respublika.lt

A.Blinkenas atvyko į Pietų Korėją

Publikuota: 2023 lapkričio 08 17:52:00, Rasa Strimaitytė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas. EPA-Eltos nuotr.

Po savo dalyvavimo G7 šalių užsienio reikalų ministrų susitikime Japonijoje JAV valstybės sekretorius Antony‘is Blinkenas atvyko pokalbių į Pietų Korėją. Jį atskraidinęs lėktuvas trečiadienio vakarą nusileido į pietus nuo Seulo esančioje amerikiečių karinių oro pajėgų bazėje.

 

Ketvirtadienį numatytame susitikime su kolega Parku Jinu bus kalbama apie dvišalį aljansą, augančią įtampą su Šiaurės Korėja bei trišalį – JAV, Pietų Korėjos ir Japonijos – bendradarbiavimą saugumo srityje. Manoma, kad bus aptariamas ir Gazos konfliktas bei parama nuo Rusijos agresijos besipriešinančiai Ukrainai.

Įtampa Korėjos pusiasalyje praėjusiais metais vėl smarkiai paaštrėjo. Šiaurės Korėja, nepaisydama JT rezoliucijų, padidino branduolinį ginklą galinčių nešti raketų bandymų apimtis. JAV ir Pietų Korėja tada visa apimtimi atnaujino bendras karines pratybas, kurias prieš tai ilgesnį laiką buvo sumažinusios ar visiškai atšaukusios, kad suteiktų daugiau erdvės diplomatijai ginče su Šiaurės Korėja dėl jos branduolinio ginklo programos.

Be to, Šiaurės Korėja kritikuojama užsienio už tai, kad tiekia Rusijai amunicijos ir ginklų karui prieš Ukrainą. Pietų Korėjos kariuomenė ir žvalgyba spėja, kad Rusija nuo rugpjūčio pradžios iš Šiaurės Korėjos galėjo gauti iki milijono artilerijos sviedinių ir kitos karinės įrangos.

Šią savaitę pokalbių į Pietų Korėją turėtų vykti ir JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Dienos klausimas

Ar žiūrite žinias per televiziją?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-10 -5 C

-5 -2 C

-9 -4 C

-8 -3 C

-7 -2 C

-10 -5 C

0-4 m/s

0-4 m/s

0-6 m/s