Nedidelio Šilalės rajono miestelio gimnazijos pedagogai savo darbe vadovaujasi ir liaudies patarlėmis - lenk medį, kol jaunas. Tačiau bandymas auklėjimo-baudimo tikslais klasėje užrakinti dar tik priešmokyklinę ugdymo grupę lankantį berniuką baigėsi skaudžia nelaime. Ir labai pasisekė, jog ne tragiška. Mažametis iškrito per trečiajame aukšte esantį langą ir sunkiai susižalojo.
Klaipėdos apygardos teismas išnagrinėjo civilinę bylą ir iš dalies tenkino Šilalės rajono gyventojos ir jos nepilnamečio sūnaus skundą. Iš vienos šio rajono miestelio gimnazijos berniukui priteistas 5000 eurų įvertintos neturtinės žalos atlyginimas. Jo mamai bendrojo lavinimo mokymosi įstaiga privalės sumokėti 1000 eurų. Byloje įrodyta, kad berniukas iš trečiajame aukšte esančios klasės per langą iššoko dėl gimnazijos kaltės.
Abu nukentėjusieji į aukštesnės instancijos teismą kreipėsi, nes liko nepatenkinti Tauragės apylinkės teismo sprendimu. Jis vaikui iš gimnazijos priteisė 3000 eurų, jo motinos reikalavimus dėl neturtinės žalos atlyginimo atmetė. Mokymosi įstaiga šio verdikto neskundė.
Nors Klaipėdos apygardos teismo sprendimas įsiteisėjo nuo paskelbimo dienos, per tris mėnesius jis gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui. Neatmetama galimybė, jog šia teise bus pasinaudota. Moteris siekė, kad jai būtų priteisti 5000, o jos sūnui - 15 tūkstančių eurų.
Teisminio bylinėjimosi prireikė po praėjusių metų pavasario pabaigoje Šilalės rajono gimnazijoje įvykusios nelaimės. Gegužės 22 d., pasibaigus priešmokyklinės ugdymo grupės užsiėmimams, tuo metu dar tik šešerių metų berniukas užrakintas trečiajame aukšte esančioje klasėje. Pasak jo mamos, tokią auklėjimo-baudimo priemonę pritaikė mokytoja. Negalėdamas išeiti pro užrakintas duris, vaikas atsidarė langą. Dėl savo amžiaus jis neįvertino, kuo gali baigtis bandymas išlipti per jį. Per langą persisvėręs šešiametis paslydo ir nukrito.
Motinos teigimu, vaiko saugumą bei pareigą apsaugoti jį nuo bet kokios rūšies smurto apraiškų mokykla įsipareigojo tiesiogiai sudaryta mokymo sutartimi. Tačiau to ne tik nepadarė, bet dar ir atliko veiksmus, kurie traumavo vaiką ir potencialiai galėjo nulemti jo žūtį.
Berniukas sunkiai susižalojo ir ilgai gydėsi. Tačiau ypač sunkių traumos pasekmių (invalidumas, vidaus organų negrįžtamas pažeidimas ar kiti lėtiniai sutrikimai) išvengė. Dėl patirtų kaulų lūžių, daugybinių sumušimų ir trauminio šoko devynias dienas praleido ligoninės reanimacijoje. Gana ilgai užtruko reabilitacija, per kurią dvi savaites mažamečiui teko gulėti ant kieto pagrindo. Įvertinęs traumos pobūdį, po jos atsiradusius sutrikimus bei psichologinę būklę, Klaipėdos apygardos teismas ir padidino neturtinės žalos atlyginimą.
Kaip svarbi aplinkybė įvardytas berniuko patirtas išgąstis dėl jo užrakinimo klasėje ir supratimo, kad nebus parvežtas namo. Konstatuota, jog Tauragės apylinkės teismas neįvertino motinos patirto streso, kai, nesulaukusi iš mokyklos grįžtančio sūnaus, moteris gavo pranešimą, jog jis iškrito iš trečio aukšto ir susižalojo. O tai, kad ji taip pat patyrė neigiamų emocinių išgyvenimų, stresą ir baimę dėl vaiko psichinės ir fizinės būsenos, nes nukentėjo jos mažametis vaikas, su kuriuo ją sieja ypač glaudus ryšys, papildomo įrodinėjimo nereikalauja.
Dėl nesunkaus mažamečio asmens sveikatos sutrikdymo Tauragės apskrities VPK buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Po kiek laiko jis nutrauktas, bet sulaukus skundų vėl atnaujintas. Tačiau šių metų rudenį prokurorai šį tyrimą vėl nutraukė. Taip ir nenustatyta, kad padarytas nusikaltimas.