respublika.lt

Kijevas: per „siaubingą“ lėktuvų katastrofą žuvo trys oro pajėgų pilotai

Publikuota: 2023 rugpjūčio 26 17:13:00, Rita Vidugirienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi socialinių tinklų nuotr.

Ukraina šeštadienį pranešė, kad penktadienį per susidūrimą ore žuvo trys jos karinių oro pajėgų pilotai. Tarp žuvusiųjų – gerai žinomas naikintuvo pilotas su šaukiniu „Juice“.

 

Ši katastrofa yra skaudi žinia Kijevui, kuris siekia įsigyti pažangių F-16 naikintuvų, kad sustiprintų savo sovietinių laikų oro pajėgas ir galėtų toliau vykdyti kontrpuolimą.

„Reiškiame užuojautą aukų šeimoms. Tai skaudi ir neatitaisoma netektis visiems mums“, – pareiškė Ukrainos karinės oro pajėgos, pavadinusios avariją „siaubinga“.

Katastrofa įvyko šiauriniame Ukrainos Žitomyro regione, danguje susidūrė du mokomieji koviniai lėktuvai L-39. Vykdomas tyrimas.

Karinių oro pajėgų atstovas spaudai Jurijus Ignatas teigė, kad vienas iš žuvusių pilotų, Andrijus Pilščykovas, – su šaukiniu „Juice“, – buvo jaunas karininkas, pagarsėjęs „nepaprastomis žiniomis ir nepaprastais gabumais“.

„Majoras Andrijus Pilščykovas savo trumpą, bet labai ryškų gyvenimą paskyrė kovinei aviacijai, jis svajojo apie F-16 lėktuvus Ukrainos danguje, – rašė J. Ignatas jam atminti skirtoje žinutėje, paviešintoje socialinėje žiniasklaidoje. –Tu buvai daugiau nei draugas. Ilsėkis ramybėje, tiek daug dėl mūsų padarei.“

Generalinė prokuratūra „Telegram“ paskelbė iškėlusi baudžiamąją bylą dėl skrydžių taisyklių pažeidimo. Ikiteisminį tyrimą atlieka Valstybinis tyrimų biuras.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
37
F

Dienos klausimas

Ką turėtų daryti Seimo pirmininkė V.Čmilytė-Nielsen?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-10 -5 C

-5 -2 C

-9 -4 C

-8 -3 C

-7 -2 C

-10 -5 C

0-4 m/s

0-4 m/s

0-6 m/s