Palestiniečiai šturmavo naują maisto skirstymo centrą pietinėje Gazos Ruožo dalyje, antradienį pranešė Izraelio žiniasklaida.
Pasak Izraelio naujienų portalo „ynet“, dėl kilusio chaoso vienos JAV organizacijos darbuotojai buvo priversti atsitraukti, o iš Izraelio sraigtasparnių buvo paleisti šūviai. Kol kas negauta pranešimų apie žmones, sužeistus per šį incidentą Rafacho mieste. Izraelio kariuomenė pasirodžiusios informacijos kol kas nekomentavo.
Daugybė žmonių karo nuniokotame Gazos Ruože yra desperatiškoje padėtyje, į kurią jie pateko Izraeliui įvedus pagalbos prekių blokadą, kuri tik neseniai buvo šiek tiek sušvelninta. Naujai įsteigta organizacija „Gaza Humanitarian Foundation“ (GHF), kurią remia Izraelis ir JAV, kiek anksčiau pranešė, kad išdalino pirmąsias pagalbos prekes Gazos Ruože esantiems palestiniečiams.
Izraelio vyriausybė nori, kad prieš kelis mėnesius sukurta GHF ateityje būtų atsakinga už pagalbos prekių paskirstymą. Ji yra sakiusi, kad šis mechanizmas buvo sukurtas siekiant neleisti, jog islamistinė palestiniečių grupuotė „Hamas“ perimtų prekes ir iš jų pelnytųsi.
Izraelis planuoja pasinaudoti keturiais GHF skirstymo centrais pietinėje ir centrinėje Gazos Ruožo dalyse, kad apeitų Jungtinių Tautų pagalbos organizacijas ir kitas tarptautines pagalbos agentūras. „Hamas“ kontroliuojamo Gazos Ruožo vidaus reikalų ministerija yra paraginusi gyventojus boikotuoti naująjį skirstymo mechanizmą.