respublika.lt

Žurnalistas S.Heršas: Vokietija padeda slėpti tiesą apie atakas prieš dujotiekius „Nord Stream"

Publikuota: 2023 kovo 27 11:35:54, Petras ŠULIAUSKAS
×
nuotr. 1 nuotr.
Sprogimai „Nord Stream" ir dar nepradėtame eksploatuoti „Nord Stream 2" nugriaudėjo 2022 metų rugsėjo 26 d. EPA-Eltos nuotr.

Amerikiečių tiriamosios žiniasklaidos veteranas Seimūras Heršas (Seymour Hersh) teigia, kad Vokietijos kancleris Olafas Šolcas (Olaf Scholz), kovą lankydamasis JAV, aptarė su prezidentu Džo Baidenu (Joe Biden) atakas prieš dujotiekius „Nord Stream" ir „Nord Stream 2". Tai sakoma naujausioje, jo asmeniniame tinklapyje „seymourhersh.substack" paskelbtoje, publikacijoje.

 

„Priedanga" (The cover-up) pavadintame straipsnyje žurnalistas remiasi neįvardintais, bet, esą, priėjimą prie diplomatinės informacijos turinčiais, šaltiniais. Pasak S.Heršo, po šio pokalbio kai kuriems JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) elementams buvo pasiūlyta bendradarbiauti su vokiečių žvalgyba. Institucijos turėjo parengti sprogimų priedangos žiniasklaidoje legendą, pateikiant alternatyvią dujotiekių sunaikinimo versiją.

„Žvalgybos bendruomenės teigimu, agentūra (CŽV) turėjo išjudinti sistemą, kuri privalėjo paneigti teiginius apie tai, jog dujotiekius nurodė sunaikinti Dž.Baidenas", - rašo S.Heršas.

Sprogimai „Nord Stream" ir dar nepradėtame eksploatuoti „Nord Stream 2" nugriaudėjo 2022 metų rugsėjo 26 d. 2023 metų vasarį S.Heršas paskelbė medžiagą „Kaip Amerika sunaikino dujotiekį „Nord Stream". Joje, remiantis neįvardintu, bet tiesiogiai su operatyviniu planavimu susipažinusiu, šaltiniu, buvo teigiama, kad sprogimai buvo slapta JAV operacija. Vašingtonas šią publikacija pavadino melu.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
104
F

Dienos klausimas

Ar, Jūsų nuomone, Lietuvoje yra sąžiningų politikų?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Nuo liepos 1d. parduotuvėse nebeliks nemokamų plonų plastikinių maišelių. Ar turėsite nepatogumų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +21 C

+10 +17 C

 

+9 +16 C

+21 +27 C

+21 +23 C

 

+20 +22 C

0-6 m/s

0-7 m/s

 

0-5 m/s