respublika.lt

Amerikoje kovojama dėl Vakarų civilizacijos

(25)
2021 sausio 28 06:50:29
Ričardas ČEKUTIS

Didelė dauguma respublikonų JAV Senate yra prieš buvusio prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) apkaltos procesą. Tuo metu politikos apžvalgininko Rolando Paulausko nuomone, konflikto šaknys yra daug gilesnės, o dabar dominuojančios pusės pergalė gali reikšti net Vakarų civilizacijos žlugimą.

×
nuotr. 1 nuotr.
Jau dabar tikrieji Amerikos patriotai ginkluojasi, kad galėtų atremti „progresyviųjų“ ir „pažangiųjų“ kosmopolitų primetamą naująją tvarką. EPA-Eltos nuotr.


Senatoriams procese davus priesaiką kaip prisiekusiesiems, 45 respublikonai iš 50 antradienį parėmė atitinkamą savo partiečio Rando Paulo pareiškimą. Tik penki respublikonai balsavo taip, kaip 50 demokratų. Nepaisant to, procesas Senate nuo antrosios vasario savaitės tęsis. Tačiau labai mažai tikėtina, kad dviejų trečdalių senatorių dauguma D.Trampas būtų nuteistas, kas reikštų draudimą jam eiti pareigas federaliniu lygiu iki gyvos galvos.

R.Paulas argumentavo, kad procesas prieštarauja Konstitucijai, nes D.Trampas jau sausio 20-ąją paliko postą. Jis atkreipė dėmesį į tai, kad procesui pirmininkaus ne Aukščiausiojo Teismo pirmininkas, o ilgiausiai pareigas einantis senatorius demokratas Patrikas Leihis (Patrick Leahy). Prezidento apkaltos procesui turi vadovauti Aukščiausiojo Teismo pirmininkas. R.Paulas norėjo konstatuoti, kad procesas liečia ne prezidentą, o privatų asmenį, ir todėl tai pažeidžia Konstituciją.

Demokratų daugumos lyderis Senate Čakas Šumeris (Chuck Schumer) R.Paulo argumentus pavadino „visiškai neteisingais". Priešingu atveju prezidentas esą gali išvengti apkaltos ir draudimo ateityje užimti postus, jei nusikaltimą prieš šalį įvykdo prieš pat savo kadencijos pabaigą arba atsistatydina prieš procesą Senate.

Totalinė blokada

Vaizdo įrašų dalijimosi platforma „YouTube" neribotam laikotarpiui užblokavo Donaldo Trampo kanalą. Tokio žingsnio platforma ėmėsi, praėjus savaitei po to, kai patvirtino, kad savaite pratęsia D.Trampo kanalo, turinčio 3 mln. prenumeratorių, blokavimą. Taip „YouTube" prisijungė prie ilgėjančio sąrašo socialinių tinklų bendrovių, užblokavusių D.Trampo paskyras po sausio 6 d. Kapitolijaus šturmo.

Platforma atskirai pranešė, kad neva dėl pakartotinių platformos taisyklių prieš dezinformaciją, susijusią su JAV prezidento rinkimais, pažeidimų nebeleis ir D.Trampo advokato Rudžio Džiulianio (Rudy Giuliani) kanalui dalyvauti programoje „Partner Program".

Situaciją komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas Rolandas PAULAUSKAS:

Dėl ko kovoja amerikiečiai? Kur gi yra ginčo esmė? Ir čia svarbūs ne D.Trampas ir ne Dž.Baidenas - tiek vienas, tiek kitas yra gana keisti žmonės, o jų šalininkai nėra patenkinti tuo, kad turi tokius lyderius. Problemos yra kur kas gilesnės ir jos liečia ne vien Amerikos visuomenę, o visą „auksinį milijardą", įskaitant ir Lietuvą.

Tačiau pradėkime nuo konkrečių faktų apie rinkimus, kuriuos visaip mėginama nuslėpti bei užblokuoti. Pirmas faktas - D.Trampas gavo 12 milijonų daugiau balsų, negu savo pirmosios kadencijos rinkimuose. Antras faktas - visada baigiantis 1 kadencijai JAV yra rengiamos apklausos: „Ar pagerėjo jūsų gyvenimas (vieno ar kito) prezidento valdymo laikotarpiu?" Rudenį, kai buvo vykdoma tokia apklausa, 56 proc. amerikiečių pasakė, kad jų gyvenimas pagerėjo D.Trampui valdant, o tai yra geriausias rezultatas per pastaruosius keliasdešimt metų. Trečias faktas - visos apklausos rodo, kad D.Trampo populiarumas prieš rinkimus išaugo visose Amerikos visuomenės grupėse - tarp latinosų, juodaodžių, kinų ir t.t. Dž.Baideno šalininkai labai susirūpino šiuo reiškiniu ir net įvedė terminą „spalvotas baltumas", o dabar svarstoma, kaip juos reikės perauklėti ir atvesti į „doros kelią"? Ketvirtas faktas - jeigu pasižiūrėtume JAV rinkimų rezultatų žemėlapį, tai pamatytume, kad atmetus tas 3 „svyruojančias valstijas", D.Trampas vidutiniškai laimėjo 84 apylinkes iš kiekvieno šimto, t.y. Dž.Baidenas laimėjo tik 16 apylinkių.

Sudėjus šiuos faktus, lieka visiškai neaišku, kaip jis tokiu atveju pralošė rinkimus? Apie tai ir kalba visa Amerika, todėl yra blokuojami tviteriai, feisbukai ir jutubai, o šiuo klausimu niekur neleidžiama net diskutuoti... Nes mažiausiai pusė Amerikos žino, kas atsitiko. Kiekvienas, kuris turi kantrybės, gali atlikti tokį eksperimentą: JAV galima nueiti į bet kurią rinkiminę apylinkę ir pasižiūrėti, kas balsavo (tik nebus duomenų, už ką). Suradus tuos žmones, verta kituose puslapiuose pasidomėti, kas jie tokie? O tuomet paaiškėja, kad balsavo 2 mėnesių kūdikiai bei žmonės, gimę prieš 100-150 metų... Tai yra balsavimo paštu rezultatai. Įstatymai buvo pakeisti prieš pat rinkimus - jeigu anksčiau, norint balsuoti paštu, reikėjo siųsti prašymą, tai dabar tą galėjo daryti bet kas ir biuleteniai buvo siunčiami visiems, todėl falsifikuoti tuos balsavimus buvo tiesiog neribotos galimybės. Tačiau visi tie, įskaitant patį D.Trampą ir jo advokatą R.Džiulijanį, kurie apie tai kalba, yra iškart blokuojami ir kaltinami „sąmokslo teorijų" skleidimu... Nors buvo galybė liudininkų, kurie po priesaika apie tai liudijo. Tačiau rinkimų „skaidrumo" šalininkų yra įdiegta tokia teorija: esą buvo duodami ieškiniai teismams, tačiau jie esą jokių pažeidimų nenustatė. Specialiai skleidžiama painiava: jokie teismai nei vienos bylos nenagrinėjo iš esmės - jie tiesiog tų bylų nesvarstė ir iškart visas atmetė.

O kaip tatai gali būti tokioje legendinėje „demokratijoje"? O taip gali būti dėl to, kad Amerikos visuomenė yra skilusi į dvi maždaug lygias dalis. Tie, kurie santykinai yra Dž.Baideno pusėje, save laiko „progresyviais", pažangiais", „žiūrinčiais į ateitį" ir „atradusiais naują kelią į žmonijos rojų". Jų akyse visi tie, kas su tuo nesutinka, yra atsilikėliai, visiški retrogradai, trukdantys pažangai, o su tokiais žmonėmis galima daryti, ką nori, ką 1917 m. įrodė Leninas... Dėl to galima falsifikuoti rinkimus jų nenaudai, nes tie „atsilikėliai" trukdo eiti į priekį... O kur gi tas priekis?

Jeigu jūs norite būti „pažangos" pusėje, ką reikia daryti ir kaip žiūrėti į pasaulį? Dž.Baidenas čia duoda labai aiškius kriterijus. Pačią pirmą dieną po inauguracijos jis nurodė įrengti bendrus tualetus mokyklose - nėra jau berniukų ir mergaičių tualetų... Toliau - Dž.Baidenas pasirašė įstatymą, kuriuo įpareigojo visas mokyklas, gaunančias valstybinį finansavimą, leisti mergaičių sporto būreliuose dalyvauti biologiniams berniukams, jeigu jie save laiko mergaitėmis... Dar toliau - jeigu norite būti „progresyvus", turite pripažinti, jog lyčių yra ne dvi, o begalinė įvairovė...Toliau - jūs turite sutikti, kad 8-10 metų vaikai turi teisę keisti lytį nežinant tėvams - jie kreipiasi į atitinkamas organizacijas ir tos pradeda jiems duoti įvairiausių hormonų... Jeigu aš tuo kasdien nesidomėčiau ir neskaityčiau Amerikos spaudos, nepatikėčiau, kad tai įmanoma, bet tas vyksta... Ir štai Amerika pasidalino į dvi grupes: vieniems šitie visi dalykai atrodo normalūs ir „pažangūs", o kiti natūraliai su tuo nesutinka.

Tačiau tai dar ne viskas - yra „Black Lives Mater" (BLM) reikalavimai, kurių kol kas dar nespėjo įgyvendinti Dž.Baidenas. Greta reparacijų visiems juodaodžiams už vergovės laikus bei reikalavimo paleisti visas prostitutes iš kalėjimų (labai simboliška...), yra ir turto perdalijimo reikalavimas... Vėlgi, norom-nenorom tenka prisiminti niūrius Lenino laikus. Niekaip kitaip šitie procesai negalėjo baigtis ir į nieką kitą jie neveda, kaip tik į tai, kas vyko Rusijoje 1917 metais. Čia ne šiaip sau žaidimai ar tik rinkimai Amerikoje - čia keičiamas Vakarų civilizacijos gyvenimo būdas iš principo visose srityse. Ir keičiama į tai, ko niekada istorijoje nėra buvę. Tai netelpa į jokio sveiko proto ribas...

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (25)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • MIRTYS: Kanados policija apsnigtame lauke netoli JAV sienos rado keturių migrantų, įskaitant kūdikį, kūnus.
  • ATIDARYMAS: Įgyvendinant dalį strategijos tapti pirmaujančiu maisto papildų gamintoju Baltijos šalyse, Latvijos farmacijos bendrovė „Silvanols“ atidaro atstovybę Kaune.
  • BITININKAI: Šalies bitininkai vėl gali kreiptis paramos.
  • MIGRANTAI: Lietuvoje viešinti Ylva Johansson, vidaus reikalų eurokomisarė, sako, kad migrantų išstūmimai neturi vietos Europos Sąjungos teisinėje sistemoje.
  • DARBAI: Pasibaigusios Seimo sesijos darbai: 412 teisės aktų.
  • PERĖMIMAS: Penktadienį Šakių rajono savivaldybės taryba nutarė pasiūlyti Kauno miesto savivaldybei perimti Šakių rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausančią greitosios medicinos pagalbos (GMP) stotį.
  • ĮTAMPA: Lietuvos oro uostų valdybos atstovo teigimu, oro bendrovės prognozuoja, kad finansiniai oro uostų srautai atsistatys tik 2025–2026 metais, ir situacija oro uostuose išlieka įtempta.
  • MIRTIS: JAV dainininkas ir aktorius Meat Loaf, kuris gimė kaip Marvinas Lee Aday, garsėjantis savo albumu „Bat Out of Hell“, mirė, jam buvo 74 metai, pranešta penktadienį.
  • SMUKIMAS: Kritpovaliutos pajudėjo žemyn kartu su akcijų rinka – bitkoinas paniro po 40.000 USD riba, o visos kriptovaliutų rinkos kapitalizacija smuko 7,42%.
  • POVEIKIS: Žaliojo kurso tikslų įgyvendinimas reikšmingai paveiktų ES žemdirbių pajamas – jos sumenktų net 12 mlrd. eurų. Ir tai, skaičiuojant tik dešimčiai analizuotų produktų.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip vertinate Seimo rudens sesijos darbą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurioje tvoros pusėje stovintys asmenys Jūsų nuomone labiau pažemino Sausio 13-osios aukas?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-6 0 C

-8 -2 C

 

-12 +1 C

-3 0 C

-7 0 C

 

-9 +3 C

0-7 m/s

0-4 m/s

 

0-7 m/s