Kilimandžaro rezervato darbuotojai pradėjo evakuoti užsienio turistus iš kalno rajonų, į kuriuos gali persimesti jau penktą dieną šėlstantis miško gaisras. Tai penktadienį pranešė Tanzanijos radijo stotis SABC.
„Atėjo metas evakuoti tarptautinę alpinistų stovyklą, kadangi gaisro plotas didėja“, - sakė žurnalistams gidu dirbantis Henningas Schmidtas. Anot jo, ketvirtadienį šešios grupės, kurias sudarė Vokietijos, Austrijos ir Šveicarijos piliečiai, turėjo pradėti leistis nuo kalno, gelbėdamosi nuo ugnies.
Gaisro poveikis juntamas ir toli nuo jo epicentro. „Ore pernelyg daug dūmų, per naktį palapines padengia storas pelenų sluoksnis“, - pareiškė kalnų gidė Debbie Bachmann. Ji pranešė nusprendusi nutraukti savo grupės kopimą į viršukalnę.
Miško gaisras prasidėjo sekmadienį vidurdienį. Ugnis įsiplieskė 2,7 tūkst. metrų aukštyje, beveik pusiaukelėje tarp kalno papėdės ir jo viršūnės. Padėtį komplikuoja tai, kad gaisro rajoną sunku pasiekti. Tanzanijos gamtos išteklių ir turizmo ministras Hamisi Kigwangalla ketvirtadienį pareiškė, kad su ugnimi kovoja apie 500 ugniagesių. Kalnų miškai auga iki 4 100 metrų aukščio.
Kilimandžaro rezervato vadovybė pranešė, kad jau išdegė apie 28 kvadratinius kilometrus miškų ir pievų. Sudegė Horombo turistų stovykla. Gaisro epicentras dabar yra vietovėje, kuri turistams žinoma kaip Kifunikos kalva.
Tanzanijos šiaurės rytuose esantis Kilimandžaras traukia alpinistus ir išvykų į kalnus mėgėjus, taip pat sportininkus. Čia kasmet apsilanko per 20 tūkst. alpinistų, kurių dauguma mėgina įkopti į 5 895 metrų aukščio Uhuru viršukalnę. Kilimandžaro viršūnę dengia sniegynai ir ledynai.
Dabartinis gaisras – ne pirmas šiame šimtmetyje. Kilimandžaro miškai degė 2012 ir 2016 metais.