respublika.lt

Austrijos URM: Rusijos grasinimai panaudoti branduolinį ginklą yra nepriimtini

2023 sausio 22 16:55:55
Stasys Gimbutis, Elta

Grasinimai panaudoti branduolinį ginklą yra pavojingi ir nepriimtini moralės požiūriu, jie pažeidžia tarptautinę teisę.

×
nuotr. 1 nuotr.
Vladimiras Putinas. EPA - Eltos nuotr.

 

Kaip praneša „Ukrinform“, tai sakoma Austrijos URM tinklalapyje paskelbtame žinybos vadovo Alexanderio  Schallenbergo pareiškime, skirtame Branduolinio ginklo uždraudimo sutarties įsigaliojimo antrosioms metinėms.

„Grasinimai panaudoti branduolinį ginklą yra labai pavojingi. Jie ne tik visiškai nepriimtini morališkai, bet ir mažina stabdymo slenkstį kitiems ir akivaizdžiai pažeidžia tarptautinę teisę. Branduoliniam nusiginklavimui nėra alternatyvos, nes kol egzistuoja ši baisi ginkluotė, ji kelia grėsmę mums visiems. Mes turime ją sunaikinti, kol ji nesunaikino mūsų“, - pareiškė ministras.

Šiame kontekste Austrijos diplomatijos vadovas priminė Rusijos grasinimus griebtis branduolinio ginklo grobikiškame jos kare prieš Ukrainą.

„Branduolinio konflikto ar avarijos rizika išlieka didelė: Rusija grasina panaudoti branduolinį ginklą savo agresyviame kare prieš Ukrainą. Branduolinė retorika stiprėja ir Korėjos pusiasalyje, didėja įtampa Pietų Kinijos jūroje ir Pietų Azijoje“, - pažymima dokumente.

Pasak A. Schallenbergo, branduolinio eskalavimo  – tyčinio ar atsitiktinio – pavojus „dabar yra didesnis nei bet kada anksčiau“. „Pats laikas kartą ir visiems laikams išsklaidyti pavojingą mitą, kad branduolinė ginkluotė užtikrina saugumą. Ji kelia pavojų mums visiems ir nežino ribų“, - pabrėžė jis.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
1
F
  • PAJAMOS: Dujų perdavimo sistemos operatorius „Amber Grid“ kartu su dukterine įmone dujų birža „GET Baltic“ neaudituotais duomenimis pernai kartu uždirbo 98,2 mln. eurų pajamų.
  • GINČAS: Gedimino kalno būklę stebintis ir jį prižiūrintis Lietuvos nacionalinis muziejus apskundė Vilniaus apygardos teismo sprendimą, palankų buvusiam kalno sutvarkymo darbų projektuotojui UAB „Hidroterra“.
  • DOKUMENTAI: Praėjusiais metais Lietuvos piliečiams išduota beveik 720 tūkst. asmens dokumentų – daugiausiai per pastarąjį dešimtmetį, rodo Migracijos departamento turima statistika.
  • SAVIVALDA: Kovą vyksiančiuose savivaldos rinkimuose kandidatuoja beveik penktadalis parlamentarų, o perrinkimo siekia dauguma – 49 – pareigas einantys merai.
  • REABILITACIJA: Pernai kompensuojamomis reabilitacijos paslaugomis pasinaudojo beveik 3,5 tūkst. koronavirusu persirgusių žmonių - tai trečdaliu mažiau nei 2021-aisiais.
  • SKUNDAS: Airijos ir Vengrijos oro bendrovės „Ryanair“ ir „Wizz Air“ teismui apskundė nuo šių metų padidintas rinkliavas Vilniaus oro uoste.
  • UŽDRAUDĖ: Teismas sausio pabaigoje uždraudė aštuoniems Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos bankroto administratoriams laikinai – šešis mėnesius užsiimti šia veikla: tokia sankcija pritaikyta Daliui Volskiui, Skaistei Klimei ir Vėjūnui Klimui, Vaidotui Lemešovui, Arūnui Virkučiui, Donatui Turkui, Tomui Malinauskui ir Vytautui Švedkauskui.
  • REIDAS: Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad vasario 6-7 dienomis vykdys transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimą.
  • BYLA: Baudžiamoji byla dėl konflikto Vilniaus prekybos centre, kai per karantiną dėl nedėvimos kaukės pastabą gavęs pirkėjas Darius Varnas sumušė apsaugininką, o paskui lauke šovė į jį iš turėto ginklo, pasiekė Konstitucinį Teismą.
  • GALIA: 2022-aisiais vėjo elektrinių galia Lietuvoje, palyginus su 2021 metais, išaugo trečdaliu - siekė 1,51 teravatvalandės (TWh).
Daugiau

Dienos klausimas

Ar ketinate šiemet atostogauti užsienyje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 +2 C

-6 +3 C

 

-6 +2 C

-1 +4 C

-2 +3 C

 

-3 +1 C

0-4 m/s

0-6 m/s

 

0-8 m/s