respublika.lt

Žmonės sukasi, kaip išmano - ne visada sąžiningai ir teisėtai

(0)
Publikuota: 2021 liepos 15 10:00:00, Vidmantas Misevičius
×
nuotr. 2 nuotr.
Anksčiau didžiausias rūpestis pasienyje buvo užkardyti kontrabandos gabenimą, dabar tenka aiškintis, ar keliautojai negabena „koronos“. EPA- Eltos nuotr.

Kaip išvakarėse prognozavo „Vakaro žinios", Prancūzijos prezidentui Emanueliui Makronui (Emmanuel Macron) prakalbus apie privalomą vakcinaciją ir įvairius ribojimus, prancūzai sujudo ir skubiai ėmė ieškoti ne „stebuklingųjų" preparatų, o būdų, kaip apgauti sistemą.

 


Priminsime, kad Prancūzijos vadovas pareiškė, jog artimiausiu metu privaloma tvarka bus pradėti skiepyti medicinos darbuotojai. Taip pat jis pažadėjo, kad bus plečiamas sričių, kuriose bus reikalaujama lietuviškojo galimybių paso analogo, skaičius. Atsakomosios šalies gyventojų reakcijos ilgai laukti nereikėjo - ekspertai jau fiksuoja gerokai išaugusią padirbtų skiepų ar neigiamų PGR testų paklausą, rašo „Libération".

Leidinio teigimu, internete pateikiamų užklausų apie padirbtus dokumentus skaičius išaugo keletą kartų. Netruko į tai sureaguoti ir socialiniai tinklai, kuriuose pasirodė padirbtus dokumentus siūlančių asmenų keliamos momentinės ekrano užsklandos nuotraukos.

Straipsnio autoriai dar kartą priminė, kad bet kokios prievartinės priemonės labiausiai žmones skatina ne naudotis jomis, o ieškoti landų, kaip jas apeiti. Taip pat pastebima, kad keltą pastarųjų mėnesių internete jau pasitaikydavo padirbtus sertifikatus siūlančių skelbimų, tačiau šiomis dienomis susidomėjimas jais gerokai išaugo. Daugiausia pasiūlymų galima rasti vis dar liberaliame ir cenzūros vengiančiame socialiniame tinkle „Telegram". Čia už juos prašoma nuo 150 iki 300 eurų. Prancūzijos valdžia pripažįsta, kad nelegalia prekyba užsiima ir dalis šalies medikų, nors padirbti QR kodą yra gerokai sudėtingiau negu popierinę pažymą.

Beje, kai kuriais atvejais internautai imasi ir keistokų priemonių. Tarkim, vienas pilietis surado tokį pat vardą bei pavardę turintį asmenį ir paprašė jo QR kodo. Šį kartą gudruoliui nepasisekė, nes jo bendrapavardis pasirodė esąs medikas ir užuot pasidalinęs kodu, paragino skiepytis.

„Libération" perspėja, kad už nelegalių dokumentų gaminimą arba jų naudojimą asmeniui gresia iki trejų metų kalėjimo ir 45 tūkst. eurų siekianti bauda, tačiau labai abejotina, ar žmones tai sulaikys.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar gyventojai turėjo gauti pavojaus signalus dėl į Lietuvą įskridusios skraidyklės iš Baltarusijos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate savo sveikatos būklę?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+12 +18 C

+12 +22 C

+14 +21 C

+22 +25 C

+18 +27 C

+20 +22 C

0-4 m/s

0-7 m/s

0-4 m/s