus, kuriuose N.Maduro šalininkai įgavo visišką parlamento kontrolę, nes rinkimus opozicija blokavo.